Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
PIP chce kontrolować bez upoważnienia

18.06.2024 16:22

Obecnie ok. 30 proc. działalności inspektora pracy to czynności kontrolne, podczas gdy pozostałe 70 proc. to biurokracja - twierdzi Państwowa Inspekcja Pracy, która liczy na uproszczenie i ujednolicenie procedur kontrolnych. Zmiany w tym obszarze przewiduje przygotowany przez sejmową komisję ds. petycji projekt nowelizacji.

Źródło: www.podatki.biz

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Wystarczy zamiar zgłosić wójtowi gminy, w której jest ujęty w spisie wyborców do 13 dnia przed dniem wyborów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczego

14.06.2024 18:51

Głosowanie korespondencyjne dla wszystkich. Wystarczy zamiar zgłosić wójtowi gminy, w której jest ujęty w spisie wyborców do 13 dnia przed dniem wyborów. Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu wyborczegoSejm przyjął w piątek nowelizację Kodeksu wyborczego, autorstwa KO, rozszerzającą uprawnienie do głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich, do Sejmu i Senatu oraz do Parlamentu Europejskiego na wszystkich wyborców.

Tagi: Senat, Sejm
Źródło: www.infor.pl

"Pozbawienie źródła zarobkowania, mobbing, pozbawienie awansu, nagrody czy premii – to działania odwetowe". Ochrona sygnalistów idzie do podpisu Prezydenta

14.06.2024 18:51

'Pozbawienie źródła zarobkowania, mobbing, pozbawienie awansu, nagrody czy premii – to działania odwetowe'. Ochrona sygnalistów idzie do podpisu PrezydentaW piątek Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o ochronie sygnalistów. Te zmiany mają istotny wpływ na zakres ochrony sygnalistów w Polsce. O czym warto wiedzieć?

Źródło: www.infor.pl

Zakaz handlu w niedziele. Biznes krytykuje projekt nowelizacji

14.06.2024 16:40

W Sejmie trwają prace nad poselskim projektem zakładającym przywrócenie możliwości handlu w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Za taką pracę przysługiwać miałoby podwójne wynagrodzenie, a pracodawca musiałby też wyznaczać pracownikom inny dzień wolny. Projekt nowelizacji jest krytykowany zarówno przez wielkie sieci, które są skupione w Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, jak i organizacje zrzeszające drobnych kupców.

Źródło: www.podatki.biz

Rzecznik MŚP: Zakaz handlu w niedzielę - fakty i mity

14.06.2024 11:04

Za sprawą projektu posłów Polski 2050 do Sejmu wrócił temat niedziel handlowych. Projektodawcy proponują, by przywrócić możliwość handlu w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Za pracę w niedzielę przysługiwałoby podwójne wynagrodzenie, a pracodawca miałby obowiązek wyznaczyć pracownikowi dzień wolny 6 dni przed albo 6 dni po dniu pracy w niedzielę. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz jest wobec tego projektu zdecydowanie krytyczny.

Źródło: www.podatki.biz

Dwie niedziele handlowe w miesiącu staną się faktem? 13.06.2024 Sejm zajmował się projektem

14.06.2024 9:51

Dwie niedziele handlowe w miesiącu staną się faktem? 13.06.2024 Sejm zajmował się projektemW czwartek 13 czerwca br. w Sejmie odbyła się debata nad projektem ustawy wprowadzającej dwie niedziele handlowe w miesiącu. Kluby PiS i Lewicy wniosły o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy. Głosowanie odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu.

Tagi: Ustawy, Sejm
Źródło: www.infor.pl

Sejm zajmie się projektem ustawy dopuszczającej dwie niedziele handlowe w miesiącu

13.06.2024 8:20


W czwartek Sejm zajmie się projektem ustawy dopuszczającej handel w dwie niedziele w miesiącu. Zdaniem posłów Polski 2050, autorów projektu, zakaz handlu w niedzielę nie przyczynił się do wsparcia lokalnych sklepów w konkurencji z sieciami handlowymi, był też pretekstem do nadużyć.

Źródło: www.bankier.pl

Wraca temat handlowych niedziel. "Dwie wielkie międzynarodowe sieci przejmują stopniowo handel w kraju"

12.06.2024 16:23


Ugrupowania sejmowe są podzielone w sprawie poselskiego projektu ustawy, który wprowadza dwie niedziele handlowe w miesiącu. Wątpliwości odnośnie projektu autorstwa Polski 2050 ma Lewica. KO jest za dalszymi pracami, ale przypomina, że jest za całkowitym zniesieniem zakazu handlu. Przeciw projektowi jest PiS.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami