Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Inspekcja Weterynaryjna będzie mogła karać mandatami - projekt

30.11.2022 9:52

Inspekcja Weterynaryjna będzie mogła karać mandatami - projekt
Funkcjonariusze Inspekcji Weterynaryjnej, w razie stwierdzenia nieprawidłowości, będą mogli nakładać mandaty karne - zakłada projekt zmiany rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: www.infor.pl

Raport „Pokolenia na polskim rynku pracy 2022”

30.11.2022 9:38


Raport „Pokolenia na rynku pracy” Eksperci są jednogłośni: zróżnicowane pokoleniowo zespoły to przepis na dobrze prosperującą firmę. To także odpowiedź na wyzwania obecnego rynku pracy, na którym – w obliczu starzejącego się społeczeństwa – polityka diversity & inclusion nabiera jeszcze większego znaczenia. Co dzieli, a co łączy przedstawicieli pokoleń: Baby Boomers, X, Y oraz […]

Źródło: hrstandard.pl

Specjalista ds. rozliczeń finansowo-księgowych - Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

30.11.2022 9:06

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
Prowadzenie księgowości oraz rozliczeń finansowych projektów społecznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi w realizacji projektu
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Organizacje pozarządowe / Wolontariat

Tagi: Przepisy
Źródło: www.praca.pl

Specjalista w Biurze Inwestycji - Wydział Rozliczeń

30.11.2022 9:02

Polskie Koleje Państwowe S.A.
Wymagania: wykształcenie wyższe doświadczenie zawodowe min. 2 lata stażu pracy znajomość przepisów o finansach
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Księgowość / Audyt / Podatki

Źródło: www.praca.pl

Nowa ustawa o fundacji rodzinnej. Biznes zadowolony z szykowanych zmian

29.11.2022 15:02

Sejm rozpoczął prace nad projektem nowej ustawy o fundacji rodzinnej. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, przyjęta formuła odzwierciedla najlepsze praktyki europejskie w zakresie zabezpieczania aktywów na pokolenia i jednocześnie odpowiednio uwzględnia też polskie realia. Środowisko przedsiębiorców pozytywnie ocenia m.in. planowane przepisy podatkowe dotyczące fundacji.

Źródło: www.podatki.biz

Liczba powołanych zarządców sukcesyjnych przekroczyła 40 tys.

29.11.2022 15:00

Od czasu wejścia w życie ustawy o zarządzie sukcesyjnym w Polsce powołano już w sumie 40,5 tys. zarządów sukcesyjnych - poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Resort podkreśla, że wprowadzona formuła jest dobrze oceniana przez przedsiębiorców. Przepisy dotyczące zarządu sukcesyjnego wprowadzono nieco ponad 4 lata temu.

Źródło: www.podatki.biz

Składki ZUS: Działalność oraz "mały ZUS+" i umowa zlecenia

29.11.2022 10:03

Poniższe zasady dotyczą Cię, jeśli prowadzisz pozarolniczą działalność i jednocześnie wykonujesz co najmniej jedną umowę zlecenia, agencyjną lub umowę o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia.

Źródło: www.podatki.biz

Czym nie są kryptowaluty

29.11.2022 10:00

Kryptowaluty mogą być przedmiotem obrotu - wirtualną walutę można bowiem kupić, sprzedać lub wymienić, zarówno na inną walutę wirtualną, jak i na pieniądz będący oficjalnym środkiem płatniczym. Spróbujemy się dzisiaj zastanowić, jak traktowana jest kryptowaluta w świetle przepisów prawa? 

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami