Wiadomości z tagiem Ubezpieczenie zdrowotne  RSS
Kiedy po wyrejestrowaniu z ZUS ustaje prawo do świadczeń?

07.06.2023 9:51

Kiedy po wyrejestrowaniu z ZUS ustaje prawo do świadczeń?
Wyrejestrowanie z ZUS a ubezpieczenie zdrowotne i chorobowe. Kiedy ustaje prawo do świadczeń? Co zrobić, aby nadal być objętym ubezpieczeniem?&

Źródło: www.infor.pl

ZUS: Wniosek o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej do 5 czerwca

02.06.2023 11:05

Jeżeli w wyniku rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne okaże się, że składka ta została opłacona w kwocie wyższej niż ustalona, płatnikowi składek przysługuje  jej zwrot. Termin na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty wynikającej z rocznego rozliczenia (RZS-R) został wydłużony do 5 czerwca 2023 r.

Źródło: www.podatki.biz

W ostatniej chwili zmienił się termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej

01.06.2023 14:47

Do 5 czerwca prowadzący działalność gospodarczą mają czas na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne.  Wniosek w tej sprawie należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Źródło: www.pulshr.pl

Składki ZUS: Zwrot kosztów dojazdu dla członków rady nadzorczej 

31.05.2023 11:05

Należności otrzymywane przez członka rady nadzorczej jako zwrot kosztów dojazdu na posiedzenie rady nadzorczej zarówno do siedziby spółki, jak i w inne miejsce gdzie odbywają się posiedzenia, naliczane zgodnie z rozporządzeniem ws. odbywania podróży służbowych oraz rozporządzeniem ws. warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy, nie stanowią podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Źródło: www.podatki.biz

Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej. ZUS przypomina o kończącym się terminie

30.05.2023 16:43

Tylko do 1 czerwca br. można składać wniosek o zwrot nadpłaty wynikającej z rocznego rozliczenia (RZS-R), aby otrzymać zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Możliwość dotyczy przypadków, gdy w efekcie rocznego rozliczenia składki okaże się, że składka została opłacona w kwocie wyższej względem ustalonej.

Źródło: www.podatki.biz

"To nie jest Europa". Raport Oxfam o skandalicznych warunkach pracy sezonowej w niemieckim rolnictwie

25.05.2023 8:36


Niejasny sposób rozliczeń przepracowanych godzin, niewystarczające ubezpieczenie zdrowotne, drogie i zagrzybione kwatery - robotnicy sezonowi na niemieckich plantacjach pracują w dramatycznie złych warunkach - wynika z raportu "To nie jest Europa. Eksploatacja przy zbiorach szparagów, truskawek i warzyw w Niemczech", przygotowanego przez Oxfam, międzynarodową organizację humanitarną.

Źródło: biznes.interia.pl

Asystent kierownika budowy

23.05.2023 11:47

Lambda S.A.
Oferujemy: Atrakcyjne wynagrodzenie, Umowa o pracę z pełnymi świadczeniami ZUS, Zakwaterowanie, Ubezpieczenie zdrowotne za
Lokalizacja: Szwecja
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej w PIT - MF odpowiada

22.05.2023 11:05

Jak podatkowo potraktować otrzymany zwrot nadpłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 r. Czy u przedsiębiorcy opodatkowanego: według zasad ogólnych nie skutkuje to żadną korektą podatkowych rozliczeń, według liniowej stawki 19-proc. PIT oznacza to konieczność doliczenia otrzymanej nadpłaty składki do dochodu lub zmniejszenia o tę kwotę kosztów uzyskania przychodu, a według ryczałtu oznacza to konieczność doliczenia otrzymanej nadpłaty składki do przychodu?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami