punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Dziurawy system. Dlaczego kobiety częściej porzucają naukę?

13.04.2024 18:51

Kobiety i mężczyźni, również w Polsce, tak samo często z sukcesem bronią prace doktorskie i wkraczają na ścieżkę kariery naukowej. Ale z dążenia do profesury częściej rezygnują już kobiety. Zjawisko ich odchodzenia z akademii zwykło się nazywać leaky pipeline (z ang.: przeciekający rurociąg). Chciałoby się powiedzieć, za ekonomiczną noblistką z 2023 r. Claudią Goldin, że to pewnie wszystko kwestia większego zaangażowania kobiet w życie rodzinne (szczególnie gdy pojawi się dziecko). Badanie naukowców z Uniwersytetu Kolorado rzuca inne światło na problem „przeciekającego systemu”.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rosnące koszty i podatki główną barierą dla mikrofirm w Polsce

12.04.2024 16:36

Rosnące koszty są najczęściej wskazywaną przez drobnych przedsiębiorców barierą utrudniającą prowadzenie działalności gospodarczej - wynika z nowego raportu pn. "Sytuacja materialna, dochody prywatne oraz majątek polskich przedsiębiorców", który opublikował Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Badani wskazywali najczęściej na rosnące koszty stałe (51 proc.), wysokie podatki (49 proc.) i wysokie koszty pracy (43 proc.).

Źródło: www.podatki.biz

Stena Recycling i Fundacja Zaczytani.org przygotowali bajkę dla najmłodszych nt. GOZ

12.04.2024 13:54


Jak podaje raport Circular Voice aż 60 proc. badanych Polaków wyraziło gotowość do zmiany swoich nawyków, w celu zmniejszenia wpływu na klimat. Również 59 proc. respondentów zgadza się, że należy […]

Tagi: Badania
Źródło: raportcsr.pl

Posypią się zwolnienia w całej Polsce. Sytuacja jest podbramkowa

12.04.2024 13:51

Jak wynika z badania ManpowerGroup, co trzecia firma z sektora logistyczno-transportowego planuje zwolnienia pracowników w drugim kwartale tego roku. Z drugiej strony na rynku cały czas brakuje kierowców.

Źródło: www.pulshr.pl

Krótszy tydzień pracy w Polsce. Będziemy pracować 4 zamiast 5 dni w tygodniu

11.04.2024 21:00

Niemal co dziesiąty ankietowany twierdzi, że Polacy nie pracują zbyt wiele, a co trzeci uważa, że czterodniowy tydzień pracy w żaden sposób nie wpłynie na naszą produktywność. Tak wynika z badania polskiej platformy ClickMeeting.

Tagi: Badania
Źródło: www.pulshr.pl

Polacy zwracają uwagę na ceny. W jaki sposób skutecznie trafić do nich ze swoją ofertą?

10.04.2024 13:09

W najnowszym krajobrazie konsumenckim, gdzie ceny i wartość zakupów stają się kluczowymi czynnikami decyzyjnymi, przedsiębiorstwa stają przed wyzwaniem zbudowania strategii marketingowej. Badanie „EY Future Consumer Index 2023” rzuca światło na narastający pesymizm wśród konsumentów, wskazując, że aż 91% z nich poszukuje bardziej przystępnych cenowo opcji zakupowych. Co więcej, 31% respondentów uważa, że ich sytuacja materialna […]

Tagi: Badania, Sport
Źródło: naszbiznes24.pl

Firmy nadal lepiej widzą własną przyszłość niż przyszłość sytuacji gospodarczej kraju

10.04.2024 11:52


Jedna trzecia badanych przez PIE firm uważa, że ich sytuacja w ciągu najbliższych trzech miesięcy poprawi się - wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami