Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Obecny model rozwoju Polski się kończy. Przegrywamy z Indiami, Czechami, Rumunią

22.06.2024 11:26


Wynagrodzenia pracowników w Polsce rosną dynamicznie od dłuższego czasu, a wraz z nimi - koszty pracy dla pracodawców. Także tych zagranicznych, których przez wiele lat do inwestowania w naszym kraju skłaniała obecność taniej siły roboczej. W efekcie fala zwolnień grupowych w zagranicznych fabrykach - które redukują zatrudnienie bądź całkowicie zamykają produkcję w Polsce - przybiera na sile. Polska gospodarka musi wymyślić siebie na nowo, bo widać, że niskie koszty pracy nie będą już kartą przetargową w zabieganiu o zagraniczne inwestycje.

Źródło: biznes.interia.pl

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]

21.06.2024 18:51

Rząd zaprzecza: 800 plus, 13. i 14. emerytura, cięcia w pomocy społecznej i zasiłkach [unijna procedura nadmiernego deficytu]Polska może być objęta procedurą nadmiernego deficytu. Pojawiły się obawy, że spowoduje to ograniczenia programów wspierających rodziców, emerytów i osoby uboższe. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaprzeczyła takim pogłoskom.

Źródło: www.infor.pl

Handel apeluje o reformę ws. VAT od darowizn produktów przemysłowych

21.06.2024 16:40

Parlament Europejski powinien w nowej kadencji zająć się dyrektywą VAT w kontekście przekazywania darowizn produktów przemysłowych - przekonuje Polska Izba Handlu (PIH), która już kilka lat temu apelowała o zmiany w prawie. Jak podkreśla branża, obecne regulacje sprawiają, że w praktyce przedsiębiorcy nie mają opłacalnej ekonomicznie możliwości oddawania niesprzedanych produktów potrzebującym, bo za oddane towary należy odprowadzać podatek VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Delegowanie pracowników w ramach świadczenia usług

21.06.2024 10:44

Przedsiębiorca, który ma siedzibę lub stałe miejsce wykonywania działalności na terytorium Polski i zatrudnia pracowników, może ich tymczasowo kierować do pracy na terytorium innego państwa Unii Europejskiej (UE), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii w ramach usług świadczonych za granicą. Skierowanie do pracy w tym trybie to delegowanie w ramach świadczenia usług. Można je stosować:

Źródło: www.podatki.biz

Usługi pogrzebowe w Warszawie i okolicach

20.06.2024 22:38

Śmierć bliskiej osoby to jeden z najbardziej bolesnych momentów w życiu. W takich chwilach rodziny potrzebują wsparcia i profesjonalnej pomocy w organizacji godnego pożegnania. Warszawa, jako największe miasto w Polsce, …

Źródło: www.polskibiznes.info

Procedura nadmiernego deficytu. Jakie będą realne konsekwencje?

20.06.2024 16:20

Komisja Europejska uznała za uzasadnione wszczęcie wobec Polski procedury nadmiernego deficytu. To konsekwencja przekroczenia dopuszczalnego poziomu 3 proc. w relacji do PKB. Eksperci wskazują, że rząd będzie musiał przygotować propozycje cięć budżetowych i/lub podnieść podatki w celu zwiększenia dochodów państwa.

Źródło: www.podatki.biz

Duży bank znika z Polski. 1600 osób zostanie bez pracy

20.06.2024 15:28

Jak informuje Reuters, do końca przyszłego roku bank NatWest planuje zakończyć swoją działalność w naszym kraju. W planie banku jest likwidacja 45 proc. obecnych stanowisk pracy w Polsce. Pozostała część ma być przeniesiona do Wielkiej Brytanii i Indii.

Źródło: www.pulshr.pl

Jak można skutecznie promować Polskę? Debata w KIG

20.06.2024 14:14


Istnieje potrzeba skoordynowania działań popularyzujących Polskę, jednak koordynacja ta powinna być dobrowolna – to jeden z wniosków płynących z debaty pt. „Jak skutecznie promować Polskę?”, która odbyła się18 czerwca br. […]

Tagi: Polska
Źródło: raportcsr.pl

reklama
Kontakt z nami