Wiadomości z tagiem Zwolnienia  RSS
Przemieszczanie wina przez drobnego producenta wina

07.06.2023 11:04

1. Brak podstaw do zwolnienia drobnego producenta wina z obowiązku stosowania e-SAD Służby Komisji Europejskiej potwierdziły, że brak jest podstaw do zwolnienia drobnych producentów wina z wymogów określonych w art. 33-43 dyrektywy 2020/262 (1), w tym z obowiązku stosowania e-SAD przy przemieszczaniu wewnątrzwspólnotowym poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy wyprodukowanego przez nich wina oraz posiadania numeru akcyzowego uprawnionego/certyfikowanego wysyłającego.

Źródło: www.podatki.biz

Możliwość korekty faktury oraz rozliczenia VAT po zlikwidowaniu działalności

02.06.2023 11:03

W przypadku gdy błędnie została opodatkowana dostawa, która to czynność powinna korzystać ze zwolnienia z podatku od towarów i usług, były przedsiębiorca ma prawo do skorygowania wystawionej faktury i skorygowania rozliczenia podatku VAT, w związku z powstaniem nadpłaty w podatku, również po zakończeniu działalności gospodarczej i wyrejestrowaniu z rejestru czynnych podatników VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Faktura dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej

02.06.2023 11:01

Kontrahenci podatników VAT mogą należeć do dwóch różnych kategorii. Podmioty gospodarcze, które otrzymują fakturę VAT jako dokument potwierdzający realizację transakcji na ich rzecz, oraz osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej i rolnicy ryczałtowi. Zasadą jest, że sprzedaż dla tej drugiej grupy powinna zostać zarejestrowana w kasie fiskalnej. Transakcja taka potwierdzona zostaje przez paragon wystawiony przez to urządzenie. Jednakże w ściśle określonych przypadkach istnieje możliwość skorzystania ze zwolnienia z obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

Źródło: www.podatki.biz

Masowe zwolnienia w największej fabryce aut w Holandii. Producent BMW pozbywa się połowy załogi

01.06.2023 20:21

Holenderski producent samochodów BMW i Mini zwalnia 1,8 tys. pracowników, prawie połowę wszystkich zatrudnionych. VDL Nedcar, największy producent samochodów w Holandii, przekazał ponadto, że nie może wykluczyć kolejnych zwolnień w okolicach marca 2024 r.

Źródło: businessinsider.com.pl

[06.06.2023] Szkolenie on-line: Sporządzenie deklaracji CIT-8 za 2022 r. - analiza na przykładzie (Polski Ład 3.0)

01.06.2023 18:54

Termin sporządzenia deklaracji CIT- 8 za rok 2022 został wydłużony do końca czerwca 2023. Oznacza to, że już teraz należy skalkulować podatek, uwzględniając zmiany wprowadzone m.in. Polskim Ładem. Dlatego proponujemy Państwu praktyczne szkolenie, w którym kompleksowo omówimy zasady kalkulacji podatku w tym m.in. reguły dotyczące rozpoznawania kosztów uzyskania przychodu, katalog wyłączeń z tych kosztów, zwolnienia, stawki oraz szereg innych zagadnień. Ponadto wyjaśnimy zasady przejście z wyniku bilansowego na wynik podatkowy oraz szczegółowo przeanalizujemy sposób sporządzenia deklaracji CIT-8 na konkretnym przykładzie.

Źródło: www.podatki.biz

Osoba niepełnosprawna nie płaci podatku PCC od zakupu samochodu

01.06.2023 11:03

Podatnik jest osobą niepełnosprawną, posiadającą orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym. Wraz z żoną zawarł umowę kupna samochodu osobowego. Samochód ten wykorzystywany jest na potrzeby własne podatnika. Jego żona złożyła oświadczenie o rezygnacji z korzystania z samochodu wobec posiadania własnego auta. Czy podatnik spełnia warunki uzasadniające całkowite lub częściowe zwolnienie go z podatku od nabycia samochodu?

Źródło: www.podatki.biz

Kryzys? Jaki kryzys. Zwolnienia? Nie boimy się. Tej branży nic nie jest w stanie zaszkodzić

31.05.2023 14:45

Pomimo sygnałów o zmianie koniunktury w sektorze IT jedynie 7 proc. specjalistów sygnalizuje duże obawy utraty zatrudnienia, a 13 proc. mówi o umiarkowanych - wynika z danych przygotowanych na prośbę Kodilla.com przez Randstad Polska.

Źródło: www.pulshr.pl

JPMorgan zwalnia tysiąc osób

26.05.2023 13:16

JPMorgan poinformował o zwolnieniu 1000 pracowników First Republic Bank. Holding nabył większość aktywów banku na początku maja.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami