Wiadomości z tagiem Banki  RSS
40 proc. emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi pochodzi z budynków

22.06.2024 15:30


40 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków - wynika z opublikowanego raportu. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne - dodano.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Polacy kupują podróbki. Amazon wdrożył technologie blokujące nieoryginalne produkty

22.06.2024 13:00


Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem...

Tagi: ZUS, Banki, Amazon
Źródło: www.bankier.pl

Zarząd komisaryczny w Hucie Liberty Częstochowa. 30 dni na sporządzenie sprawozdania

22.06.2024 11:00


Problemy częstochowskiej huty trwają od ponad pół roku. Najpierw złożono wniosek o upadłość zakładu, teraz wprowadzono w nim zarząd komisaryczny, bo spółka "niezbyt płynnie przekazuje dokumenty potrzebne do sprawozdania finansowego dla sądu".

Tagi: Banki, Prawo
Źródło: www.bankier.pl

Collegium Humanum zmieniło nazwę

21.06.2024 20:11


Collegium Humanum zmieniło nazwę na "Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych 'Varsovia'". Jest to kolejny element restrukturyzacji, trwającej tam od kilku tygodni.

Tagi: Banki, Biznes
Źródło: www.bankier.pl

USA nałożyły sankcje na kierownictwo Kaspersky Lab za współpracę z rosyjskimi służbami

21.06.2024 18:39


Amerykański resort finansów ogłosił w piątek sankcje wobec członków zarządu i innych osób z kierownictwa firmy Kaspersky Lab, producenta znanego programu antywirusowego, w związku ze współpracą tego przedsiębiorstwa z rosyjskim wojskiem i służbami.

Tagi: Firmy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Telewizja Republika i wPolsce24 z koncesjami na nadawanie naziemne na MUX-8

21.06.2024 18:23


KRRiT rozstrzygnęła postępowanie w sprawie udzielenia koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym w ogólnopolskim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej MUX-8 dla Telewizji Republika i wPolsce24 - podała Rada.

Tagi: Banki
Źródło: www.bankier.pl

Rzecznik MŚP przeciw projektowi wprowadzającemu dwie niedziele handlowe w miesiącu

21.06.2024 17:28


Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców jest przeciwny projektowi ustawy o wprowadzeniu dwóch niedziel handlowych w miesiącu - podano w opinii Rzecznika do projektu.

Tagi: Ustawy, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Chiny nałożyły sankcje na amerykański koncern Lockheed Martin za sprzedaż broni Tajwanowi

21.06.2024 16:03


Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych ogłosiło w piątek, że określone podmioty i kadra kierownicza amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin zostały objęte sankcjami za sprzedaż broni Tajwanowi, który według Pekinu jest częścią Chińskiej Republiki Ludowej.

Tagi: Banki, Chiny
Źródło: www.bankier.pl

Ministerstwo Finansów wycofuje zwolnienie. Firmy jednak zapłacą podatek

21.06.2024 13:50


Ministerstwo Finansów na początku roku wprowadziło zwolnienie z podatku dla nowej grupy podmiotów. Teraz okazuje się, że nowelizacja ustawy nie otrzymała zgody Komisji Europejskiej i w związku z tym przedsiębiorstwa nie mają prawa do korzystania ze zwolnienia, wynika z objaśnień podatkowych opublikowanych przez resort.

Źródło: www.bankier.pl

Chcesz zostać freelancerem? Oto na jakie zarobki możesz liczyć

21.06.2024 13:30


Platforma Freelancehunt podzieliła się danymi dotyczącymi  freelancerów. Rynek pracy wolnych strzelców rozwija się niezwykle dynamicznie, zwłaszcza od czasów pandemii COVID-19. Ile zarabiają i z jakimi zadaniami się mierzą?

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami