Wiadomości z tagiem Przepisy  RSS
Afera drobiowa. Resort sprawiedliwości sprawdzi procedury dot. bezpieczeństwa żywności

05.10.2022 14:39


Pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości sprawdzą, czy obecne przepisy zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo przy produkcji żywności - powiedział w środę wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Źródło: www.bankier.pl

MRiPS: Elastyczny czas pracy już jest w Kodeksie pracy

05.10.2022 11:02

Przepisy Kodeksu pracy przewidują szeroki wachlarz regulacji prawnych dających możliwość zawierania porozumień między pracodawcami i pracownikami (lub związkami zawodowymi) w obrębie poszczególnych zakładów pracy, w zakresie elastycznej organizacji czasu pracy. Są wśród nich, zarówno unormowania korzystne dla pracodawców, jak i dla pracowników, które ułatwiają w istotny sposób utrzymanie ciągłości produkcji i zachowanie miejsc pracy. W związku z powyższym obecnie nie są prowadzone prace nad zmianą przepisów Kodeksu pracy o czasie pracy w przedmiotowym zakresie - wyjaśniła Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Źródło: www.podatki.biz

Zawód windykatora będzie uregulowany. Ustawa ma bronić przed oszustami

04.10.2022 20:00

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało projekt ustawy regulującej funkcjonowanie zawodu windykatora. Nowe przepisy zawierają, m.in. definicję działalności windykacyjnej, dozwolony zakres jej prowadzenia i warunki ubiegania się o wydanie licencji umożliwiającej wykonywanie tej profesji.

Źródło: www.pulshr.pl

Notariusz dokona wpisu w księdze wieczystej i wyda nakaz zapłaty

04.10.2022 18:51

Notariusz dokona wpisu w księdze wieczystej i wyda nakaz zapłaty
Rada Ministrów przyjęła 4 października 2022 r. projekt nowelizacji Prawa o notariacie oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra sprawiedliwości. Nowe przepisy uprawniać mają notariuszy m.in. do dokonywania wpisów hipotek w księgach wieczystych i wydawania notarialnych nakazów zapłaty. Jednocześnie, zwiększony zostanie nadzór sprawowany nad notariuszami, ze względu na uzyskanie przez nich nowych kompetencji. Nowe przepisy (o ile oczywiście zostaną uchwalone przez Sejm) mają wejść w życie (co do zasady) po 12 miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw - czyli stanie się to najprawdopodobniej pod koniec 2023 roku.

Źródło: www.infor.pl

Kiedy wygasa bon turystyczny?

04.10.2022 18:51

Kiedy wygasa bon turystyczny?
Po zmianie przepisów, termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne został wydłużony o pół roku.

Źródło: www.infor.pl

Notariusze zyskają nowe uprawnienia, ale podlegać będą zwiększonemu nadzorowi

04.10.2022 13:31

Zgodnie z projektowanymi przepisami notariusze uzyskają dodatkowe uprawnienia, w tym do dokonywania wpisów w księgach wieczystych oraz do wydawania notarialnych nakazów zapłaty. Z drugiej strony zostanie wzmocniony nadzór nad osobami wykonującymi ten zawód prawniczy.

Źródło: www.pulshr.pl

Nowe podatki. Wicepremier Sasin proponuje daniny dla właścicieli mieszkań

04.10.2022 10:45


Danina transakcyjna, quasi-podatek od przychodów z budynków oraz wyższa stawka podatku od nieruchomości – takie rozwiązania proponuje minister Jacek Sasin. Według doniesień "Dziennika Gazeta Prawna" mają pomóc zlikwidować skrajne ubóstwo mieszkaniowe. Nowe przepisy nie obejmą wszystkich właścicieli.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami