Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Prezydent podpisał nowelizację. Będą zmiany w Karcie nauczyciela

24.03.2023 15:29

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy Kodeks pracy. Dokument wprowadza do polskiego porządku prawnego przepisy zapewniające równowagę między życiem zawodowym a służbowym. Zmiany dotyczą również nauczycieli.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Będą zmiany w Karcie nauczyciela. To już przesądzone

20.03.2023 20:38

Do prezydenta Andrzeja Dudy trafiła ustawa nowelizująca Kodeks pracy, która wprowadza do polskiego porządku prawnego przepisy zapewniające równowagę między życiem zawodowym a służbowym. Te zmiany dotyczą również nauczycieli.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Za wydzielanie pieniędzy - kara. Przemoc ekonomiczna stała się faktem

16.03.2023 22:53

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Zgodnie z nią definicja przemocy domowej zostanie rozszerzona o przemoc ekonomiczną. Tym samym za przemoc uznane zostaną takie działania, jak wydzielanie pieniędzy czy zakazywanie podjęcia pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Szefowa KBW: Centralny Rejestr Wyborców musi być przetestowany w wyborach w toku kadencji

16.03.2023 9:52

Szefowa KBW: Centralny Rejestr Wyborców musi być przetestowany w wyborach w toku kadencji
Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek nowelizację Kodeksu wyborczego. Nowela ma, w intencji jej autorów, posłów PiS, zwiększyć dostęp do lokali wyborczych dla mieszkańców małych miejscowości i wpłynąć na zwiększenie frekwencji wyborczej. Na mocy nowelizacji powstanie także Centralny Rejestr Wyborców, który ma służyć ustaleniu liczby wyborców, sporządzaniu spisów wyborców oraz spisów osób uprawnionych do udziału w referendum oraz sprawdzaniu posiadania prawa wybierania.

Źródło: www.infor.pl

Nowe przepisy o udostępnianiu danych przez organy podatkowe

15.03.2023 15:36

Do Ordynacji podatkowej wprowadzone zostaną zmiany, które pozwolą organom podatkowym na udostępnianie resortowi właściwemu do spraw informatyzacji danych objętych tajemnicą skarbową. Przekazywanie informacji ma dotyczyć zakresu niezbędnego do udostępnienia usługi online polegającej na obsłudze elektronicznych transakcji płatniczych. Nowelizacja w tej sprawie została już podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę, a większość zmian powinna wejść w życie w kwietniu br.

Źródło: www.podatki.biz

Nowela ustawy wiatrakowej z podpisem Prezydenta. Odległość od zabudowań wyniesie 700 m

14.03.2023 18:52

Nowela ustawy wiatrakowej z podpisem Prezydenta. Odległość od zabudowań wyniesie 700 m
Nowela ustawy wiatrakowej została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w poniedziałek 13 marca. Zmianie uległa minimalna odległość turbin wiatrowych od zabudowań. Do tej pory obowiązywała tzw. reguła 10H, czyli dziesięciokrotność maksymalnej wysokości turbiny. Po wejściu w życie nowelizacji będzie to min. 700 metrów.&

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami