Wiadomości z tagiem Umowy  RSS
TSUE: Bank ma obowiązek przekazać konsumentowi informacje, które pokażą rzeczywiste ryzyko kredytu

21.09.2023 18:52

TSUE: Bank ma obowiązek przekazać konsumentowi informacje, które pokażą rzeczywiste ryzyko kredytu
Kolejny wyrok Trybunał Sprawiedliwości UE w sprawie kredytów frankowych. W wyroku z 21 września 2023 r. TSUE podkreślił, że bank ma obowiązek przekazać konsumentowi informacje, które pozwolą zrozumieć rzeczywiste ryzyka, na które jest narażony w trakcie całego okresu obowiązywania umowy kredytu denominowanego w walucie obcej.

Źródło: www.infor.pl

LinkedIn jest mocno przeceniany. Oto gdzie i jak Polacy naprawdę szukają pracy

21.09.2023 14:45

Cztery pokolenia pracowników, z jakimi mamy aktualnie do czynienia na rynku pracy, to spore wyzwanie. Nie tylko w sposobie zarządzania. Wyzwanie to zaczyna się bowiem dużo wcześniej niż po oficjalnym podpisaniu umowy.

Źródło: www.pulshr.pl

MF nowych sposobach ochrony przed kradzieżą tożsamości

21.09.2023 11:04

Od czerwca 2024 roku każdy będzie mógł zastrzec swój PESEL. Instytucje finansowe, notariusze i operatorzy telekomunikacyjni będą zobowiązani do sprawdzenia statusu PESEL-u przed podpisaniem umowy skutkującej zobowiązaniami finansowymi. Dzięki temu ofiary kradzieży tożsamości nie będą ponosić konsekwencji działań oszustów. Nowe przepisy mają zapobiec zaciągnięciu na skradzione dane identyfikujące osobę różnego rodzaju zobowiązań w postaci np. kredytów i pożyczek oraz otwierania rachunków rozliczeniowych przeznaczonych do wykorzystania w działalności przestępczej.

Źródło: www.podatki.biz

Podatek PCC od kupna samochodu

21.09.2023 11:01

Jeśli kupiłeś samochód, to czynność ta podlega opodatkowaniu podatnikiem od czynności cywilnoprawnych (PCC), z wyjątkiem przypadków gdy istnieje podstawa prawna do wyłączenia obowiązku zapłaty PCC lub zwolnienia z tego podatku. Od chwili, w której powstaje obowiązek podatkowy, zależy termin złożenia formularza PCC-3 i zapłaty podatku. W przypadku kupna samochodu obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zawarcia umowy sprzedaży.

Źródło: www.podatki.biz

Nakaz zapłaty na rzecz firmy pożyczkowej tylko na podstawie weksla - może naruszyć prawa konsumenta

15.09.2023 9:52

Nakaz zapłaty na rzecz firmy pożyczkowej tylko na podstawie weksla - może naruszyć prawa konsumenta
Akceptacja wydawania nakazów zapłaty na podstawie samej treści weksla przedstawionego przez firmę pożyczkową, bez kontroli zapisów umowy, na podstawie której weksel wystawiono, może zagrozić interesom konsumentów - wynika z orzeczenia Sądu Najwyższego, o którym poinformowała prokuratura.

Źródło: www.infor.pl

Frankowicze z Getin Noble Bank. Jest światełko w tunelu

14.09.2023 9:52

Frankowicze z Getin Noble Bank. Jest światełko w tunelu
Ogłoszenie upadłości Getin Noble Banku nie przekreśla roszczeń opartych na nieważności umowy, co może prowadzić do umorzenia salda kredytowego. Warto jednak pamiętać, że obowiązek spłaty rat kredytu nadal istnieje. Dlatego ważne jest, aby kredytobiorcy jak najszybciej skonsultowali się z prawnikiem specjalizującym się w sprawach dotyczących kredytów frankowych, aby uzyskać profesjonalne wsparcie i poradę prawną w tej trudnej sytuacji.

Źródło: www.infor.pl

Weksle - rodzaje i ewidencja rachunkowa

14.09.2023 7:17

Weksel stanowi swego rodzaju bezwarunkowe zobowiązanie się przez wystawcę (lub osobę przez niego wskazaną) do zapłaty określonej sumy, zawartej w umowie wekslowej, określonej osobie w ustalonym miejscu i terminie. Weksel jest źródłem kredytu, który może być wykorzystany nie tylko jako zapłata w transakcjach z dostawcami, ale również złożony w banku do dyskonta, które jest sprzedażą weksla przed terminem jego wymagalności. Podstawą prawną stosowania weksli w obrocie gospodarczym jest ustawa z 28 kwietnia 1936 r. - Prawo wekslowe.

Źródło: www.podatki.biz

Umowę przewozu można zawrzeć w kilku formach. Która będzie najlepsza?

13.09.2023 18:52

Umowę przewozu można zawrzeć w kilku formach. Która będzie najlepsza?
Umowę przewozu można zawrzeć w kilku formach różniących się nośnikiem, sposobem złożenia oświadczenia oraz miejscem, w którym została zawarta. Niezależnie jednak od rodzaju, każda z form jest wiążąca dla obu stron– wskazuje Maurycy Kieruj, prawnik w TC Kancelarii Prawnej.&

Tagi: Umowy
Źródło: www.infor.pl

Ryanair obraził się na Modlin. Radykalnie tnie siatkę połączeń

11.09.2023 12:46


Zimowy rozkład lotów Ryanaira z lotniska Warszawa - Modlin wygląda ubogo w porównaniu do tego wakacyjnego. Przewoźnik obciął aż 20 proc. połączeń. Łącznie zniknie 10 tras, a na 13 kolejnych zmniejszono obsługę. W konsekwencji pracę może stracić około 200 osób. To efekt impasu w negocjacjach kolejnej umowy długoterminowej. 

Tagi: LOT, Banki, Umowy
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami