Wiadomości z tagiem Wynagrodzenie  RSS
Wynagrodzenie postojowe. Dla kogo i w jakiej wysokości?

03.03.2024 10:30


Niekiedy w zakładzie pracy zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają wykonywanie pracy. Wówczas pracownicy, którzy nie mogą pełnić obowiązków zawodowych, mają prawo do tzw. wynagrodzenia postojowego. Dla kogo przeznaczone jest wynagrodzenie postojowe? Jakie są warunki otrzymania i ile wynosi świadczenie za przestój w pracy?

Źródło: biznes.interia.pl

Warszawa znowu na topie. W tych polskich miastach zarabia się najwięcej w 2024 roku

02.03.2024 8:59

Warszawa, Kraków i Gdańsk - w tych miastach przeciętne wynagrodzenie w styczniu 2024 roku przekroczyło barierę 9 tys. zł brutto.

Źródło: www.pulshr.pl

50-proc. koszty uzyskania przychodu dla pracownika. Kto może skorzystać z ulgi i na jakich zasadach

29.02.2024 13:46

Pracownicy-twórcy, którzy otrzymują wynagrodzenie z tytułu przeniesienia praw autorskich, mogą skorzystać z 50-proc. kosztów uzyskania przychodu.

Źródło: www.pulshr.pl

Niższe stawki dla adwokata z urzędu? Ważne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego

27.02.2024 18:51

Niższe stawki dla adwokata z urzędu? Ważne orzeczenie Trybunału KonstytucyjnegoZgodnie z wtorkowym orzeczeniem trybunału, norma przewidująca niższe wynagrodzenie dla adwokatów świadczących pomoc prawną z urzędu niż wynagrodzenie dla adwokatów będących pełnomocnikami z wyboru, narusza konstytucję.

Źródło: www.infor.pl

Lidl zapłaci stażystom ponad 5000 zł miesięcznie. Liczba miejsc ograniczona

27.02.2024 14:16


Lidl szuka osób, które byłyby zainteresowane odbyciem stażu w centrali oraz biurach sprzedaży. Sieć sklepów dyskontowych chce zatrudnić łącznie ponad 70 osób. W ramach programu przewidziano wynagrodzenie od 4720 do 5170 zł brutto miesięcznie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać się na staż do Lidla?

Źródło: biznes.interia.pl

[12.03.2024] Szkolenie on-line: Podatek u źródła (WHT) z uwzględnieniem najnowszego projektu objaśnień

27.02.2024 9:00

Podatek u źródła albo WHT (ang. withholding tax) to podatek, który polskie podmioty, dokonując zakupu od firm zagranicznych, w niektórych sytuacjach są zobowiązane potrącić z wypłacanego tym firmom wynagrodzenia. Obowiązek ten dotyczy również wypłat na rzecz osób fizycznych. Minister Finansów przygotował projekt objaśnień podatkowych w tym zakresie, które poważnie wpłyną na sposób poboru i zapłaty podatku od źródła. W trakcie szkolenia dokonamy głębokiej analizy projektu objaśnień oraz określimy praktyczne skutki wprowadzenia ich w życie dla firm pobierających podatek. 

Źródło: www.podatki.biz

Wynagrodzenie z tyt. zmiany umowy najmu może być kosztem

26.02.2024 10:02

Wynagrodzenie za zgodę na zmianę umowy najmu stanowi koszt uzyskania przychodu inny niż bezpośrednio związany z przychodami wynajmującego, który powinien zostać zaliczony przez wynajmującego do kosztów podatkowych jednorazowo w dniu poniesienia rozumianym jako dzień, na który wynagrodzenie za zgodę zostanie ujęte w księgach rachunkowych (zaksięgowane) na podstawie otrzymanej faktury, bez względu na sposób ujęcia dla celów rachunkowych (bilansowych), tj. bez względu na to, czy wynagrodzenie ujęto/zostanie ujęte w księgach rachunkowych (zaksięgowane) na koncie kosztowym, czy też nie.

Źródło: www.podatki.biz

Nie tylko podwyżki wynagrodzenia. Nauczyciele otrzymają też nowe legitymacje służbowe – projekt rozporządzenia

26.02.2024 9:51

Nie tylko podwyżki wynagrodzenia. Nauczyciele otrzymają też nowe legitymacje służbowe – projekt rozporządzeniaNauczyciele otrzymają nowe legitymacje służbowe. Obecne legitymacje nie spełniają wymagań odnośnie do minimalnych zabezpieczeń.

Źródło: www.infor.pl

Wzrasta kwota odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Ile wyniesie w 2024?

26.02.2024 9:51

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce w drugim półroczu 2023. Co za tym idzie, automatycznie wzrasta kwota odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. O jakich stawkach mowa? O ile wzrosną tegoroczne kwoty odpisu w porównaniu ze stawkami z zeszłego roku?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami