Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Polak i biznes? Słabo oceniamy swoje przygotowanie do jego prowadzenia

10.06.2023 7:00


Luki w wiedzy biznesowej, brak doświadczenia i dopracowanego pomysłu na biznes, trudności w nawiązywaniu pierwszych kontaktów i pozyskiwaniu kapitału - to jedne z najczęstszych problemów,...

Tagi: PIT, Banki, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

Kosmos to biznes dla cierpliwych ludzi. Na efekty swojej pracy trzeba czekać wiele lat

10.06.2023 1:01

Kosmos to biznes dla cierpliwych. Taką cechę powinni mieć też potencjalni pracownicy. Drugą niezbędną cechą jest pasja do tego, co się robi. Bez niej trudno oczekiwać na wyniki swojej pracy - jak w przypadku lecącej w stronę Jowisza misji Juice - czasem nawet kilkanaście lat.

Źródło: www.pulshr.pl

Płaca minimalna i waloryzacja emerytur. Biznes apeluje o umiarkowanie

06.06.2023 16:31

W 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę nie powinno przekraczać ustawowego algorytmu i wynieść 4254,4 zł brutto miesięcznie - proponuje Business Centre Club. Środowisko biznesowe twierdzi, że taki ruch byłby korzystny, biorąc pod uwagę trudną sytuację gospodarczą i przewidywany na kolejny rok spadek inflacji. Przedsiębiorcy przedstawili też swoje postulaty ws. wynagrodzeń w budżetówce oraz waloryzacji rent i emerytur.

Źródło: www.podatki.biz

Dyrektor Szkoły

05.06.2023 9:41

Centrum Nauki i Biznesu "ŻAK" Sp. z o.o.
Przygotowaliśmy dla Ciebie: Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę Wynagrodzenie stałe
Lokalizacja: podlaskie, Łomża
Obszar zawodowy: Edukacja / Nauka / Szkolenia

Źródło: www.praca.pl

Nowy stan zagrożenia a obowiązki dla firm. Biznes apeluje o konsultacje

02.06.2023 16:31

Nowe regulacje przewidziane w projekcie ustawy o ochronie ludności oraz o stanie klęski żywiołowej dotyczą bezpośrednio przedsiębiorców, ale nie były skierowane do zaopiniowania przez organizacje przedsiębiorców - wskazuje Rada Przedsiębiorczości. Wątpliwości dotyczą projektowanego wprowadzenia nowego stanu zagrożenia, który będzie umożliwiać państwu wydawanie firmom poleceń o nieokreślonym zakresie przedmiotowym.

Tagi: Ustawy, Biznes
Źródło: www.podatki.biz

W lipcu kolejna obniżka ceny gazu dla klientów biznesowych

31.05.2023 21:22


PGNiG Obrót Detaliczny, spółka z Grupy Orlen, obniży w lipcu cenę gazu dla klientów rozliczających się według cennika "Gaz dla Biznesu" do 239,85 zł/MWh - poinformowała w środę Grupa Orlen w komunikacie prasowym.

Źródło: www.bankier.pl

Elon Musk z wizytą w Chinach. Miliarder zapewnił, że Tesla sprzeciwia się tzw. decouplingowi

30.05.2023 15:19


Szef chińskiej dyplomacji Qin Gang zapewniał podczas wtorkowego spotkania z Elonem Muskiem, że Chiny stworzą "lepsze, zorientowane na rynek środowisko biznesowe" - podała agencja Reutera.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami