Wiadomości z tagiem Wynagrodzenie  RSS
Kasjerzy sklepowi chętnie popracują w każdą niedzielę. Jest jeden, kłopotliwy warunek

22.05.2024 21:00

7 na 10 pracowników handlu byłoby w stanie pracować w każdą niedzielę za podwójne wynagrodzenie. Eksperci przekonują, że takie rozwiązanie nie jest zbyt realne, a finalnie pracodawcy nie byliby zadowoleni z takich zmian.

Źródło: www.pulshr.pl

Płaca minimalna w Polsce jedną z wyższych w UE

22.05.2024 16:38

Pod względem nominalnym wynagrodzenie minimalne w Polsce jest obecnie dziesiątą najwyższą płacą minimalną w Unii Europejskiej - wynika z nowej analizy fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju. Jednocześnie pod kątem wysokości przeciętnego wynagrodzenia Polska zajmuje 4. miejsce od końca. Jak podkreślają eksperci FOR, w żadnych innym kraju UE minimalna płaca nie rośnie tak szybko.

Źródło: www.podatki.biz

Mercedes szuka Polaków do pracy w Niemczech. Pensja 15 tys. zł na rękę i darmowe zakwaterowanie

22.05.2024 16:30

Koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz Group AG szuka w Polsce chętnych do pracy w swoich fabrykach w Niemczech. Proponuje ok. 15 tys. zł miesięcznego wynagrodzenia, a także roczną premię i zakwaterowanie.

Źródło: www.pulshr.pl

Słowa ministry pracy wstrząsnęły rynkiem. Skok płacy minimalnej może być potężny

22.05.2024 14:25


Szefowa resortu pracy, rodziny i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk poinformowała, że chce, aby minimalne wynagrodzenie za prace w Polsce wynosiło 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Zapowiedź ta wywołała niemałe poruszenie na rynku, ponieważ jej realizacja oznaczałaby, że pensja minimalna w Polsce byłaby znacząco wyższa niż wymaga tego unijna dyrektywa. Niektórzy zastanawiali się, czy nie ma tu pomyłki. Zapytaliśmy u źródła - i okazuje się, że nie. Jeśli MRPiPS dopnie swego, pracodawcy będą musieli mocno podwyższyć płace.

Źródło: biznes.interia.pl

Gigant zatrudni Polaków w Niemczech. Na start oferuje 15 000 zł pensji

22.05.2024 10:13


Motoryzacyjny gigant szuka w Polsce pracowników do swojej fabryki w Niemczech. Mercedes na start proponuje nawet 15 tys. zł wynagrodzenia. Finansuje także zakwaterowanie i nie szczędzi premii.

Źródło: biznes.interia.pl

Dyrektor szpitala zarobi mniej od pielęgniarki. Za chwilę nie będzie komu pracować

21.05.2024 21:18

W okresie działania „dziwnych” przepisów, a więc od marca do grudnia 2024 roku, samorządy mogą regulować wynagrodzenie osób kierujących podmiotami leczniczymi, stosując odpowiedni mnożnik nawet do 6-krotnosci przeciętnego wynagrodzenia. W przeciwnym razie ich pensje będą maleć.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Niedziele handlowe? Nie ma zgody na dodatkowy miesiąc pracy

21.05.2024 18:51

O 21 dni wydłuży się czas pracy w skali roku, jeżeli sklepy będą mogły być otwarte w dwie niedziele w miesiącu. Dla pracowników handlu oznaczałoby to dodatkowy miesiąc pracy. Związkowcy uważają, że za ten czas powinno przysługiwać 250 proc. wynagrodzenia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

[05.06.2024] Szkolenie on-line: Podatek u źródła (WHT) z uwzględnieniem najnowszego projektu objaśnień

21.05.2024 10:00

Podatek u źródła albo WHT (ang. withholding tax) to podatek, który polskie podmioty, dokonując zakupu od firm zagranicznych, w niektórych sytuacjach są zobowiązane potrącić z wypłacanego tym firmom wynagrodzenia. Obowiązek ten dotyczy również wypłat na rzecz osób fizycznych. Minister Finansów przygotował projekt objaśnień podatkowych w tym zakresie, które poważnie wpłyną na sposób poboru i zapłaty podatku od źródła. W trakcie szkolenia dokonamy głębokiej analizy projektu objaśnień oraz określimy praktyczne skutki wprowadzenia ich w życie dla firm pobierających podatek. 

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami