Wiadomości z tagiem Biuro  RSS
RPO zwraca uwagę na problemy z awizowaniem przesyłek

21.05.2024 16:31

Do biura rzecznika praw obywatelskich stale napływają skargi na przypadki awizowania przez listonoszy przesyłek sądowych, pomimo otrzymywania informacji o niezamieszkiwaniu adresata pod danym adresem. Jak tłumaczy RPO, taka praktyka ze strony Poczty Polskiej jest nie do zaakceptowania pod względem prawa do sądu. Rzecznik zaznacza, że w takiej sytuacji listonosz powinien zwrócić przesyłkę z zaznaczeniem, że adresat nie mieszka w danej lokalizacji.

Źródło: www.podatki.biz

Biuro kontra produkcja. Pracowników nie można "wrzucać do jednego worka"

19.05.2024 15:50

Firma SmartLunch zbadała jak pracownicy fabryk i dużych zakładów produkcyjnych oceniają swoje miejsce pracy pod względem programów rozwojowych, benefitów czy strategii organizacji. Z badania wynika, że ocena tych kwestii zależy przede wszystkim od miejsca wykonywania pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Kandydaci zirytowani wiadomościami od rekruterów. Co za dużo, to niezdrowo

19.05.2024 9:59

Aż 92,5 proc. pracowników biurowych otrzymuje bezpośrednie wiadomości od rekruterów, np. z ofertą pracy czy zaproszeniem do udziału w rekrutacji. Prawie 40 proc. dostaje je codziennie lub kilka razy w tygodniu. U co trzeciej osoby takie kontakty wywołują negatywne emocje.

Źródło: www.pulshr.pl

Rządowa komisja ma nadzorować AI. Biznes obawia się nadmiernej biurokracji

15.05.2024 16:40

Ministerstwo Cyfryzacji zapowiedziało utworzenie specjalnej komisji, która ma sprawować nadzór nad sztuczną inteligencją (AI). Nowy organ nadzoru miałby zajmować się m.in. przyjmowaniem zgłoszeń nt. poważnych incydentów i rozpatrywaniem wniosków dotyczących zezwoleń na wprowadzenie na rynek systemów AI wysokiego ryzyka. Jak ocenia środowisko biznesowe, komisja powinna działać elastycznie i unikać nadmiernej biurokracji.

Źródło: www.podatki.biz

Sprzedaż nieruchomości przekazanej wspólnikom po likwidacji spółki jawnej

15.05.2024 11:01

Z powodów ekonomicznych wspólnicy zamierzają zlikwidować prowadzoną w formie spółki jawnej działalność gospodarczą a następnie dokonać podziału wchodzących w skład majątku likwidacyjnego składników, m.in. nieruchomości zabudowanej budynkiem składającym się z hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami socjalnymi i biurowymi oraz magazynu. W jakiej formie powinien zostać opodatkowany przychód uzyskany przez wspólników w przypadku sprzedaży tej nieruchomości po likwidacji spółki?

Tagi: Biuro
Źródło: www.podatki.biz

Młodzi nie chcą do biur. Szukają ofert pracy zdalnej lub hybrydowej

15.05.2024 8:17


Praca zdalna i hybrydowa jest już stałym elementem rynku, a coraz więcej osób (zwłaszcza młodych) szukających zatrudnienia omija szerokim łukiem oferty, w których nie ma możliwości pracy zdalnej - wynika z najnowszego "Barometru Polskiego Rynku Pracy" przygotowanego przez Personnel Service.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Kontakt z nami