Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
LinkedIn jest mocno przeceniany. Oto gdzie i jak Polacy naprawdę szukają pracy

21.09.2023 14:45

Cztery pokolenia pracowników, z jakimi mamy aktualnie do czynienia na rynku pracy, to spore wyzwanie. Nie tylko w sposobie zarządzania. Wyzwanie to zaczyna się bowiem dużo wcześniej niż po oficjalnym podpisaniu umowy.

Źródło: www.pulshr.pl

Elon Musk zatrudnia Polaków tuż za naszą granicą. Płaci 16 tys. zł miesięcznie

21.09.2023 14:16

Półtora roku po otwarciu Gigafactory w Grünheide pod Berlinem fabryka Tesli nadal poszukuje pracowników. Oferowane wynagrodzenia mogą być atrakcyjne zwłaszcza dla Polaków, którzy już stanowią znaczną część załogi zakładu.

Źródło: www.pulshr.pl

Gruzini, Turkmeni, Indonezyjczycy. Polska wydaje setki tysięcy zezwoleń na pracę

21.09.2023 12:22

Partia rządząca w poprzedniej kampanii była przeciwna automatycznej relokacji uchodźców. Mimo to od 2015 r. do Polski przyjeżdża coraz więcej pracowników zza granicy. To jednak nie tylko decyzja polityczna, ale też okoliczności geopolityczne i sytuacja na polskim rynku pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Związkowcy w Volkswagenie dogadali się sprawie rozliczenia dni bez pracy

21.09.2023 11:41

W Volkswagen Poznań podpisano porozumienie, dotyczące sposobu rozliczenia dni, w których pracownicy fabryki pozostają bez pracy. Jak podaje Radio Poznań, od niemal trzech tygodni produkcja w fabryce jest ograniczona.

Źródło: www.pulshr.pl

Większość zawodów jest zdominowana przez jedną płeć

21.09.2023 11:39

W 2021 r. mniej niż co piąty pracownik UE wykonywał zawód, w którym występuje zrównoważenie pod kątem płci (czyli udział kobiet i mężczyzn znajduje się w przedziale 40-60 proc.). 4 na 10 pracowało w zawodzie z silną nadreprezentacją jednej płci (czyli udziale powyżej 80 proc.).

Źródło: www.pulshr.pl

Wycinka choinek – Dania praca od zaraz bez języka w leśnictwie 2023

21.09.2023 9:53

Od zaraz (październik) w rejonie Jutlandia Środkowa do podjęcia sezonowa praca w Danii w leśnictwie przy wycince choinek. Zatrudnienie bez znajomości języka duńskiego jest możliwe. Wynoszenie choinek – Dania Jesteśmy siecią firm wyspecjalizowaną w rekrutacji i administrowaniu pracownikami w Danii. Zapewniamy w Danii świetne warunki zatrudnienia pracownikom z Europy Wschodniej i Środkowej – to nie […]

Źródło: praca-sezonowa24.pl

Pracodawca będzie musiał przywrócić zwolnionego pracownika do czasu, aż zapadnie prawomocny wyrok

21.09.2023 9:51

Jutro wchodzi w życie nowelizacja, która nakazuje pracodawcy przywrócenie zwolnionego pracownika do pracy do czasu, aż zapadnie prawomocny wyrok w jego sprawie. Pracownicy widzą w tym rozwiązaniu remedium na ciągnące się latami postępowania, pracodawcy są zgodni, że to nie oni powinni ponosić koszty niewydolności sądów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami