Wiadomości z tagiem Polska  RSS
Status weterana – co daje i dlaczego tylko 1/4 uprawnionych go posiada?

21.09.2023 18:51

Od 70 lat w ponad 89 operacjach wzięło udział ponad 120 tysięcy polskich żołnierzy i personelu wojskowego. Obecnie Polska uczestniczy w misjach Unii Europejskiej, NATO i ONZ w różnych częściach świata. Status weterana Sejm ustanowił w 2011 roku, na mocy Ustawy o weteranach działań poza granicami państwa.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wysoka podwyżka płacy minimalnej będzie sprzyjać spłaszczaniu wynagrodzeń

21.09.2023 16:31

W 2024 r. płaca minimalna zostanie podwyższona w Polsce dwukrotnie, by osiągnąć finalnie poziom 4300 zł brutto miesięcznie. Analitycy oceniają, że wzrost płacy minimalnej będzie w coraz mniejszym stopniu przekładać się na podwyżki płac. Już teraz bowiem widoczny jest trend coraz większego spłaszczania się wynagrodzeń w różnych sektorach gospodarki.

Źródło: www.podatki.biz

Stanowienie prawa podatkowego w Polsce. Nowy raport wskazuje problemy

21.09.2023 16:30

W Polsce zasady stanowienia prawa są stosunkowo często naruszane - wynika z nowej edycji raportu Pracodawców RP pn. "7 zasad stanowienia prawa w Polsce". Eksperci przeanalizowali cały szereg różnych zmian w prawie, w tym także nowelizacje dotyczące przepisów podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Polski sport bardzo dużo może się nauczyć od biznesu

21.09.2023 16:13

Ja trenerom kadry piłkarskiej nie zazdroszczę. Śpieszmy się ich kochać, tak szybko odchodzą. To nie służy odważnym i dalekowzrocznym decyzjom, kiedy lider boi się permanentnie o swoje stanowisko - mówi trener mentalny Jakub B. Bączek.

Źródło: www.pulshr.pl

Gruzini, Turkmeni, Indonezyjczycy. Polska wydaje setki tysięcy zezwoleń na pracę

21.09.2023 12:22

Partia rządząca w poprzedniej kampanii była przeciwna automatycznej relokacji uchodźców. Mimo to od 2015 r. do Polski przyjeżdża coraz więcej pracowników zza granicy. To jednak nie tylko decyzja polityczna, ale też okoliczności geopolityczne i sytuacja na polskim rynku pracy.

Źródło: www.pulshr.pl

Minister Telus: mamy nadzieję, że Ukraina nie wprowadzi embarga na polskie owoce czy warzywa

21.09.2023 9:52

Minister Telus: mamy nadzieję, że Ukraina nie wprowadzi embarga na polskie owoce czy warzywa
Minister rolnictwa Robert Telus powiedział: Mamy nadzieję, że Ukraina nie wprowadzi embarga na polskie owoce czy warzywa, gdyż byłoby to niepotrzebne zaostrzenie sytuacji. Podkreślił, że tranzyt zboża przez polskie terytorium odbywa się bez zakłóceń.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami