Wiadomości z tagiem Biznes  RSS
Zaostrza się polsko-ukraiński konflikt. Biznes apeluje o dialog

29.11.2023 17:45

Rada Przedsiębiorczości oczekuje natychmiastowego zaangażowania się rządu i prezydenta w rozwiązanie polsko-ukraińskiego sporu na granicy.

Źródło: www.pulshr.pl

Wątpliwości ws. portalu informacyjnego sądów

29.11.2023 15:35

Przygotowane przez resort sprawiedliwości rozporządzenie dotyczące warunków technicznych korzystania z portalu informacyjnego sądów powszechnych jest niespójne z obecnym regulaminem i wymaga zmian doprecyzowujących - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Środowisko biznesowe apeluje o wprowadzenie zmian, które mogłyby rozwiać obecne wątpliwości.

Źródło: www.podatki.biz

Do wystawiania e-faktur w KSeF wystarczą bezpłatne narzędzia

28.11.2023 10:05

Już teraz z KSeF mogą korzystać zarówno mikroprzedsiębiorcy, jak i większe firmy. Dostęp do systemu nie wymaga specjalnego oprogramowania. Można stosować bezpłatne narzędzia przygotowane przez Ministerstwo Finansów. Dają one możliwość przetestowania e-fakturowania zarówno samodzielnie, jak i z partnerem biznesowym. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi ogólnopolski cykl spotkań on-line mający przybliżyć mikroprzedsiębiorcom główne założenia KSeF.

Źródło: www.podatki.biz

Miliardowy biznes. W Niemczech ruszyły jarmarki bożonarodzeniowe

27.11.2023 21:59


Wiele z około 3000 jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech otworzyło w poniedziałek swoje podwoje. Choć wiele jarmarków ma wielowiekowe tradycje, dopiero w ostatnich latach stały się one wartym miliardy biznesem - pisze dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ). Jarmarki przyciągają miliony odwiedzających.

Źródło: www.bankier.pl

Koniec prac licencjackich. Studenci będą musieli się bardziej napracować

27.11.2023 11:11

Studenci wydziału administracji biznesowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze nie będą pisali już prac licencjackich. Zamiasta tego będą mogli wziąć udział w stażu, zrealizować projekt biznesowy lub przystąpić do projektu badawczego.

Źródło: www.pulshr.pl

Grupa Skarbiec w gronie 40 największych firm doradczych w Polsce

27.11.2023 10:01

Warszawska Grupa Kancelarii Prawnych Skarbiec została wyróżniona jako jedna z 40 największych firm doradztwa podatkowego, prawnego i biznesowego w Polsce w rankingu Warsaw Business Journal. Ranking bazuje na zestawieniu przygotowywanym przez Dziennik Gazetę Prawną i Rzeczpospolitą.

Źródło: www.podatki.biz

Janusz Palikot o śledztwie prokuratury i przyczynach kryzysu. "Do końca myślałem, że pojawi się inwestor"

27.11.2023 6:00


Janusza Palikota zapytaliśmy o śledztwo prokuratury ws. Buntu Finansowego, plany spłaty wierzycieli i przyczyny problemów finansowych Grupy Tenczynek. Biznesmen opowiedział nam też o współpracy z Kubą Wojewódzkim i liczbie osób, które zainwestowały w jego biznes.

Źródło: www.bankier.pl

Zawód przechodzi tu z ojca na syna. Praca na kolei to niemal rodzinny biznes

25.11.2023 0:01

Dziś (25 listopada)  obchodzony jest Dzień Kolejarza. W tym roku grono świętujących jest nieznacznie mniej niż w 2022 r., ale niezmiennie w branży dominują mężczyźni i osoby powyżej 50 roku życia.

Tagi: Biznes
Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami