Wiadomości z tagiem Biuro  RSS
Praca w biurze maksymalnie raz w tygodniu? Prawie 60 proc. matek małych dzieci tak pracuje

20.07.2024 13:50

Posiadanie potomstwa ma zauważalny wpływ na frekwencję w biurze, szczególnie w przypadku kobiet. Większość pań, które posiadają dzieci wymagające opieki, jest obecna w biurze 1 dzień lub pracuje całkowicie zdalnie (łącznie 59 proc.).

Źródło: www.pulshr.pl

Ubezpieczenie turystyczne w pytaniach i odpowiedziach

19.07.2024 11:06

1. Co to jest ubezpieczenie turystyczne? Ubezpieczenie turystyczne to dobrowolne ubezpieczenie na czas podróży w Polsce i za granicą, które pokrywa przede wszystkim koszty leczenia oraz chroni w razie nieszczęśliwych zdarzeń.   2. Gdzie można kupić ubezpieczenie turystyczne? Ubezpieczenie turystyczne można kupić w prosty i szybki sposób: bezpośrednio u ubezpieczyciela przez stronę internetową (on-line) lub przez telefon, w biurze agencji turystycznej lub u touroperatora przy zakupie usługi turystycznej, u agenta lub multi-agenta ubezpieczeniowego (często oferują oni usługi także poprzez swoje strony internetowe), w banku oferującym zawieranie umów ubezpieczenia (np. poprzez aplikacje w telefonie lub jako dodatek do kart kredytowych).

Źródło: www.podatki.biz

Sprzątali w biurowcu i kradli wartościowe rzeczy

16.07.2024 18:51

Sprzątali w biurowcu i kradli wartościowe rzeczyPara zatrudniona do sprzątania w warszawskim biurowcu po godzinach kradła wartościowe przedmioty. Skradzione rzeczy oszacowany na blisko 15 tys. zł.

Tagi: Biuro
Źródło: www.infor.pl

Ubezpieczenia przy wyjazdach za granicę samochodem - o czym trzeba pamiętać?

16.07.2024 11:02

Co roku stosunkowo liczna grupa Polaków organizuje wypoczynek wybierając się za granicę i decyduje się na jego samodzielną organizację z pominięciem touroperatorów. W takich przypadkach samochód staje się ich preferowanym środkiem transportu. Wyjeżdżając za granicę samochodem trzeba pamiętać o poważnych ryzykach jakie wiążą się z podróżowaniem poza granicami Polski, a także upewnić się czy ochrona ubezpieczeniowa pojazdu i pasażerów jaką posiadamy zawierając ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce będzie świadczona również za granicą zarówno w kraju docelowym, do którego podróżujemy jak i terytoria krajów przez które będziemy przejeżdżać. Ku przestrodze należy przypomnieć, że według danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych co roku kierowcy pojazdów z polską rejestracją są sprawcami ponad 60 tysięcy wypadków drogowych. W 2023 roku liczba ta nawet zbliżyła się do 70 tysięcy.

Źródło: www.podatki.biz

Biuro podróży a wycieczka organizowana samodzielnie

15.07.2024 13:03

Coraz więcej osób decyduje się na organizację wycieczek samodzielnie, pomijając biura podróży. Dlaczego tak się dzieje? Czy podróżowanie na własną rękę jest lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z usług profesjonalnego biura …

Tagi: Biuro
Źródło: www.polskibiznes.info

Były szef BOR-u po zamachu na Trumpa obnaża błędy Secret Service. "Dramat, porażka służb"

14.07.2024 15:10

Zamach na Donalda Trumpa może być punktem zwrotnym w kampanii wyborczej w USA. Postrzelenie Donalda Trumpa każe jednak zadać kilka pytań, dotyczących procedur ochronnych, stosowanych w USA. Były szef Biura Ochrony Rządu, gen. Marian Janicki, wskazuje, że pomimo dużych sił i środków, napastnikowi udało się przedostać w pobliże Trumpa i oddać strzały.

Źródło: www.wnp.pl

WSA. Zakaz amortyzacji nie ma zastosowania do mieszkania kupionego na biuro

11.07.2024 11:05

Zmiana w fundamentalnej dla przychodów z działalności gospodarczej zasadzie stopniowej amortyzacji powinna być uznana za zaskakującą, której nie sposób było przewidzieć w momencie podejmowania decyzji o nabyciu lokalu mieszkalnego. Kolokwialnie rzecz ujmując zmiana ta oznacza nic innego jak zmianę "reguł gry", gdyż podatnicy, którzy nabyli lokale mieszkalne przed dniem 1 stycznia 2022 r. zostaną w trakcie realizacji takiej długofalowej inwestycji pozbawieni możliwości uwzględniania podstawowego z punktu widzenia rachunku podatkowego kosztu uzyskania przychodu, jakim są odpisy amortyzacyjne - czytamy w uzasadnieniu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Wrocławiu.

Źródło: www.podatki.biz

Tragedia w Krakowie. Zaatakował kolegę z biura siekierą

09.07.2024 15:14

Tragiczne wieści z Krakowa. Do biurowca na krakowskim Ruczaju wtargnął uzbrojony w siekierę mężczyzna. Zaatakował jednego z pracowników firmy, który w ciężkim stanie trafił do szpitala. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Źródło: www.pulshr.pl

Nowy szef powinien zrezygnować z własnego biura. Dla dobra zespołu

08.07.2024 9:30

Zmiana lidera niesie ze sobą ogromne wyzwanie. Z jednej strony należy określić jego cele, wyposażyć w odpowiednią wiedzę i narzędzia i często przebudować „starą” strukturę zespołów. Z drugiej umiejętnie zbudować dobrą relację z zespołem. Choć ta część powinna być realizowana dużo wcześniej.

Tagi: Biuro, Wiedza
Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami