Wiadomości z tagiem Pracownicy  RSS
Ekspert prawa pracy: Spór zbiorowy to ostateczność [WYWIAD]

04.03.2024 9:51

Musimy jednak pamiętać, że relacje pracownicze, zarówno na płaszczyźnie indywidualnej, jak i zbiorowej, są dość ściśle określone prawem. - mówi Agata Majewska, radca prawny, ekspert ds. prawa pracy.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Tu pracownicy mają około 80 dni wolnych w roku. Wprowadzili 4-dniowy tydzień pracy

04.03.2024 6:00


28 proc. pracowników chciałoby wprowadzenia 4-dniowego tygodnia pracy. Wśród firm entuzjazm jest mniejszy, choć już co dziesiąty pracodawca planuje wdrożyć taki system pracy – wynika z „Barometru Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service.

Źródło: www.bankier.pl

35 dni wolnego dostanie w 2024 r. od szefa przeciętny pracownik. Niektórzy będą odpoczywali jeszcze dłużej. Sprawdź, jak wnioskować.

03.03.2024 18:51

35 dni wolnego dostanie w 2024 r. od szefa przeciętny pracownik. Niektórzy będą odpoczywali jeszcze dłużej. Sprawdź, jak wnioskować.W 2024 roku na 366 dni co do zasady przypadnie 115 dni wolnych od pracy i 251 dni pracujących. To jednak tylko punkt wyjścia. Przeciętny pracownik będzie miał możliwość wykorzystania 35 dni urlopów i zwolnień od pracy. Istnieją też grupy pracowników, które mają jeszcze większe uprawnienia.

Źródło: www.infor.pl

Kara za spóźnienie do pracy. Co szef może zrobić za brakujące godziny?

03.03.2024 17:00


Z pewnością nie raz zdarzyło nam się nie dotrzeć na czas na umówione spotkanie. Problem pojawia się jednak w sytuacji, kiedy spóźniamy się do pracy, którą zaczynamy o wyznaczonej godzinie. Jakie konsekwencje grożą pracownikowi za spóźnienie do pracy? Co może zrobić pracodawca?

Źródło: biznes.interia.pl

Hybryda staje się normą. Do biura wracamy, aby spotkać się ze współpracownikami

03.03.2024 12:19

Do pracy stacjonarnej po pandemii powrócili w największym stopniu pracownicy sektora budownictwa i nieruchomości. Do biur nie wrócili z kolei pracownicy centrów usług wspólnych.

Źródło: www.pulshr.pl

To będzie rewolucja dla pracowników. Eksperymenty w wielu krajach

03.03.2024 12:00


Niemożliwe, albo możliwe, ale nieplanowane - tak o ewentualnym wprowadzeniu czterodniowego tygodnia pracy mówi większość pracodawców ankietowanych przez Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Tymczasem eksperymenty z 4-dniowym tygodniem pracy prowadzono lub planuje się to zrobić w wielu krajach, m.in. w Japonii, Islandii, Szkocji, Belgii czy Hiszpanii.

Źródło: biznes.interia.pl

Największy problem dla firm w zakresie bezpieczeństwa? Rekrutacja wykwalifikowanych pracowników

03.03.2024 11:00


Rekrutacja i utrzymanie wykfalifikowanych pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa stanowi największy problem dla polskich firm - wynika z raportu KPMG "Barometr Cyberbezpieczeństwa". Trzy czwarte respondentów wskazało wewnętrzne narzędzia jako najlepszą metodę ochrony danych, a ponad połowa zdecydowała się na zewnętrzne audyty.

Źródło: www.bankier.pl

Wynagrodzenie postojowe. Dla kogo i w jakiej wysokości?

03.03.2024 10:30


Niekiedy w zakładzie pracy zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają wykonywanie pracy. Wówczas pracownicy, którzy nie mogą pełnić obowiązków zawodowych, mają prawo do tzw. wynagrodzenia postojowego. Dla kogo przeznaczone jest wynagrodzenie postojowe? Jakie są warunki otrzymania i ile wynosi świadczenie za przestój w pracy?

Źródło: biznes.interia.pl

MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD PRASY INFOR.PL: Trump z Bidenem walczą o głosy pracowników

02.03.2024 18:51

MIĘDZYNARODOWY PRZEGLĄD PRASY INFOR.PL: Trump z Bidenem walczą o głosy pracownikówZapraszamy na Międzynarodowy Przegląd Prasy

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami