Wiadomości z tagiem Mieszkania  RSS
Firma inwestująca w Polsce w mieszkania na wynajem ma problemy finansowe

20.09.2023 17:29


Inwestująca w Polsce w mieszkania pod wynajem firma Heimstaden w rodzimej Szwecji potrzebuje dofinansowania w związku ze wzrostem oprocentowania kredytów. Problemy spółki dotknęły szwedzki fundusz emerytalny, który jest jej udziałowcem.

Źródło: www.bankier.pl

Opodatkowanie darowizny obciążonej poleceniem darczyńcy

20.09.2023 11:01

Podatnik otrzymał od swoich rodziców gotówkę. Pieniądze te zostały przekazane z poleceniem darowizny darczyńców na zakup mieszkania, co zostało zapisane w umowie darowizny. Pieniądze wpłacił na swoje konto bankowe, a kolejno zostały one przelane firmie deweloperskiej w całości na zakup mieszkania. Czy wykonanie, na swoją rzecz, polecenia darczyńcy, czyli przekazanie środków pieniężnych na zakup mieszkania można ująć jako ciężar darowizny?

Źródło: www.podatki.biz

Deweloperzy utrzymali wysoką marżę na mieszkaniach. NBP pokazuje nowe dane

18.09.2023 11:26


NBP szacuje, że udział zysku deweloperskiego w cenie netto mieszkań wynosi ok. 22 proc. - podał NBP w raporcie poświęconym rynkowi nieruchomości.  Deweloperom udawało się w znaczącym stopniu przerzucić na nabywców rosnące koszty budowy mieszkań - dodano.

Źródło: www.bankier.pl

Studenci w potrzasku. Życie jest coraz droższe, a o pracę coraz trudniej

17.09.2023 1:01

Studenckie wydatki rosną – choć w różnym tempie – nieprzerwanie od 8 lat, a największym obciążeniem pozostaje koszt wynajmu mieszkania. Wyzwaniem jest także znalezienie pracy. Jednak mimo rosnących cen studenci wykazują optymizm w ocenie swojej sytuacji materialnej.

Źródło: www.pulshr.pl

Condo Apartamenty: nowa era luksusowego mieszkania w Polsce

10.09.2023 10:32

Rynek nieruchomości w Polsce przechodzi obecnie prawdziwą rewolucję, a jednym z najważniejszych i najbardziej innowacyjnych trendów są condo apartamenty. To pojęcie może brzmieć nowatorsko, ale jest to rozwiązanie, które …

Źródło: www.polskibiznes.info

Od zaraz oferta fizycznej pracy w Szwecji bez języka sprzątanie mieszkań i biur Borås

08.09.2023 22:25

Dla Polaków aktualna od zaraz fizyczna praca w Szwecji. Zatrudnienie w Borås bez znajomości języka przy sprzątaniu mieszkań i biur. Zakwaterowanie darmowe zapewnia pracodawca. Stanowisko: pracownik fizyczny. Lokalizacja: Borås. Wynagrodzenie: 9 – 11 € netto na godz. Start: od zaraz. Liczba miejsc: brak danych. Zadania na stanowisku: dbanie o porządek w prywatnych mieszkaniach i biurach; mycie […]

Źródło: praca-sezonowa24.pl

Koszty uzyskania przychodów przy dwóch umowach o pracę

08.09.2023 11:01

Podatniczka u swojego pracodawcy jest zatrudniona na dwie umowy o pracę na czas nieokreślony. Jedna umowa (ź etatu) dotyczy wykonywania pracy poza miejscem zamieszkania, druga umowa (ž etatu) dotyczy wykonywania pracy w miejscu zamieszkania. Każda z tych prac podlega innemu zaszeregowaniu w regulaminie wynagradzania w zakładzie. Pracodawca nie zwraca kosztów dojazdów do pracy. Jaką kwotę podatniczka powinna wykazywać w swoim PIT w rubryce dot. kosztów uzyskania przychodów?

Źródło: www.podatki.biz

Centra zdrowia 75 plus mają zapewnić opiekę blisko miejsca zamieszkania seniora

05.09.2023 18:52

Centra zdrowia 75 plus mają zapewnić opiekę blisko miejsca zamieszkania seniora
Ustawa o szczególnej opiece geriatrycznej została podpisana przez Prezydenta. Jaką pomoc będzie można uzyskać w "centrach zdrowia 75 plus"?

Źródło: www.infor.pl

VAT przy prywatnym najmie mieszkania

04.09.2023 11:02

Możliwe są przypadki, że prowadzący działalność gospodarczą podatnik VAT posiada, odrębny od majątku służącego do wykonywania tejże działalności, majątek osobisty. Majątek ten może stanowić mieszkanie czy garaż. W takim wypadku powstaje pytanie czy vatowiec prowadzący działalność gospodarczą wynajmujący nieruchomość wchodzącą w skład jego prywatnego majątku może być z tego tytułu zobowiązany do rozliczania VAT od najmu jako składnika działalności gospodarczej.

Źródło: www.podatki.biz

Tylko co 10. student znajdzie miejsce w akademiku, a ceny wynajmu mieszkań poszybowały

03.09.2023 1:01

Wraz ze zbliżającym się rokiem akademickim studenci coraz intensywniej poszukują lokum. Podpowiadamy gdzie i za ile mogą wynająć pokój, mieszkanie czy akademik.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami