Wiadomości z tagiem Biuro  RSS
Błąd systemu CEiDG w zakresie wyboru formy opodatkowania. Rzecznik Praw Obywatelskich pisze do MF

05.04.2024 18:51

Błąd systemu CEiDG w zakresie wyboru formy opodatkowania. Rzecznik Praw Obywatelskich pisze do MFSystem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEiDG) narzuca formę opodatkowania osobie podejmującą działalność gospodarczą. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich pisze w tej sprawie do Ministerstwa Finansów.

Źródło: www.infor.pl

Poznańskie kawiarnie mają dość robienia z nich biur do pracy zdalnej. Zakazują laptopów

05.04.2024 14:36

Poznańska kawiarnia Taczaka 2 przestanie być weekendową świetlicą i biurem coworkingowym. To kolejne miejsce w Poznaniu wprowadzające zakaz korzystania z laptopów.

Źródło: www.pulshr.pl

Serwis kserokopiarek

04.04.2024 21:30

Kopiarka biurowa jest kluczowym elementem wyposażenia każdej firmy, dużej i małej. Prawidłowe działanie umożliwia szybkie i wydajne drukowanie, skanowanie, kopiowanie i faksowanie dokumentów. Niestety, kopiarki mogą czasami z czasem ulec uszkodzeniu lub zużyciu. Dlatego tak...

Tagi: Firmy, Biuro
Źródło: www.kariera24.info

Cena wirtualnego biura w Warszawie kusi - a czy przedsiębiorcy mogą je rozliczyć jako koszta?

29.03.2024 9:30

Prowadzenie działalności gospodarczej w 2024 roku nie należy do najprostszych. Wiąże się to przede wszystkim z licznymi kosztami, które należy uwzględnić w budżecie. Aby utrzymać swoją pozycję konkurencyjną i rozwijać firmę, trzeba zoptymalizować wydatki. Jednym z pomysłów jest założenie wirtualnego biura. Czy taką usługę można wpisać w koszty uzyskania przychodu?

Tagi: Firmy, Biuro
Źródło: www.podatki.biz

Wybory samorządowe 2024 - kiedy wyniki? KBW: To są najtrudniejsze wybory

27.03.2024 18:51

Wybory samorządowe 2024 - kiedy wyniki? KBW: To są najtrudniejsze wyborySzefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak ocenia, że zbiorcze wyniki głosowania w wyborach samorządowych mogłyby być ogłoszone w środę 10 kwietnia.

Tagi: Biuro
Źródło: www.infor.pl

Jeśli nowe biuro, to tylko "zielone". To jest to, co najbardziej się opłaca

21.03.2024 11:30

Nadchodzi era zielonych biurowców. Będą budowane z niskoemisyjnych materiałów z recyklingu i zasilane energią z odnawialnych źródeł.

Tagi: Biuro
Źródło: www.pulshr.pl

Gdzie najtaniej kupić biurowe dla firmy?

15.03.2024 23:45

Zakupy dla firmy mogą być nie lada wyzwaniem. Szczególnie, gdy chodzi o artykuły biurowe, które są kluczowym elementem każdego biura. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, gdzie można znaleźć najtańsze produkty …

Tagi: Firmy, Biuro
Źródło: www.polskibiznes.info

Dowód kosztowy otrzymany z opóźnieniem w PKPiR

15.03.2024 10:01

Dowód stanowiący podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu uzyskania przychodu otrzymany przez podatnika lub przekazany do biura rachunkowego w późniejszym terminie, może być zaksięgowany (ujęty) w PKPiR w miesiącu, w którym został otrzymany przez podatnika bądź przekazany do biura rachunkowego. Powinno to nastąpić do końca roku podatkowego koszt ten może być potrącony.

Tagi: Biuro
Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami