Wiadomości z tagiem Finanse  RSS
Dochody samorządów będą niezależne od zmian w podatkach?

22.05.2024 16:36

Dochody jednostek samorządu terytorialnego mają stać się niezależne od zmian podatkowych, które przeprowadzane są na szczeblu centralnym - wynika ze wstępnych planów Ministerstwa Finansów. Plany resortu pozytywnie ocenia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który wskazuje, że obecny model finansowania samorządów musi ulec zmianie. Eksperci ZPP oceniają, że samorządy nie powinny tracić na korzystnych dla obywateli i przedsiębiorców zmianach podatkowych.

Źródło: www.podatki.biz

Gigant zatrudni Polaków w Niemczech. Na start oferuje 15 000 zł pensji

22.05.2024 10:13


Motoryzacyjny gigant szuka w Polsce pracowników do swojej fabryki w Niemczech. Mercedes na start proponuje nawet 15 tys. zł wynagrodzenia. Finansuje także zakwaterowanie i nie szczędzi premii.

Źródło: biznes.interia.pl

Najniższa krajowa na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia. Jest projekt ustawy, zgodny z dyrektywą UE

21.05.2024 18:51

Najniższa krajowa na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia. Jest projekt ustawy, zgodny z dyrektywą UENajniższa krajowa na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia. Projekt ustawy, określający płacę minimalną na poziomie 60% przeciętnego wynagrodzenia, jest już w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Taka zmiana jest zgodna z dyrektywą unijną w sprawie adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w UE.

Źródło: www.infor.pl

Związkowcy odkryli karty. Tyle ma wynieść płaca minimalna

21.05.2024 18:51

Związki zawodowe złożyły do Ministerstwa Finansów pismo, w którym poinformowali o wspólnym stanowisku w sprawie wynagrodzeń w 2025 roku. Płaca minimalna ma wzrosnąć o 350 zł.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

[05.06.2024] Szkolenie on-line: Podatek u źródła (WHT) z uwzględnieniem najnowszego projektu objaśnień

21.05.2024 10:00

Podatek u źródła albo WHT (ang. withholding tax) to podatek, który polskie podmioty, dokonując zakupu od firm zagranicznych, w niektórych sytuacjach są zobowiązane potrącić z wypłacanego tym firmom wynagrodzenia. Obowiązek ten dotyczy również wypłat na rzecz osób fizycznych. Minister Finansów przygotował projekt objaśnień podatkowych w tym zakresie, które poważnie wpłyną na sposób poboru i zapłaty podatku od źródła. W trakcie szkolenia dokonamy głębokiej analizy projektu objaśnień oraz określimy praktyczne skutki wprowadzenia ich w życie dla firm pobierających podatek. 

Źródło: www.podatki.biz

Minister Finansów spotkał się z Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Rozmawiano o wzmocnieniu współpracy

21.05.2024 9:51

Minister Finansów spotkał się z Prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Rozmawiano o wzmocnieniu współpracyMinister finansów Andrzej Domański spotkał się z Nadią Calvino, prezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Rozmawiano o wzmocnieniu współpracy.

Tagi: Finanse, Banki
Źródło: www.infor.pl

800 plus to nie wszystko. Można dostać jeszcze więcej na dziecko od państwa

20.05.2024 18:05

800 plus to niejedyne świadczenie, na które mogą liczyć rodzice. Niektórym rodzinom przysługuje również zasiłek rodzinny i związane z nim dodatki. Kto może liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe?

Źródło: www.pulshr.pl

Oszuści podszywają się pod pracowników KIS i KAS

20.05.2024 16:33

Podatnicy powinni zachować szczególną ostrożność, gdy odbierają telefony od osób podających się za pracowników Krajowej Informacji Skarbowej lub Krajowej Administracji Skarbowej - informuje Ministerstwo Finansów. Do resortu zaczęły trafiać sygnały i skargi od podatników o próbach wyłudzenia danych osobowych. Okazuje się, że oszuści dzwonią do podatników i podają się za pracowników KIS lub KAS, by dzięki temu wyłudzić dane osobowe.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami