Wiadomości z tagiem Rodzina  RSS
Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS wypłacił ponad 700 tys. świadczeń

21.09.2023 18:52

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. ZUS wypłacił ponad 700 tys. świadczeń
Kapitał wypłacany jest w miesięcznych częściach – po 500 zł przez dwa lata lub po 1000 zł przez rok. Wyboru dokonuje rodzic. Błędy we wnioskach mogą jednak wpływać na czas rozpatrzenia elektronicznego dokumentu.&

Tagi: PIT, ZUS, Rodzina
Źródło: www.infor.pl

Kto może otrzymać dodatek na kształcenie i rehabilitację niepełnosprawnego dziecka?

19.09.2023 18:52

Kto może otrzymać dodatek na kształcenie i rehabilitację niepełnosprawnego dziecka?
Z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka można otrzymać dodatek do zasiłku rodzinnego. Jakie warunki powinien spełnić rodzic?

Źródło: www.infor.pl

Praca w komisjach wyborczych a zasiłki. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

19.09.2023 14:52


Otrzymywanie zasiłków co do zasady nie zabrania pracy w obwodowej komisji wyborczej, a otrzymana dieta w większości sytuacji nie wpływa na utratę otrzymywanych świadczeń - wynika z odpowiedzi na poselską interpelację udzielonej przez minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg. Szefowa resortu szczegółowo wskazała w niej zasady, jakie obowiązują dla osób bezrobotnych, pobierających zasiłek chorobowy, macierzyński czy świadczenie pielęgnacyjne.

Tagi: Prawo, Rodzina
Źródło: biznes.interia.pl

500 plus nie tylko dla Polaków. 4-5% wypłacanych świadczeń otrzymują cudzoziemcy

18.09.2023 18:52

500 plus nie tylko dla Polaków. 4-5% wypłacanych świadczeń otrzymują cudzoziemcy
Liczba świadczeń wypłaconych cudzoziemcom przez ZUS w programie Rodzina 500 plus za okres pierwszej połowy tego roku wyniosła nieco ponad 2 mln. Tylko za czerwiec było to ponad 258 tys. Za ten sam miesiąc na rzecz obywateli Polski zrealizowano ich nieco ponad 6,1 mln. Za pierwsze półrocze najwięcej świadczeń, bo blisko 1,8 mln, przekazano na rzecz Ukraińców. Na kolejnych miejscach znaleźli się obywatele Białorusi, Rosji, Wietnamu, Rumunii i Bułgarii. Jak wynika z wyliczeń znawców tematu, w ub.r. obcokrajowcy stanowili 4% świadczeniobiorców programu. Natomiast na podstawie obecnych informacji eksperci prognozują, że nastąpi w tej kwestii jeszcze lekki wzrost. I przewidują, że do końca 2023 roku obywatele innych państw będą stanowić już 5% beneficjentów ww. świadczenia.

Źródło: www.infor.pl

To oni zastąpią Ukraińców. Za minimalną polską pensję utrzymają rodzinę przez kilka miesięcy

15.09.2023 12:11

Branża budowlana, drogowa czy magazynowa, ale też praca w sortowniach. To tam znajdziemy najwięcej pracowników z krajów azjatyckich. Coraz chętniej przyjeżdżają do Polski.

Źródło: www.pulshr.pl

Kiedy matka może zrezygnować z urlopu macierzyńskiego

14.09.2023 16:24

Urlop po narodzinach dziecka jest niezbywalnym prawem każdej mamy. Można go jednak współdzielić z ojcem dziecka. Jakie warunki muszą być spełnione, aby matka dziecka mogła zrezygnować ze swojej części urlopu macierzyńskiego na rzecz ojca dziecka?

Źródło: www.pulshr.pl

Jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł dla dziecka. Jak uzyskać?

10.09.2023 18:52

Jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł dla dziecka. Jak uzyskać?
Urodziło& ci się żywe dziecko, które ma& ciężkie& i nieodwracalne& upośledzenie? Twoje dziecko& ma nieuleczalną chorobę, która zagraża jego& życiu? Możesz dostać& pomoc& – jednorazowe świadczenie w wysokości 4000 zł. Sprawdź, jak je uzyskać.

Tagi: Prawo, Rodzina
Źródło: www.infor.pl

Chciała zarobić na wycieczkę szkolną, sprawa trafiła do sądu. "Kontrola trwała ponad dwie godziny"

08.09.2023 17:21

16-letnia Marysia chciała zarobić na wycieczkę szkolną, sprzedając wiśnie z sadu dziadka. Szybko jednak okazało się, że rodzice dziewczynki nie dopełnili formalności, a urzędnicy nie zamierzają odpuszczać. "Kontrola trwała ponad dwie godziny" — żali się mama dziewczynki. Z odpowiedzi sanepidu wynika, że kontrola na stoisku z wiśniami "odbyła się na czyjeś zgłoszenie".

Źródło: businessinsider.com.pl

Wpłata pieniędzy na konto dziecka bez podatku

06.09.2023 11:02

Rodzice wpłacają na konto swojego dziecka m.in. środki pieniężne jakie otrzymał w prezencie od rodziny lub bliskich znajomych rodziców z okazji urodzin, świąt czy innych okazji. Czy wpłaty te podlegają opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami