punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?

23.05.2024 9:54

Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?Energetyczna linia bezpośrednia. 7 września 2023 roku weszły w życie zmiany w ustawie Prawo energetyczne, które zwiększają dostępność rozwiązania technologicznego nazywanego linią bezpośrednią. Choć przepisy w nowym kształcie obowiązują już od niemal roku, przedsiębiorcy podchodzą do tego rozwiązania z dystansem, co może wynikać z braku dostatecznej wiedzy. Wyjaśniamy więc, czym jest linia bezpośrednia i kto może z niej skorzystać.

Źródło: www.infor.pl

Ustawa Kamilka. Ochrona dzieci jest niedoskonała

23.05.2024 9:51

Obowiązujące od niedawna przepisy tylko teoretycznie eliminują z pracy z dziećmi groźnych przestępców z zagranicy. Żeby rzeczywiście działały, potrzebny jest spis państw prowadzących rejestry karne.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiS

22.05.2024 18:51

Zmiany dla rolników. Oznaczanie graficzne składników pochodzących od owadów i gotowe strefy produkcji rolniczej. Propozycje Kukiz'15 i PiSW środę poseł Jarosław Sachajko z partii Kukiz’15 ogłosił trzy nowe projekty ustaw, które zostaną złożone przez klub PiS i koło Kukiz’15.

Źródło: www.infor.pl

Nowa Rada Fiskalna zajmie się opiniowaniem projektów budżetowych

22.05.2024 16:35

Ministerstwo Finansów opublikowało założenia projektu nowej ustawy o Radzie Fiskalnej. Powołanie nowej instytucji finansowej ma służyć zwiększaniu przejrzystości finansów publicznych. W założeniu Rada Fiskalna ma być niezależnym organem, który będzie zajmować się przede wszystkim opiniowaniem najważniejszych dokumentów budżetowych, w tym ustawy budżetowej i planów budżetowo-strukturalnych.

Tagi: Ustawy
Źródło: www.podatki.biz

Odliczanie VAT z faktur za wynajem miejsca parkingowego

22.05.2024 11:04

W przypadku braku przypisania konkretnego miejsca parkingowego do konkretnego samochodu zastosowanie znajduje art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług. W tej sytuacji nie będzie miał zastosowania art. 86a ustawy. Najem miejsc parkingowych nie jest związany bowiem z używaniem konkretnych pojazdów samochodowych, lecz wynika z całokształtu funkcjonowania działalności. Zatem, w takim przypadku przedsiębiorcy przysługuje prawo do odliczenia całości podatku VAT z faktur dokumentujących czynsz najmu za miejsca parkingowe.

Tagi: Ustawy, VAT, Prawo
Źródło: www.podatki.biz

Spłata kredytu przez pozostałych kredytobiorców to nie darowizna

22.05.2024 11:01

Podatnik, wspólnie z rodzicami, zaciągnął kredyt na zakup mieszkania. Umowa kredytu jednoznacznie określa, że podatnik i jego rodzice są solidarnie odpowiedzialni za jego spłatę. Właścicielem mieszkania jest tylko podatnik. Czy spłata rat kredytu przez rodziców rodzi po stronie podatnika skutki/obowiązki podatkowe na gruncie ustawy o podatku od spadków i darowizn?

Źródło: www.podatki.biz

2519 zł dla osób niepełnosprawnych w 2025 roku? Jest plan nowego dodatku do renty socjalnej zamiast stałej podwyżki do minimalnego wynagrodzenia

21.05.2024 18:51

2519 zł dla osób niepełnosprawnych w 2025 roku? Jest plan nowego dodatku do renty socjalnej zamiast stałej podwyżki do minimalnego wynagrodzeniaOd marca 2024 r. trwają w Sejmie prace nad obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Celem tej nowelizacji miało być stałezwiększenie kwoty renty socjalnej z obecnych 1780,96 zł brutto do kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (obecnie 4242 zł brutto). Jednak 9 maja 2024 r. na posiedzeniu sejmowej podkomisji przyjęto poprawkę, zgodnie z którą uprawnionym do renty socjalnej będzie przysługiwał dodatek w kwocie stanowiącej różnicę między tym świadczeniem a wysokością minimalnego wynagrodzenia. Zmiany mają obowiązywać dopiero od 2025 roku.

Tagi: Renty, Ustawy, Sejm
Źródło: www.infor.pl

Nowe zasady funkcjonowania szkół i nowe formy kształcenia? W Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst ustawy – Prawo oświatowe

21.05.2024 18:51

Nowe zasady funkcjonowania szkół i nowe formy kształcenia? W Dzienniku Ustaw opublikowano jednolity tekst ustawy – Prawo oświatoweW Dzienniku Ustaw ukazał się jednolity tekst ustawy – Prawo oświatowe.Jakie zmiany przepisów obejmuje?

Źródło: www.infor.pl

Wypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy

21.05.2024 18:51

Wypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawyWypłata dodatków dla pracowników pomocy społecznej i rodzin zastępczych już możliwa. W Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację ustawy, na podstawie której będzie można wypłacić dodatki m.in. pracownikom pomocy społecznej i żłobków oraz zawodowym rodzinom zastępczym.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami