Wiadomości z tagiem Policja  RSS
Praca w Policji czeka, 4,7 tys. osób potrzebnych do końca roku. Czy chętnych skusi ta wypłata?

28.11.2023 6:10


Ile zarabia policjant? To pytanie, które pojawia się zawsze, gdy pada kwestia pracy w Policji. W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej możemy zauważyć reklamowane oferty pracy w Policji. Jest tak na przykład w poznańskich tramwajach, gdzie na wyświetlaczach Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zachęca rekrutów do zatrudniania się w szeregach tej służby. Obecnie w Policji pracuje około 95 tys. osób, a na obsadzenie czeka kilkanaście tysięcy miejsc pracy. Czy nowych pracowników przyciągnie wypłata, o której mundurówka opowiada bardzo...

Źródło: biznes.interia.pl

PIT 2023 - kilka podpowiedzi o rozliczaniu podatku

27.11.2023 7:53

Obowiązkiem każdego obywatela jest płacenie podatków. Z jednej strony jest to przykry obowiązek, ale z drugiej sposób na finansowanie szkolnictwa, służby zdrowia, kultury i sztuki, policji, wojska, straży pożarnej i wielu, wielu innych. Oczywiście jak w wielu krajach kwestią co najmniej dyskusyjną pozostaje sposób zarządzania tymi środkami. Nie warto unikać płacenia podatków już nie tylko ze względu na obywatelski obowiązek, ale także, a w zasadzie chyba przede wszystkim dlatego, że jest to po prostu surowo karane przestępstwo, Jednak w tym artykule skupimy się na tym, jak dochować tego obowiązku, czyli jak rozliczyć PIT przez internet.

Źródło: www.podatki.biz

Nawet 300 zł miesięcznie więcej. Eksperci policzyli, kto skorzysta i ile na wzroście kwoty wolnej

24.11.2023 6:10


Osoby zarabiające od 7 do 15 tys. zł brutto miesięcznie mogliby otrzymać "na rękę" najwięcej dzięki podwyższeniu kwoty wolnej od podatku z 30 do 60 tys. zł - wynika z analiz firmy Grant Thornton. Eksperci podkreślają jednocześnie, że niezależnie od tej zmiany osoby o najwyższych zarobkach otrzymają w przyszłym roku niższe pensje netto, co wynika z kolei z podniesienia się kwoty średniego wynagrodzenia w gospodarce.

Źródło: biznes.interia.pl

Sztandarowa obietnica Tuska. Oto jak podniesie pensje [TABELA]

22.11.2023 18:52

Podniesienie kwoty wolnej do 60 tys. zł — to jedna ze sztandarowych obietnic, z którą do wyborów szła Koalicja Obywatelska. Jeszcze przed sformowaniem rządu, w którego skład wejdzie KO, ekspertka Frant Thornton policzyła, co taka zmiana będzie oznaczać dla naszych portfeli. Jak wskazuje, największe korzyści odczują osoby zarabiające od 7 tys. zł do 15 tys. zł brutto miesięcznie.

Źródło: businessinsider.com.pl

To priorytet nowego rządu. Cała prawda o zarobkach nauczycieli i płacach w budżetówce

19.11.2023 9:01

Umowa koalicyjna partii, które utworzą nowy rząd, wskazuje, że jedną z pierwszych decyzji ma być ta o podwyżkach wynagrodzeń w budżetówce. Wokół zarobków nauczycieli, urzędników czy policjantów jest sporo mitów i niedopowiedzeń. Sprawdziliśmy, jakie kwoty są w przepisach, co podają związki zawodowe i o jakich pieniądzach mówią sami zainteresowani.

Tagi: Policja
Źródło: businessinsider.com.pl

Komisariaty policji pustoszeją. W rok odeszło 5 tys. funkcjonariuszy

16.11.2023 16:06


W ciągu roku kadry policji uszczupliły się o pięć tysięcy etatów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Obecnie w służbie pozostaje nieco ponad 95 tys. osób, pomimo zapotrzebowania na ok. 107 tys. pracowników. Z największą liczbą wakatów -równą 40 proc. kadr - mierzą się oddziały zwalczające cyberprzestępczość.

Źródło: biznes.interia.pl

Policjanci mogą się ubiegać o wyrównanie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

16.11.2023 9:51

Taki wniosek płynie z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Przyznał on byłemu policjantowi takie wyrównanie. To oznacza, że funkcjonariusze, którzy mieli obliczone ekwiwalenty na podstawie przepisów zanegowanych przez Trybunał Konstytucyjny, mogą ubiegać się o zaległe pieniądze.

Tagi: Policja
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Dramatyczna zapaść w policji. Ubyło aż 5 tys. policjantów

16.11.2023 9:51

Na początku października było o 5 tys. mniej policjantów niż rok wcześniej. Nieobsadzone jest co dziewiąte stanowisko.

Tagi: Policja
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

11 listopada 2023 r. zakaz noszenia broni w Warszawie i Wrocławiu

10.11.2023 18:51

11 listopada 2023 r. zakaz noszenia broni w Warszawie i Wrocławiu
Policja przypomina o czasowym zakazie noszenia broni & i przemieszczania jej w stanie rozładowanym. Będzie on obowiązywał 11 listopada 2023 r. na obszarze miasta stołecznego Warszawy i miasta Wrocławia.

Tagi: Policja
Źródło: www.infor.pl

Policzyli, o ile mniej pracuje się w krajach "starej" Unii. Różnica jest ogromna

10.11.2023 17:26

Pracownicy w państwach członkowskich, które przystąpiły do Unii Europejskiej po 2004 roku, mają mniej ustawowych dni urlopu i przepracowują więcej godzin w roku. Różnice w czasie pracy sięgają nawet sześciu pełnoetatowych tygodni pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami