Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Dziurawy system. Dlaczego kobiety częściej porzucają naukę?

13.04.2024 18:51

Kobiety i mężczyźni, również w Polsce, tak samo często z sukcesem bronią prace doktorskie i wkraczają na ścieżkę kariery naukowej. Ale z dążenia do profesury częściej rezygnują już kobiety. Zjawisko ich odchodzenia z akademii zwykło się nazywać leaky pipeline (z ang.: przeciekający rurociąg). Chciałoby się powiedzieć, za ekonomiczną noblistką z 2023 r. Claudią Goldin, że to pewnie wszystko kwestia większego zaangażowania kobiet w życie rodzinne (szczególnie gdy pojawi się dziecko). Badanie naukowców z Uniwersytetu Kolorado rzuca inne światło na problem „przeciekającego systemu”.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ciąg dalszy kadrowych roszad w Azotach

13.04.2024 14:46

Trwają personalne roszady w największej polskiej firmie chemicznej i jej spółkach zależnych. Do zarządu Grupy Azoty dołączył Hubert Kamola. Tego samego dnia został odwołany zarząd Grupy Azoty Puławy, a prezesem został czasowo również Hubert Kamola.

Tagi: Firmy, Polska
Źródło: www.wnp.pl

Bezrobocie rośnie, ale... nie mamy się czym martwić

13.04.2024 9:59

11 kwietnia obchodzony jest na świecie i w Polsce jako Dzień Walki z Bezrobociem. Jak wygląda sytuacja w Polsce? Ile osób szuka pracy?

Źródło: www.pulshr.pl

TVP miała zapłacić 200 tys. zł zadośćuczynienia. Teraz kwestionuje wyrok sądu

13.04.2024 9:51

TVP miała zapłacić 200 tys. zł zadośćuczynienia. Teraz kwestionuje wyrok sąduTelewizja Polska SA w likwidacji wydała oświadczenie, w którym kwestionuje decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie dotyczącą Fundacji Otwarty Dialog. Spółka nie zgadza się z wysokością zasądzonego zadośćuczynienia oraz formą i skalą przeprosin.

Źródło: www.infor.pl

Poczta Polska nie ma na nowe etaty, ale na miski dla psów pieniądze się znalazły

12.04.2024 19:54


O Poczcie Polskiej można powiedzieć wiele, choć ostatnio niekoniecznie dobrego.  Spółka jest w coraz gorszej sytuacji finansowej, a pracę straci ponad 5 tys. osób. Tymczasem znalazły się pieniądze na miski dla psów, które mają stanąć w każdej placówce. Pracownicy są oburzeni.

Źródło: www.bankier.pl

Opieka senioralna w Polsce: „Centrum Zdrowia 75+” - hucpa wyborcza czy próba rzetelnego wyjścia problemowi naprzeciw?...

12.04.2024 18:51

Opieka senioralna w Polsce: „Centrum Zdrowia 75+” - hucpa wyborcza czy próba rzetelnego wyjścia problemowi naprzeciw?...Szacuje się, że dzisiaj w Polsce osób w wieku 75+ jest 2,7 mln, to około 7 proc. obywateli. Seniorów będzie przybywało. Eksperci szacują, że w 2030 w tej grupie wiekowej będzie 11,3% społeczeństwa, w 2040 r. będzie to około 14,4 proc., a w 2050 r. – 16,5 proc. wszystkich obywateli. Już dzisiaj stanowią oni ważny liczebnie elektorat, nad którego potrzebami żadna licząca się siła polityczna w Polsce nie może przejść obojętnie.

Tagi: Polska
Źródło: www.infor.pl

Rosnące koszty i podatki główną barierą dla mikrofirm w Polsce

12.04.2024 16:36

Rosnące koszty są najczęściej wskazywaną przez drobnych przedsiębiorców barierą utrudniającą prowadzenie działalności gospodarczej - wynika z nowego raportu pn. "Sytuacja materialna, dochody prywatne oraz majątek polskich przedsiębiorców", który opublikował Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Badani wskazywali najczęściej na rosnące koszty stałe (51 proc.), wysokie podatki (49 proc.) i wysokie koszty pracy (43 proc.).

Źródło: www.podatki.biz

Europejski Kongres Gospodarczy przyciąga prezesów największych firm

12.04.2024 14:03

Bartkiewicz, Bettman, Brzoska, Fijoł, Jagiełło, Pawiński, Popko, Pruska - to tylko niektóre nazwiska prezesów najważniejszych spółek w Polsce - uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Tagi: Polska
Źródło: www.wnp.pl

reklama
Kontakt z nami