Wiadomości z tagiem PIT  RSS
Dyrektor szpitala zarobi mniej od pielęgniarki. Za chwilę nie będzie komu pracować

21.05.2024 21:18

W okresie działania „dziwnych” przepisów, a więc od marca do grudnia 2024 roku, samorządy mogą regulować wynagrodzenie osób kierujących podmiotami leczniczymi, stosując odpowiedni mnożnik nawet do 6-krotnosci przeciętnego wynagrodzenia. W przeciwnym razie ich pensje będą maleć.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

MRPiPS: dłuższy urlop macierzyński i rodzicielski dla niektórych rodziców. Dziemianowicz-Bąk: Tydzień hospitalizacji to tydzień dłuższego urlopu

21.05.2024 18:51

MRPiPS: dłuższy urlop macierzyński i rodzicielski dla niektórych rodziców. Dziemianowicz-Bąk: Tydzień hospitalizacji to tydzień dłuższego urlopuMinistra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała 21 maja 2024 r., że w najbliższy piątek zaprezentuje projekt ustawy, która wydłuża urlopy dla rodziców wcześniaków i dzieci hospitalizowanych po narodzinach.

Źródło: www.infor.pl

Pracownicy dostali właśnie dodatkowy bonus od państwa

21.05.2024 17:52

Na rachunki uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych w maju wpłynęło 19,6 mln zł z tytułu wpłat powitalnych. Środki z tego tytułu trafiły do 78,4 tys. osób.

Źródło: www.pulshr.pl

Urlopy będą dłuższe nawet o 8 tygodni. Ministerstwo ma już gotowe przepisy

21.05.2024 13:31

Według projektu ustawy przygotowanego przez resort pracy rodzice dzieci urodzonych przedwcześnie oraz hospitalizowanych po porodzie będą mogli skorzystać z dłuższego urlopu macierzyńskiego - do 8 tygodni.

Źródło: www.pulshr.pl

Bez tego nie jedź na wakacje. Stracisz nerwy i pieniądze

20.05.2024 16:29

Wyjeżdżając na wakacje, zwłaszcza za granicę, warto mieć ze sobą kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pozwoli uniknąć dodatkowych, często wysokich rachunków za wizytę w szpitalu czy u lekarza.

Źródło: www.well.pl

Sprzedaż w imieniu dzieci nieruchomości nabytej w spadku po matce. Co z PIT?

20.05.2024 11:00

W 2022 r. podatnik nabył wraz z dwojgiem małoletnich dzieci w drodze dziedziczenia spadek po zmarłej małżonce - po 1/3 dla każdego ze spadkobierców. W skład spadku wchodził m.in. lokal użytkowy. W listopadzie 2023 r. działając również w imieniu małoletnich dzieci na podstawie stosownego zezwolenia na dokonanie czynności prawnej przekraczającej zakres zwykłego zarządu majątkiem małoletnich wydanego przez Sąd Rodzinny, dokonał sprzedaży ww. nieruchomości. Czy podatnik będzie zobowiązany do rozliczenia całości dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu?

Tagi: PIT, Dzieci
Źródło: www.podatki.biz

Więcej organizacji skorzysta z uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów

17.05.2024 16:31

Z uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów będzie mogło korzystać więcej organizacji pozarządowych i stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego - wynika z komisyjnego projektu nowelizacji, który trafił do Sejmu. Zmiany nie obejmą spółek kapitałowych. Nowe regulacje wejdą w życie z początkiem 2025 r.

Tagi: PIT, Sejm
Źródło: www.podatki.biz

Wartość początkowa środka trwałego w oparciu o wycenę biegłego

17.05.2024 11:04

Możliwość ustalenia wartości początkowej środka trwałego poprzez wycenę dokonaną przez podatnika lub przez biegłego dotyczy jedynie przypadków, w których środek trwały odpowiednio został nabyty przed dniem założenia ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych oraz brak jest możliwości ustalenia tej wartości (w przypadku nabycia) lub w przypadku, gdy został wytworzony przez podatnika we własnym zakresie. Przepis art. 22g ust. 9 ustawy o PIT nie może służyć podnoszeniu rynkowej wartości nieruchomości dzięki odwołaniu się do ich aktualnych cen na rynku nieruchomości.

Tagi: Ustawy, PIT
Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami