Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Policja: Likwidacja kursów aspiranckich i podoficerskich da awans sierżantom sztabowym [NSZZ Solidarność]

08.04.2024 9:51

Policja: Likwidacja kursów aspiranckich i podoficerskich da awans sierżantom sztabowym [NSZZ Solidarność]Odbyło się spotkanie policyjnych związkowców z prezydentem Andrzej Dudą. Związkowcy uzyskali deklarację podpisania korzystnych dla policjantów nowelizacji ustaw, o ile poprze je rząd Donalda Tuska i parlament.

Źródło: www.infor.pl

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę dotyczącą tabletki "dzień po". Co to oznacza?

29.03.2024 18:51

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę dotyczącą tabletki 'dzień po'. Co to oznacza?Prezydent Andrzej Duda, na podstawie art. 122 ust. 5 Konstytucji RP, zdecydował o skierowaniu nowelizacji Prawa farmaceutycznego do Sejmu RP z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie ustawy. To weto wywołało wiele kontrowersji i dyskusji.

Źródło: www.infor.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 r. Jest postanowienie prezydenta

11.03.2024 18:51

Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca 2024 r. Jest postanowienie prezydentaEurowybory w Polsce odbędą się w niedzielę 9 czerwca 2024 roku - przekazała Kancelaria Prezydenta, informując, że prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie ws. zarządzenia wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: www.infor.pl

Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego. Czym zajmuje się ten członek rządu

27.02.2024 18:51

Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego. Czym zajmuje się ten członek rząduMinister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego to, obok Ministra Równości nowość w składzie polskiego rządu. Stanowisko to utworzył premier Donald Tusk, a prezydent Andrzej Duda powołał na nie Agnieszkę Buczyńską. Szef rządu określił także zakres działania Ministra do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego. Czym zajmuje się ten członek rządu?

Źródło: www.infor.pl

Czym zajmuje się Minister do spraw Równości. Czy istnieje Ministerstwo Równości?

22.02.2024 18:51

Czym zajmuje się Minister do spraw Równości. Czy istnieje Ministerstwo Równości?Minister do spraw Równości to nowość w składzie polskiego rządu. Stanowisko to utworzył premier Donald Tusk oraz określił zakres kompetencji tego organu państwa. Na stanowisko Ministra do spraw Równości prezydent Andrzej Duda powołał Katarzynę Kotulę. Czym zajmuje się ten członek rządu?

Źródło: www.infor.pl

Uprawnienia dla Ukraińców w Polsce wydłużone do połowy 2024 roku. Planowane jest kolejne przedłużenie. Co Ukraińcy przebywający w Polsce powinni wiedzieć?

22.02.2024 9:51

Uprawnienia dla Ukraińców w Polsce wydłużone do połowy 2024 roku. Planowane jest kolejne przedłużenie. Co Ukraińcy przebywający w Polsce powinni wiedzieć?Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Ustawa ta została już opublikowana w Dzienniku Ustaw i wejdzie w życie 22 lutego 2024 r. Zakłada ona w szczególności przedłużenie uprawnień dla uchodźców wojennych z Ukrainy w Polsce do 30 czerwca 2024 roku.

Źródło: www.infor.pl

Podatki 2024: Przedłużono preferencje podatkowe ws. pomocy dla Ukrainy

21.02.2024 15:37

Preferencje podatkowe dotyczące pomocy dla Ukrainy będą przedłużone do końca 2024 r. - wynika z nowelizacji, którą podpisał w tym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Ulgi odnoszą się m.in. do odliczania darowizn, które przekazano na cele związane z przeciwdziałaniem skutkom działań wojennych. Nowela wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Źródło: www.podatki.biz

Dziś posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

15.02.2024 9:51

Dziś posiedzenie plenarne Rady Dialogu SpołecznegoDziś odbędzie się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego. Posiedzenie odbywa się po raz pierwszy z udziałem nowych ministrów, którzy pod koniec stycznia zostali powołani w skład RDS przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Źródło: www.infor.pl

Dziś posiedzenie Rady Gabinetowej. Prezydent Andrzej Duda chce przedyskutować z rządem realizację strategicznych inwestycji

13.02.2024 9:51

Dziś posiedzenie Rady Gabinetowej. Prezydent Andrzej Duda chce przedyskutować z rządem realizację strategicznych inwestycjiPosiedzenie Rady Gabinetowej rozpocznie się dziś o godz. 13. Radę zwołał prezydent Andrzej Duda, aby z rządem przedyskutować realizację strategicznych inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny, kwestię energetyki jądrowej oraz modernizację polskiej armii.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami