Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Ukraińcy wyjeżdżają z Polski do Niemiec. "Okazja dla niemieckiego rynku pracy"

21.09.2023 17:02

Ponad 1/3 ukraińskich uchodźców przebywających obecnie w Niemczech rozważa powrót do ojczyzny w bliższej lub dalszej perspektywie – wynika z badania „Z Polski do Niemiec. Nowe trendy ukraińskiej migracji uchodźczej”.

Źródło: www.pulshr.pl

Czy dzieciom wolno być głośniej w miejscach publicznych? BADANIE

20.09.2023 18:52

Czy dzieciom wolno być głośniej w miejscach publicznych? BADANIE
Czy dzieci mają prawo do głośnego zachowywania się w miejscach publicznych? Firma badawcza IRCenter zapytała& Polaków& o ich nastawienie do trudnych dziecięcych zachowań w& przestrzeni publicznej. Gdzie krzyki i hałasy są akceptowane, a gdzie nie do przyjęcia? Sprawdźmy.

Źródło: www.infor.pl

Polacy przestają się wstydzić i proszą o podwyżki. Te argumenty padają najczęściej

19.09.2023 16:59

1/3 Polaków wskazuje, że nie są zadowoleni z otrzymywanego wynagrodzenia — wynika z najnowszego badania Pracuj.pl. Jednocześnie ponad połowa badanych poszła po podwyżkę w ciągu ostatniego roku. Jak starali się przekonać szefa?

Źródło: businessinsider.com.pl

Absencja i przeładowanie obowiązkami największymi wyzwaniami działów HR

19.09.2023 12:09

Wysoka absencja pracowników stanowi największe wyzwanie kadrowe dla 39 proc. managerów i pracowników HR reprezentujących duże przedsiębiorstwa oraz 37 proc. przedstawicieli średnich firm w Polsce – wynika z badania zrealizowanego przez ICAN Institute na zlecenie VanityStyle.

Źródło: www.pulshr.pl

Składka zdrowotna przy uldze B+R

19.09.2023 11:05

Ulga podatkowa na badania i rozwój (ulga B+R) pozostaje bez znaczenia prawnego w zakresie ustalenia rocznej podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne. Należy pamiętać, że podstawa obliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne nie jest tożsama z podstawą obliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych (zaliczki na podatek PIT), oznacza to, że "ulga B+R" nie jest uwzględniana przy obliczeniu składki zdrowotnej - stwierdził ZUS w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

Pracownicy z Azji i z Afryki w Polsce? "Może nas czekać duże zaskoczenie"

18.09.2023 1:01

W ciągu ostatniego roku co czwarty Polak zmienił swoje nastawienie do Ukraińców. Nadal chcemy z nimi pracować, jednak jak pokazują badania Personnel Service, Polacy są otwarci na pracę z obywatelami państw azjatyckich czy afrykańskich.

Źródło: www.pulshr.pl

Jeśli nie chcemy pełnić roli usługowej, to musimy zainwestować w naukę

17.09.2023 13:06

Czynniki, na których do tej pory opierał się rozwój gospodarczy Polski, powoli się wyczerpują. – To moment, w którym czas postawić na naukę i badania rozwojowe – oceniają rektorzy pięciu uczelni ekonomicznych.

Tagi: Badania
Źródło: www.pulshr.pl

Aplikujący o pracę chcą zmian w ogłoszeniach. Chodzi o jedną informację

17.09.2023 11:00


Informacja o wysokości zarobków powinna być publikowana w ogłoszeniach o pracę - opinię taką podziela 89 proc. pracowników. Tylko 12 proc. aplikujących na dane stanowisko ma zaufanie do pracodawców, którzy publikując oferty nie podają zakresów wynagrodzeń. Badanie przeprowadził Omnisurv by IQS dla No Fluff Jobs - portalu z ofertami pracy, który od początku istnienia wymaga od pracodawców podawania w ogłoszeniach wielkości zarobków.

Źródło: biznes.interia.pl

Czas postawić na naukę i badania rozwojowe. To najlepsza inwestycja

14.09.2023 12:51

Czas oprzeć rozwój gospodarki na nauce i innowacjach. Każda zainwestowana w ten cel złotówka zwraca się nawet 13 razy - uważają rektorzy uczelni ekonomicznych.

Tagi: Badania
Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami