Wiadomości z tagiem Kredyty  RSS
W budownictwie kredyty bankowe nie dla mikrofirm

07.06.2024 10:42

Ponad półtora miliarda złotych – tyle wynoszą przeterminowane zaległości finansowe firm z branży budowlanej. Spośród 45 tys. dłużników, 68 proc. stanowią mikrofirmy i do nich należy też większość zadłużenia notowanego w KRD. Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków. […]

Tagi: Firmy, Kredyty
Źródło: naszbiznes24.pl

Od 1 czerwca instytucje finansowe w Polsce mają obowiązek sprawdzić numer PESEL klienta. Co daje zastrzeżenie numeru PESEL?

31.05.2024 18:51

Od 1 czerwca instytucje finansowe w Polsce mają obowiązek sprawdzić numer PESEL klienta. Co daje zastrzeżenie numeru PESEL?Zastrzeżenie numeru PESEL oznacza, że przestępcy nie będę mogli go wykorzystać do zaciągnięcia kredytu czy pożyczki na cudze dane. Instytucja finansowa, która udzieli tego typu kredytu, nie będzie mogła dochodzić z tego tytułu roszczeń wobec ofiary przestępstwa. To czy numer PESEL jest zastrzeżony będą sprawdzać także notariusze i operatorzy telekomunikacyjni.

Źródło: www.infor.pl

mObywatel: Zabezpiecz się przed niechcianym kredytem na Twoje dane

28.05.2024 11:04

W ramach usługi aplikacji mObywatel możesz szybko i łatwo zastrzec swój PESEL. Dzięki temu zabezpieczysz się przed skutkami kradzieży tożsamości, takimi jak wzięcie kredytu na Twoje dane. W razie potrzeby możesz sprawnie cofnąć zastrzeżenie, a następnie zastrzec swój numer PESEL ponownie. W ten sposób będziesz stale chronić swoje dane. W aplikacji sprawdzisz również historię zastrzeżeń oraz weryfikacji statusu.

Tagi: Kredyty, Sport
Źródło: www.podatki.biz

Nie będzie kredytu 0 proc.? Zdaniem Ministra Finansów, wszystko zależy od Polski 2050

28.05.2024 9:51

Nie będzie kredytu 0 proc.? Zdaniem Ministra Finansów, wszystko zależy od Polski 2050Nie będzie kredytu 0 proc.? Zdaniem Ministra Finansów, wszystko zależy od Polski 2050. Liczba nieruchomości na rynku wpływa na ich cenę. Musi zostać wypracowane rozwiązanie systemowe, by powstawało w Polsce więcej mieszkań.

Źródło: www.infor.pl

Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych. Co zmieniło się dla frankowiczów?

27.05.2024 18:51

Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych. Co zmieniło się dla frankowiczów?Jakie zmiany wprowadziła „Uchwała frankowa” Sądu Najwyższego z 25 kwietnia 2024 roku? Jakie możliwości i prawa mają frankowicze w świetle nowej uchwały? Czy spodziewamy się kolejnych zmian?

Źródło: www.infor.pl

Firma w domu:  Media i odsetki od kredytu mogą być kosztem podatkowym

27.05.2024 11:02

W sytuacji wykorzystywania na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej części nieruchomości (domu mieszkalnego) wydatki związane z jej utrzymaniem i korzystaniem (energia elektryczna, woda, gaz, wywóz odpadów, wywóz szamba, Internet i utrzymanie łącza), proporcjonalnie do zajmowanej na działalność powierzchni tego domu, stanowią koszty uzyskania przychodów. Dotyczy to także zapłaconych odsetek od kredytu hipotecznego.

Źródło: www.podatki.biz

Jak Spółka Może Otrzymać Kredyt Bankowy Pod Przetarg?

21.05.2024 6:52

Otrzymanie kredytu bankowego pod przetarg to proces, który może wydawać się skomplikowany, zwłaszcza dla spółek, które nie miały wcześniej do czynienia z takimi działaniami finansowymi. Warto jednak wiedzieć, że z odpowiednią wiedzą i przygotowaniem, jest...

Źródło: www.kariera24.info

Jak spółka komandytowo-akcyjna może otrzymać kredyt w banku

21.05.2024 6:52

Spółka komandytowo-akcyjna (S.K.A.) to jedna z form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jest to spółka osobowa, która łączy cechy spółki komandytowej i spółki akcyjnej. W spółce komandytowo-akcyjnej występują dwie kategorie …

Źródło: www.polskibiznes.info

Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

17.05.2024 18:51

Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Źródło: www.infor.pl

Badanie „Wiedza finansowa Polaków w praktyce”

17.05.2024 14:02

Ponad połowa rodaków – 58 proc. – ocenia swoją orientację w świecie finansów jako średnią, a niemal co piąty jako wysoką. Jednak w przypadku konkretnych pytań, np. o pojęcie inflacji, kim jest wierzyciel i jak policzyć odsetki za zwłokę w spłacie kredytu, te deklaracje rozmijają się z rzeczywistością. Takie wnioski przynosi badanie „Wiedza finansowa Polaków […]

Źródło: naszbiznes24.pl

reklama
Kontakt z nami