Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?

23.05.2024 9:54

Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?Energetyczna linia bezpośrednia. 7 września 2023 roku weszły w życie zmiany w ustawie Prawo energetyczne, które zwiększają dostępność rozwiązania technologicznego nazywanego linią bezpośrednią. Choć przepisy w nowym kształcie obowiązują już od niemal roku, przedsiębiorcy podchodzą do tego rozwiązania z dystansem, co może wynikać z braku dostatecznej wiedzy. Wyjaśniamy więc, czym jest linia bezpośrednia i kto może z niej skorzystać.

Źródło: www.infor.pl

Ustawa Kamilka. Ochrona dzieci jest niedoskonała

23.05.2024 9:51

Obowiązujące od niedawna przepisy tylko teoretycznie eliminują z pracy z dziećmi groźnych przestępców z zagranicy. Żeby rzeczywiście działały, potrzebny jest spis państw prowadzących rejestry karne.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przepisy o mobbingu coraz korzystniejsze dla pracowników

22.05.2024 9:51

Mobbing pojawił się w kodeksie pracy 20 lat temu – w 2004 r. Od tego czasu kilka razy zmieniały się przepisy, a także ich interpretacje. Pojęcie mobbingu na dobre zadomowiło się w polskim prawie, ale i w świadomości pracowników oraz pracodawców. Statystyki pokazują, że liczba spraw mobbingowych w sądach pracy przez ostatnie 10 lat utrzymywała się na podobnym poziomie – ok. 700 rocznie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Prawo komunikacji elektronicznej do zmiany. Biznes apeluje o poprawki

21.05.2024 16:30

Rząd szykuje zmiany dotyczące przepisów ws. komunikacji elektronicznej. Przewiduje się, że modyfikacje będą skutkować ograniczeniem uciążliwości regulacji dla sektora telekomunikacyjnego. Część proponowanych rozwiązań budzi jednak wątpliwości. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, korekty wymagają m.in. przepisy dotyczące okresu vacatio legis i sprzedaży bezpośredniej.

Źródło: www.podatki.biz

Koniec z hustawkami cen prądu? UE zatwierdziła reformę rynku energii

21.05.2024 14:57


Unia Europejska we wtorek ostatecznie zatwierdziła reformę rynku energii. Nowe przepisy mają sprawić, że ceny energii w państwach członkowskich będą bardziej stabilne, a Wspólnota stanie się bardziej odporna na przyszłe kryzysy energetyczne.

Źródło: www.bankier.pl

Urlopy będą dłuższe nawet o 8 tygodni. Ministerstwo ma już gotowe przepisy

21.05.2024 13:31

Według projektu ustawy przygotowanego przez resort pracy rodzice dzieci urodzonych przedwcześnie oraz hospitalizowanych po porodzie będą mogli skorzystać z dłuższego urlopu macierzyńskiego - do 8 tygodni.

Źródło: www.pulshr.pl

Nauczyciele już mogą szykować się na emerytury stażowe. Nowe przepisy w Sejmie

21.05.2024 11:58

Od września nauczyciele będą mogli przechodzić na emeryturę po przepracowaniu 30 lat, pod warunkiem wypracowaniu odpowiedniego stażu.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Ukraina przyjęła kontrowersyjne przepisy. Wiele osób może stracić pracę

21.05.2024 11:44

Zdaniem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego przyjęte przez ukraiński parlament przepisy są niekonstytucyjne. Dotyczą obowiązku informowania pracodawców o kontaktach z osobami zamieszkującymi Rosję lub obszary okupowane. Posłowie uważają, że są one pracodawcom niezbędne.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami