Wiadomości z tagiem Emerytury  RSS
Renta socjalna. Komu ZUS wypłaca takie świadczenie i w jakiej wysokości?

20.09.2023 18:52

Renta socjalna. Komu ZUS wypłaca takie świadczenie i w jakiej wysokości?
Od marca 2023 wysokość renty socjalnej wynosi 1588,44& zł brutto, czyli jest równa kwocie najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Kto może ubiegać się o takie wsparcie?

Źródło: www.infor.pl

Przepracował 62 lata i 5 miesięcy bez zwolnień chorobowych. Dostaje rekordową emeryturę

20.09.2023 17:54

Dziesięciu seniorów z najwyższymi emeryturami z ZUS otrzymuje co miesiąc co najmniej 24 tys. zł. Rekordzista ma na koncie ponad 62 lata "czystej" pracy. Wśród aktualnie pracujących nikt nie uzbierał jeszcze takiego kapitału, żeby zbliżyć się do TOP 10.

Tagi: Emerytury, PIT, ZUS
Źródło: businessinsider.com.pl

Oni nie dostaną pomostówki. Będą pozwy

19.09.2023 12:57

Praca na kontrakcie wyklucza pobieranie emerytury pomostowej. Tysiące zatrudnionych w szczególnych warunkach będą więc pozywać pracodawców, aby zyskać prawo do tego świadczenia — pisze "Dziennik Gazeta Prawna". O tym, że w sądach rozegra się walka o pomostówki, pisaliśmy w Business Insider Polska w sierpniu.

Źródło: businessinsider.com.pl

Wiek emerytalny w tym kraju nie ma znaczenia. Masowo pracują nawet 70-latkowie

19.09.2023 12:16


Wiek emerytalny nie wszędzie na świecie jest taką granicą rozdzielającą aktywność zawodową od emerytury. Udowadnia to społeczeństwo Japonii, które ma niezmiennie największy odsetek osób starszych w skali całego świata (czyli tych w wieku 65 lat i więcej). Japońscy seniorzy nie godzą się na bezczynność - ponad połowa ludzi w wieku 65-69 lat, z wyboru lub z konieczności, wciąż pozostaje aktywna zawodowo, a w grupie 70-74 lata pracuje aż 33,5 proc., czyli ponad co trzeci senior trudni się pracą na emeryturze.

Źródło: biznes.interia.pl

Wysokość progu dochodowego do uzyskania 14. emerytury do zmiany?

19.09.2023 11:04

Jak czytamy w interpelacji poselskiej do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, wdowy i wdowcy powinny zostać objęci wyższym progiem dochodowym ze względu, że utrzymują gospodarstwo domowe sami. W sytuacji, gdy oboje małżonkowie żyją korzystają ze świadczenia podwójnie. W związku z tym poseł zapytał, czy ministerstwo przewiduje zwiększenie progu dochodowego dla tych grup.

Tagi: Emerytury
Źródło: www.podatki.biz

Będą pozywać o pomostówki. Praca na kontrakcie wyklucza pobieranie emerytury pomostowej

19.09.2023 9:51

Tysiące zatrudnionych w szczególnych warunkach pracuje obecnie na kontrakcie, a ten nie daje prawa do pomostówki. Będą więc pozywać pracodawców o ustalenie istnienia stosunku pracy, by zyskać prawo do tego świadczenia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Polska starzeje się w błyskawicznym tempie. Jesteśmy w światowej czołówce

18.09.2023 18:45

Emerytów lub tych, którzy przejdą w najbliższym czasie na emeryturę jest już na całym świecie ponad ćwierć miliarda. "Prędzej czy później system emerytalny będzie musiał zostać albo zmieniony, albo emerytury staną się głodowe" - pisze Business Insider Polska.

Źródło: www.pulshr.pl

Rząd chce przyspieszyć wydawanie decyzji dla ZUS w sprawie emerytur dla twórców

18.09.2023 9:51

Usprawnienie działań komisji, która na potrzeby ustalenia prawa do emerytury decyduje, kto jest twórcą – to główny cel nowelizacji rozporządzenia ministra kultury i sztuki z 9 marca 1999 r. w sprawie powołania komisji do spraw zaopatrzenia emerytalnego twórców oraz szczegółowego określenia jej zadań, składu i trybu działania (Dz.U. poz. 250). Projekt właśnie trafił do konsultacji.

Tagi: Emerytury, ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przejście na emeryturę. W którym miesiącu najbardziej się opłaca?

18.09.2023 9:51

W którym miesiącu 2024 roku najbardziej opłaca się przejść na emeryturę, by tablice trwania życia były jak najbardziej korzystne, a także aby zachować prawo do "trzynastki" i "czternastki"? Dowiesz się z artykułu.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

reklama
Kontakt z nami