Wiadomości z tagiem Premie  RSS
Ograniczenie czasu kontroli przedsiębiorców do 6 dni - MF odpowiada

12.04.2024 11:02

W pakiecie zobowiązań zaprezentowanym przez premiera Donalda Tuska znalazła się kwestia "ograniczenia czasu kontroli mikroprzedsiębiorców do 6 dni w skali roku". Czas kontroli przedsiębiorców przez urzędy skarbowe może być zróżnicowany i nie ma ściśle określonych ram czasowych. Kontrole mogą być przedłużane, co może prowadzić do niepewności i niepotrzebnych kosztów. Obecnie nie istnieją ściśle określone ramy czasowe dla kontroli przedsiębiorców, co oznacza, że takie ograniczenie wymagałoby zmian w obowiązującym prawie podatkowym oraz procedurach kontroli.

Tagi: Premie
Źródło: www.podatki.biz

Premier Donald Tusk: Projekt ustawy o związkach partnerskich jest gotowy

11.04.2024 9:51

Premier Donald Tusk: Projekt ustawy o związkach partnerskich jest gotowyRządowy projekt ustawy o związkach partnerskich jest gotowy – powiedział premier Donald Tusk. Projekt zostanie złożony, gdy poprą go partie, które wchodzą w skład koalicji rządzącej.

Tagi: Ustawy, Premie
Źródło: www.infor.pl

Jakie elementy mogą się składać na wynagrodzenie minimalne pracownika?

06.04.2024 18:51

Chcę zatrudnić nowego pracownika do najprostszych prac w firmie. Czy mogę ustalić wynagrodzenie w ten sposób, że wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosić 2000 zł, a do tego pracownik otrzyma premię oraz dodatek za lojalność? Czy mogę ustalić na stałe dodatek wyrównujący pensję do minimalnego wynagrodzenia?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. także na pierwsze dziecko!

03.04.2024 18:51

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. także na pierwsze dziecko!Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jeszcze w 2024 r. będzie przysługiwał także na pierwsze dziecko - powiedział premier Donald Tusk. Co to jest RKO, ile wynosi i dla kogo jest to świadczenie?

Tagi: PIT, Premie, ZUS, Prawo
Źródło: www.infor.pl

Podwyżki w Bcube. "Udało nam się podpisać niezłe porozumienie"

03.04.2024 11:42

O 750 zł brutto wzrosły wynagrodzenia pracowników dwóch tyskich spółek należących do włoskiego operatora logistycznego Bcube. Podwyżka obejmuje wzrost stawek zasadniczych oraz miesięcznej premii.

Źródło: www.pulshr.pl

Pracownicy Ficomirrors zarobią więcej. Będą też premie

02.04.2024 13:27

Wzrost wynagrodzeń o ok. 400 zł brutto miesięcznie oraz wypłata premii z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego zawartego w spółce Ficomirrors w Dąbrowie Górniczej. Porozumienie wchodzi w życie 1 kwietnia.

Źródło: www.pulshr.pl

Kontrowersyjny rekwizyt z "Titanica" sprzedany na aukcji. Kwota naprawdę robi wrażenie jak za "zepsute" drzwi

30.03.2024 17:00


Kawałek drewna, który uratował Rose od hipotermii i zapewnił jej przeżycie katastrofy Titanica, został sprzedany na aukcji za ponad 700 tys. dolarów. Już od dnia premiery tego megahitu w latach 90. wzbudzał wiele kontrowersji. 

Tagi: Premie, Banki
Źródło: www.bankier.pl

Michał Kuczmierowski odwołany z funkcji prezesa RARS

30.03.2024 10:22

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski został odwołany przez premiera. To nie koniec wielkich zmian w agencji, która zabezpiecza zapasy paliw, zboża czy sprzętu medycznego.

Tagi: Premie
Źródło: www.wnp.pl

Praca w Dino Polska. Za co premia? Jakie umowy?

30.03.2024 10:17

Dino Polska zatrudnia około 42 tys. osób. Jaką ma politykę wynagrodzeń? Pracownicy sklepów oprócz stałej pensji wypracowują premie, których wysokość jest pochodną zrealizowanych przez dany market planów sprzedażowych oraz poziomu strat towarowych.

Źródło: www.pulshr.pl

Pracownicy Grammer Automotive Polska dostaną podwyżki

29.03.2024 14:06

Stawki zasadnicze pracowników produkcyjnych zatrudnionych w spółce Grammer Automotive Polska w Sosnowcu wzrosną w tym roku w sumie o 500 zł brutto. Na tym nie koniec. W górę pójdą również premia frekwencyjna i dodatek stażowy wypłacany długoletnim pracownikom zakładu.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami