Wiadomości z tagiem Administracja  RSS
MRPiPS: Spotkanie konsultacyjne w sprawie pieczy zastępczej – będą zmiany

01.03.2024 9:51

MRPiPS: Spotkanie konsultacyjne w sprawie pieczy zastępczej – będą zmianyW Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie pieczy zastępczej. Do rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele całego środowiska związanego z pieczą zastępczą w Polsce. Reprezentowane były także organizacje pozarządowe, samorządy lokalne i administracja rządowa.

Źródło: www.infor.pl

Oszuści podszywają się pod pracowników KAS i próbują wyłudzać dane

29.02.2024 15:37

Oszuści podają się za pracowników Krajowej Administracji Skarbowej lub Krajowej Informacji Skarbowej i próbują w nielegalny sposób zdobywać dane osobowe - ostrzega Ministerstwo Finansów. Do resortu napływają informacje od podatników, od których oszuści próbowali wyłudzać dane. Zgłaszane przypadki tego typu dotyczą głównie rozmów telefonicznych.

Źródło: www.podatki.biz

Spółka wygrała precedensową sprawę ws. opodatkowania nieruchomości mieszkalnych

26.02.2024 10:03

  Tylko te budynki, które faktycznie są zajęte do prowadzenia działalności podlegają najwyższej stawce opodatkowania podatkiem od nieruchomości. Przesłanki tej nie spełniają budynki zajęte na cele mieszkaniowe - orzekł 25 października 2023 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. To bardzo ważny wyrok dla przedsiębiorców posiadających nieruchomości, nawet dla tych na co dzień trudniących się profesjonalnym wynajmem.  Sprawę wygrała warszawska Kancelaria Skarbiec powołując się na bezprecedensowy wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 12 lipca 2023 r. (sygn. akt III FSK 250/23).

Źródło: www.podatki.biz

Dni kapelanów w polskich służbach są policzone? "Etaty powinny zostać zlikwidowane najszybciej jak się da"

21.02.2024 12:54


Niedawno za sprawą ustaleń jednego z portali internetowych w mediach zrobiło się głośno na temat zarobków kapelanów w Krajowej Administracji Skarbowej. Należy mieć na uwadze, że duchowni zarabiają pracując nie tylko w skarbówce, ale też w wojsku, policji czy straży pożarnej. Bartosz Romowicz z Trzeciej Drogi uważa, że etaty obejmowane przez księży w państwowych służbach powinny zostać zlikwidowane "najszybciej jak się da".

Źródło: biznes.interia.pl

Zapłata za nową nieruchomość przed sprzedażą starej nie odbiera prawa do ulgi

20.02.2024 10:04

  Zbycie nieruchomości przed upływem 5 lat od zakupu podlega opodatkowaniu, chyba że w okresie kolejnych pełnych 3 lat kalendarzowych od tego zbycia uzyskane pieniądze przeznaczy się na własne cele mieszkaniowe. Prawo do ulgi mieszkaniowej należy się podatnikowi nawet wówczas, gdy zapłata za nową nieruchomość nastąpiła jeszcze przed sprzedażą starej - potwierdził w wyroku z 21 listopada 2023 r. Naczelny Sąd Administracyjny.

Źródło: www.podatki.biz

Po kontroli fiskusa spółka zapłaciła ponad 20 mln zł zaległego podatku

09.02.2024 7:04


Śląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) skontrolowała spółkę z branży nieruchomości. Kontrola wykazała nieprawidłowości. Spółka złożyła korektę deklaracji i wpłaciła do budżetu państwa ponad 20 mln zł - poinformowała rzecznik prasowy Szefa KAS mł. asp. Justyna Pasieczyńska.

Źródło: www.bankier.pl

3,8 mln zł zapłaci sklep internetowy Morele.net za wyciek danych osobowych? Prezes UODO ponownie ukarał firmę

08.02.2024 18:51

3,8 mln zł zapłaci sklep internetowy Morele.net za wyciek danych osobowych? Prezes UODO ponownie ukarał firmę3,8 mln złotych – karę w takiej wysokości prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na spółkę Morele.net za dopuszczenie w 2018 r. do kradzieży danych osobowych 2,2 miliona klientów. To już druga kara, jaką wymierzył tej spółce prezes UODO; poprzednią decyzję w tej sprawie uchylił Naczelny Sąd Administracyjny. Obecnie wymierzona kara jest o milion złotych wyższa niż poprzednio. Morele.net nie zgadza się z obecną decyzją prezesa UODO i zapowiada, że zaskarży ją do sądu administracyjnego.

Źródło: www.infor.pl

Duchowni i kapelani zatrudnieni w Krajowej Administracji Skarbowej. Wiemy, ile zarabiają

07.02.2024 6:50


Gdy mówimy o pracujących księżach, z reguły na myśl przychodzą nam duchowni zatrudnieni w szkołach jako nauczyciele religii. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że mogą oni znaleźć zatrudnienie w innych miejscach, choćby w Krajowej Administracji Skarbowej. Z danych, do których udało się dotrzeć serwisowi o2.pl, wynika, że obecnie w skarbówce pracuje 13 kapelanów. Do ich zadań należy m.in. organizowanie opieki duszpasterskiej dla pracowników oraz organizowanie nabożeństw.

Źródło: biznes.interia.pl

Wkrótce ruszy usługa Twój e-PIT dla rozliczeń za 2023 r.

02.02.2024 15:18

Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi obecnie akcję zasilania usługi Twój e-PIT danymi z deklaracji PIT, które przekazali pracodawcy - informuje Ministerstwo Finansów. Usługa ma być dostępna dla podatników od 15 lutego br. Jak zaznacza resort finansów, w sumie wstępnie przygotowanych zostanie kilkadziesiąt milionów deklaracji, a od tego roku z takiej formy rozliczenia skorzystać będą mogli także przedsiębiorcy.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami