Wiadomości z tagiem Ubezpieczenia  RSS
Specjalista ds. obsługi administracyjnej szkód

07.06.2023 15:47

SALTUS TUW
SALTUS Ubezpieczenia z siedzibą w Sopocieposzukuje osoby na stanowisko Od kandydatów oczekujemy: gotowości do pracy i nauki nowych umiejętności
Lokalizacja: pomorskie, Sopot, u. Władysława IV 22
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Źródło: www.praca.pl

Rząd przyjął nowelę ustawy o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej

06.06.2023 18:51

Rząd przyjął nowelę ustawy o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej
Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o Zespole Pomocy Humanitarno-Medycznej. Projekt zakłada m.in. zapewnienie członkom zespołu ubezpieczenia od porwania i okupu w czasie, kiedy realizują oni swoje zadania.

Źródło: www.infor.pl

Umowa zlecenia w okresie urlopu bezpłatnego a składki ZUS

01.06.2023 11:04

W okresie przebywania przez pracownika na urlopie bezpłatnym nie zachodzi obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu stosunku pracy, ale wówczas powstanie obowiązek odprowadzenia składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu umowy zlecenia zawartej z zleceniodawcą, tak więc zleceniodawca jako płatnik składek powinien zgłosić do ubezpieczeń społecznych zleceniobiorcę i odprowadzić za niego składki na ubezpieczenie społeczne z tytułu zawartej z nim umowy zlecenia.

Źródło: www.podatki.biz

Będą zmiany ws. dokumentowania prawa do zasiłku macierzyńskiego

31.05.2023 16:27

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało projekt zmian w rozporządzeniu ws. zakresu informacji o okolicznościach mających wpływ na prawo do zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa lub ich wysokość oraz dokumentów niezbędnych do przyznania i wypłaty zasiłków. Przepisy zostaną dostosowane do zmian w Kodeksie pracy i będą uwzględniać m.in. modyfikacje dotyczące dokumentowania prawa do zasiłku macierzyńskiego za okres urlopu rodzicielskiego.

Źródło: www.podatki.biz

Składki ZUS: Zwrot kosztów dojazdu dla członków rady nadzorczej 

31.05.2023 11:05

Należności otrzymywane przez członka rady nadzorczej jako zwrot kosztów dojazdu na posiedzenie rady nadzorczej zarówno do siedziby spółki, jak i w inne miejsce gdzie odbywają się posiedzenia, naliczane zgodnie z rozporządzeniem ws. odbywania podróży służbowych oraz rozporządzeniem ws. warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy, nie stanowią podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne.

Źródło: www.podatki.biz

Zbieg prawa do świadczeń emerytalno-rentowych. Zasady zostaną zmienione?

26.05.2023 16:28

W Sejmie rozpoczęto prace nad obywatelskim projektem zmian w ustawie o emeryturach i rentach. Projektodawcy proponują wprowadzenie nowych reguł dotyczących zbiegu prawa do nabytej z tytułu bycia wdową/wdowcem renty rodzinnej, wojskowej renty rodzinnej, policyjnej renty rodzinnej lub renty rodzinnej z ubezpieczenia społecznego rolników z innymi świadczeniami emerytalno-rentowymi. Nowe regulacje miałyby być korzystne dla świadczeniobiorców i kosztować państwo ok. 13 mld zł rocznie.

Źródło: www.podatki.biz

Menedżer Zespołu

26.05.2023 12:54

Compensa Dystrybucja Sp. z o.o.
Nasze wymagania: Wykształcenie - preferowane wyższe (min. średnie) Minimum 2 letnie doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń lub usług finansowych
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, Grudziądz
Obszar zawodowy: Ubezpieczenia

Źródło: www.praca.pl

Składki ZUS od świadczenia urlopowego

26.05.2023 11:01

Świadczenie urlopowe wypłacone na innej podstawie niż przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (np. na podstawie regulaminu wynagradzania) podlega uwzględnieniu w podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne - wyjaśnił Zakład Ubezpieczeń Społecznych w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami