Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Nowelizacja prawa oświatowego. Przed nami ostatnie starcie

04.12.2021 9:23

W poniedziałek 6 grudnia w Sejmie odbędzie się wysłuchanie społeczne rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw. Na 8 grudnia natomiast zapowiadana jest manifestacja przed Sejmem. Dlaczego? Bo projekt, który od początku budzi sprzeciw znacznej części środowiska oświatowego ma być procedowany już na najbliższym sejmowym posiedzeniu, czyli 8-9 grudnia.

Tagi: Ustawy, Sejm, Prawo
Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Odsetki ustawowe w 2021 r. - 4,75%, 6,75%, 8,1% czy 10,1%?

03.12.2021 19:00

Rada Polityki Pieniężnej, po posiedzeniu w dniu 3 listopada 2021 r., podjęła decyzję o podwyższeniu stopy referencyjnej NBP o 0,75 pkt proc., tj. do poziomu 1,25%. Uchwała RPP w tej sprawie weszła w życie 4 listopada br. Od tego dnia zmieniają się również stawki odsetek ustawowych wynikających z Kodeksu cywilnego. Natomiast odsetki za opóźnienie określone w ustawie o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych od 1 lipca 2020 r. pozostają bez zmian.

Źródło: www.podatki.biz

Inżynier Budowy

03.12.2021 14:33

Chemobudowa Kraków S.A.
Wymagania: wykształcenie wyższe kierunkowe znajomość przepisów ustawy prawo budowlane umiejętność czytania dokumentacji
Lokalizacja: dolnośląskie, Wrocław
Obszar zawodowy: Budownictwo / Geodezja

Źródło: www.praca.pl

Specjalista ds. AML

03.12.2021 14:21

mBank S.A.
Dołącz do Nas i odpowiadaj za: zapewnianie zgodności działalności mFaktoring z postanowieniami Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Specjalista ds. AML

03.12.2021 14:21

mBank S.A.
Dołącz do Nas i odpowiadaj za: zapewnianie zgodności działalności mFaktoring z postanowieniami Ustawy o
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Finanse / Bankowość

Źródło: www.praca.pl

Podatki 2022: Rolnicy z większym zwrotem akcyzy za olej napędowy

03.12.2021 13:42

W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Szykowane na początek 2022 r. zmiany doprowadzą do zwiększenia kwoty zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju. Przewidziano podniesienie limitu zużywanego oleju napędowego stanowiącego podstawę wyliczenia maksymalnej kwoty zwrotu.

Źródło: www.podatki.biz

Płace nauczycieli będą wyższe, ale o ile nie wie nikt

03.12.2021 13:28

Czwartek (2 grudnia) był kolejnym dniem dwustronnych negocjacji związkowców z oświatowej Solidarności z przedstawicielami rządu na temat podwyżek płac nauczycielskich. Trudno ocenić wartość dzisiejszych ustaleń, ale wygląda na to, że coś w ich zakresie drgnęło. Reprezentantom KSOiW NSZZ „Solidarność” udało się przekonać stronę rządową do związania pensji nauczycielskich ze średnią krajową, ale co do konkretów – już nie. Zmiany – jeśli wejdą – to nie w 2022 r. MEiN jednak obiecało, że od stycznia zwaloryzuje płace nauczycieli.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Czy od świadczeń rzeczowych nalicza się wpłaty do PPK?

03.12.2021 11:05

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, wielu pracodawców przekaże swoim pracownikom świadczenia niepieniężne, np. paczki świąteczne. Takie świadczenie nie zawsze będzie spełniało definicję wynagrodzenia w rozumieniu ustawy o pracowniczych planach kapitałowych.

Tagi: Ustawy, PIT
Źródło: kadry.infor.pl

[07.12.2021] Szkolenie on-line: Podatek u źródła (WHT) z uwzględnieniem najnowszych i planowanych zmian

03.12.2021 10:05

Polskie podmioty, dokonując zakupu od firm z zagranicy, niejednokrotnie są zobowiązane, będąc płatnikiem, potrącać podatek od wynagrodzenia i odprowadzać go do urzędu skarbowego. Obowiązek ten wynika zarówno z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania jak i ustaw o podatku dochodowym. Jest to tak zwany "podatek u źródła" (ang. WHT - "witholding tax"). Zastosowanie tych przepisów rodzi szereg praktycznych problemów związanych z rodzajem i wartością transakcji, stawki podatku, stosowania umów o unikaniu podwójnego opodatkowania czy rodzajem i zakresem informacji, przekazywanych administracji podatkowej. 

reklama
Kontakt z nami