Wiadomości z tagiem Prawo  RSS
Wyłączenie sędziego w procesie karnym. Kiedy ma miejsce i jak złożyć stosowny wniosek?

30.11.2023 18:51

Wyłączenie sędziego w procesie karnym. Kiedy ma miejsce i jak złożyć stosowny wniosek?Kodeks postępowania karnego wyróżnia dwie formy w oparciu, o które sędzia orzekający w sprawie podlega wyłączeniu – z mocy prawa (iudex inhabilis) lub na wniosek (iudex suspectus).

Tagi: Prawo
Źródło: www.infor.pl

UODO opublikował komunikat w związku z wyciekiem danych pacjentów

30.11.2023 18:51

UODO opublikował komunikat w związku z wyciekiem danych pacjentówUrząd Ochrony Danych Osobowych poinformował o współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta. "Wzwiązku zgłośnym wyciekiem danych, wramach współpracy obie instytucje będą wymieniać się ustaleniami zpodejmowanych działań oraz wynikami swoich prac. Celem tej współpracy jest przede wszystkim dobro pacjentów iochrona ich danych osobowych" – powiedział Jakub Groszkowski Zastępca Prezesa UODO.

Źródło: www.infor.pl

Problemy zdrowotne niepotwierdzone zaświadczeniem lekarskim nie zwolnią pracownika z nadgodzin

30.11.2023 18:51

Prowadzimy prace wykończeniowe w budynkach mieszkaniowych. Kilku pracowników odmawia pracy w godzinach nadliczbowych, powołując się na problemy zdrowotne albo zmęczenie. Nie przedstawiają jednak zaświadczeń o niemożności wykonywania pracy w nadgodzinach, a tylko kopie wykonywanych badań. Co możemy zrobić w tej sprawie? Praca ta jest niezbędna, żeby uniknąć kar umownych za niedotrzymanie terminu zakończenia prac.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ważna debata o gospodarce i rynku pracy już wkrótce. Ruszyła rejestracja

30.11.2023 11:33

8 lutego w Warszawie rusza 5. edycja EEC Trends. Uczestnicy wskażą najważniejsze trendy, które decydować będą o polskiej, europejskiej i światowej gospodarce w 2024 roku.

Źródło: www.pulshr.pl

Prawo do błędu dla nowego przedsiębiorcy

30.11.2023 10:01

Kto ma prawo do błędu? Jakie warunki trzeba spełnić, żeby z tego prawa skorzystać? Jakich błędów dotyczą przepisy.

Źródło: www.podatki.biz

Zasady z dyrektywy równościowej warto zacząć wdrażać już teraz

30.11.2023 9:51

6 czerwca 2023 r. weszła w życie dyrektywa Parlamentu i Rady Europejskiej z 10 maja 2023 r. w sprawie wzmocnienia stosowania zasady równości wynagrodzeń dla kobiet i mężczyzn za taką samą pracę lub pracę o takiej samej wartości (Dz.U. UE z 2023 r. L 132, s. 21) - piszą Natalia Komarzańska i Martyna Rzechowska z kancelarii Olesiński i Wspólnicy.

Tagi: Prawo
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Refundacja szkieł też dla pracownika zdalnego z laptopem

30.11.2023 9:51

Jeśli wykonuje on pracę z jego użyciem przez co najmniej połowę czasu pracy, to pracodawca będzie musiał zwrócić koszty zakupu okularów lub soczewek kontaktowych. Skorzystają z tego także osoby zatrudnione na część etatu.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rehabilitacja w pracy na wniosek pracownika

30.11.2023 9:51

Pracodawca będzie mógł z pieniędzy zakładowego funduszu aktywności pokryć koszty dowozu podwładnych do pracy, a z przychodów z prowadzonej działalności sfinansować remont budynków i pomieszczeń.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zadaniowy czas pracy. Na czym polega praca w systemie zadaniowym?

30.11.2023 6:40


Obecnie coraz częściej spotykanym sposobem rozliczenia w niektórych zawodach jest zadaniowy czas pracy. Dla wielu pracowników to wielki atut, ponieważ daje możliwość elastycznego zarządzania swoim czasem. Dowiedz się, kiedy można stosować zadaniowy czas pracy i jakiej formy porozumienia z pracodawcą to wymaga.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Kontakt z nami