punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Prawo  RSS
roku szkolnego 2024/2025. Jak korzystanie zaplanować urlop z dzieckiem

12.06.2024 18:51

Kalendarz roku szkolnego 2024/2025. Jak korzystanie zaplanować urlop z dzieckiemWiemy już, jak wygląda organizacja roku szkolnego na rok 2024/2025. Wiemy też, kiedy będą wypadać dni ustawowo wolne od pracy do końca 2024 i w 2025 r. Można więc zaplanować urlop tak, aby jak najbardziej skorzystać z dodatkowych dni wolnych. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Źródło: www.infor.pl

Definicje budowli i budynku. Będą zmiany w ustawach podatkowych

12.06.2024 16:38

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem nowelizacji, która powinna wyeliminować obecne wątpliwości interpretacyjne dotyczące podatków oraz definicji budowli i budynku. Planowane jest m.in. wprowadzenie autonomicznych definicji dla celów podatkowych, bez odwoływania się do przepisów pozapodatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Około 18 tys. osób może stracić prawo do urlopu. Wszystko przez jedno słowo

12.06.2024 15:45

Część nauczycieli może stracić prawo do urlopu dla poratowania zdrowia. Wszystko przez jedno słowo - "powszechna" [emerytura], którego zabrakło w obywatelskim projekcie nowelizacji Karty nauczyciela.

Źródło: www.pulshr.pl

Wydatki na okulary pracowników - koszty, przychód i ujęcie w księgach

12.06.2024 11:01

Pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom okulary korygujące wzrok, zgodnie z zaleceniem lekarza, jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

Źródło: www.podatki.biz

Czy emeryt może otrzymać świadczenie pielęgnacyjne?

12.06.2024 9:51

Czy emeryt może otrzymać świadczenie pielęgnacyjne?Czy opiekun, który ma ustalone prawo do emerytury lub renty może ubiegać się o świadczenie pielęgnacyjne? Jakie są aktualne przepisy? Ile aktualnie wynosi świadczenie pielęgnacyjne?

Źródło: www.infor.pl

Czytanie sprawozdań finansowych - (3) Cele użytkowników sprawozdań finansowych

11.06.2024 18:55

Zasadniczym celem sprawozdań finansowych jest zaspokojenie potrzeb informacyjnych szerokiego kręgu użytkowników przede wszystkim z zewnątrz. Stanowi ono główne źródło informacji finansowych dla podejmowania decyzji inwestycyjnych, transakcyjnych, kredytowych itp. Dlatego sporządzanie i przedstawianie sprawozdań finansowych powinno uwzględniać potrzeby użytkowników zewnętrznych.

Tagi: Prawo
Źródło: www.podatki.biz

Będą zmiany w funkcjonowaniu DPS-ów. Reforma systemu opieki długoterminowej w 2024 roku

11.06.2024 18:51

Będą zmiany w funkcjonowaniu DPS-ów. Reforma systemu opieki długoterminowej w 2024 rokuW dniu 3 czerwca 2024 r. w odpowiedzi na interpelację poselską Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformował o realizowanej i rozwijanej reformie systemu opieki długoterminowej, w tym funkcjonowania Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Źródło: www.infor.pl

Renta dla alkoholika w Polsce. Wyjaśnienia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

11.06.2024 18:51

Renta dla alkoholika w Polsce. Wyjaśnienia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki SpołecznejOsobie niezdolnej do pracy z powodu chorób wywołanych chorobą alkoholową przysługuje renta (tzw. alkoholowa). Ile wynosi taka renta? Kto może się o nią starać? Jakie są statystyki tych świadczeń. Wyjaśnień udzielił Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: www.infor.pl

Radca prawny: W sytuacji pracowników dokona się rewolucyjna zmiana [WYWIAD]

11.06.2024 18:51

Radca prawny: W sytuacji pracowników dokona się rewolucyjna zmiana [WYWIAD]„W mojej ocenie najskuteczniejsze sposoby ochrony sygnalisty to kanały zgłoszeniowe umożliwiające dokonywanie zgłoszeń anonimowo oraz wyznaczenie odpowiednich ludzi do przyjmowania zgłoszeń i podejmowania działań następczych. To także zmiana kultury organizacyjnej, dzięki przykładowi kierownictwa i odpowiedniej komunikacji, w tym szkoleniom. Warto też zapewnić bezpłatny i otwarty dla wszystkich dostęp do kompleksowych i obiektywnych informacji oraz porad na temat systemu dla sygnalistów, pomoc prawną i wsparcie psychologiczne” – przekonuje radca prawny Paweł Bronisław Ludwiczak.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami