Wiadomości z tagiem Badania  RSS
Kolorowe paski na zgrzewach tubek past do zębów i innych kosmetyków. Czy wiesz co znaczą? Ekspert obala mity

18.07.2024 18:51

Kolorowe paski na zgrzewach tubek past do zębów i innych kosmetyków. Czy wiesz co znaczą? Ekspert obala mityBadania pokazują, że 76,9% dorosłych Polaków nie zna znaczenia kolorowych pasków na tubkach past do zębów. Natomiast tylko 7,9% ankietowanych uważa, że wie, o czym one mówią. Natomiast 15,2% badanych twierdzi, że nie pamięta, o co w tym chodzi. Autorzy raportu przekonują, że choć na pierwszy rzut oka temat wygląda dość błaho, to długofalowo wprowadzeni w błąd konsumenci mogą na tym zdrowotnie ucierpieć. Raport obala też mity, że wyżej wskazane paski przynoszą konsumentom jakieś istotne informacje o składzie bądź innych aspektach past do zębów. Jedocześnie eksperci dodają, że właściwie nie mają one żadenego znaczenia, bo są to tylko i wyłącznie oznaczenia o charakterze drukarskim.

Tagi: Badania
Źródło: www.infor.pl

Pokolenie Z boi się cyberataków. Tylko co trzeci potrafi zidentyfikować podejrzane wiadomości

18.07.2024 7:00


Aż 80 proc. pracowników jest zaniepokojonych możliwością wykorzystania sztucznej inteligencji do przeprowadzania cyberataków. Ponad połowa (53 proc) obawia się, że ich organizacja stanie się celem hakerów, a jedna trzecia (34 proc.) martwi się, że swoimi działaniami może narazić pracodawcę na niebezpieczeństwo – wynika z badania EY – Human Risk in Cybersecurity..

Źródło: www.bankier.pl

Wojna cenowa tylko na papierze? W tych sklepach było najdrożej

17.07.2024 7:11


Średnia cena koszyka zakupowego w czerwcu br. obniżyła się o 0,35 proc. zarówno w skali miesiąca jak i w porównaniu z poprzednim rokiem - wynika z badania ASM Sales Force Agency. W raporcie dodano, że spadek cen odnotowano w 7 z 13 badanych sieci sklepów.

Tagi: Badania, Banki
Źródło: www.bankier.pl

To może być koniec popularnego urlopu. Trudno na nim odpocząć

16.07.2024 14:22

Tylko 1/5 Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a 2/5 jest zdania, że sugeruje ona, iż czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku. Zdaniem 44 proc. badanych określenie tego okresu powinno brzmieć inaczej.

Źródło: www.pulshr.pl

Ruszyła kampania edukacyjna #ToNieUrlop

16.07.2024 11:40


Tylko ⅕ Polaków nie widzi potrzeby zmiany nazwy „urlop macierzyński”, a ⅖ jest zdania, że sugeruje ona, że czas opieki nad niemowlęciem jest czasem odpoczynku. Zdaniem 44 proc. badanych określenie tego okresu powinno brzmieć inaczej. Według 43 proc. Polaków zmiana nazwy „urlop macierzyński” na bardziej neutralną mogłaby wpłynąć na poprawę postrzegania pracy opiekuńczej wykonywanej przez

Źródło: hrnews.pl

Mroczne oblicze polskich firm: kiepsko płacą, żle zarządzają i nie dbają o rozwój

14.07.2024 9:45

Niska płaca, złe zarządzanie, stres w pracy to trzy główne czynniki, które wywołują u pracowników kryzys związany z pracą. Kryzysu na tle psychicznym związanego z pracą doświadcza 30 proc. badanych Polaków.

Źródło: www.pulshr.pl

Pracownicy sklejają domowy budżet. Firmy boją się o... reputację

12.07.2024 21:00

Trendem na rynku pracy, zyskującym popularność, jest podejmowanie dodatkowych zajęć przez pracowników poza ich głównym miejscem zatrudnienia. Według badania SW Research, 41 proc. aktywnych zawodowo Polaków angażuje się w dodatkową pracę.

Źródło: www.pulshr.pl

Klienci nie płacą, a firmy rozkładają bezradnie ręce. Brakuje im planu B

11.07.2024 16:13

Brak planów działania w przypadku nieterminowych płatności dotyka co trzecią mikrofirmę i co siódmą średnią firmę – wynika z badania Kaczmarski Inkasso. Sytuacja ta utrudnia prowadzenie działalności, szczególnie gdy zagraża płynności finansowej przedsiębiorstwa.

Tagi: Badania, Firmy
Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami