Wiadomości z tagiem Komisja Europejska  RSS
6 mld euro pomocy dla Lufthansy od Niemiec. KE wszczęła dochodzenie

08.07.2024 14:21


Komisja Europejska wszczęła w poniedziałek dochodzenie w sprawie 6 mld euro pomocy publicznej udzielonej przez rząd Niemiec na rzecz rekapitalizacji Lufthansy w czasie pandemii Covid-19. KE zamierza sprawdzić, czy Berlin udzielił wsparcia liniom lotniczym zgodnie z przepisami UE.

Źródło: www.bankier.pl

Bonu rehabilitacyjno-terapeutycznego nie będzie?

05.07.2024 11:01

W trakcie prac nad ostatecznym kształtem programu, zastrzeżenia do proponowanego rozwiązania zgłosiła Komisja Europejska. W jej opinii działania, które można by było finansować w ramach bonu rehabilitacyjno-terapeutycznego, powinny być wspierane przez krajowy system opieki zdrowotnej. Po uwzględnieniu uwag komisji projekt został przekazany do dalszej analizy, a prowadzone prace wstrzymano, jako niemieszczące się we właściwości resortu - wyjaśnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: www.podatki.biz

Komisja Europejska dała zielone światło na fuzję ITA Airways z Lufthansą

03.07.2024 15:43


Komisja Europejska zatwierdziła w środę przejęcie wspólnej kontroli nad włoskimi liniami lotniczymi ITA Airways przez niemieckiego przewoźnika Lufthansę oraz włoskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów (MEF). Żeby transakcja doszła do skutku, nowi właściciele muszą spełnić wyznaczone przez KE warunki.

Źródło: www.bankier.pl

Cło na jaja, cukier i owies z Ukrainy już teraz. Kontyngenty bezcłowe w 2025 roku

02.07.2024 18:51

Cło na jaja, cukier i owies z Ukrainy już teraz. Kontyngenty bezcłowe w 2025 rokuMinisterstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że 18 czerwca 2024 r. Komisja Europejska uruchomiła w imporcie owsa z Ukrainy automatyczny mechanizm ochronny (ATM). 2 lipca 2024 r. ten sam mechanizm został uruchomiony w imporcie jaj oraz cukru z Ukrainy. ATM polega na objęciu tych produktów cłami do końca 2024 roku.

Źródło: www.infor.pl

Unia Europejska kontra Meta. Chodzi o model reklamowy "płać lub wyrażaj zgodę"

01.07.2024 15:47


Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek firmę Meta, że jej model reklamowy "płać lub wyrażaj zgodę" stosowany na Facebooku i Instagramie może, wbrew unijnym przepisom, wymuszać na użytkownikach zgodę na wykorzystywanie ich danych osobowych do personalizowania reklam.

Źródło: www.bankier.pl

Microsoft ma problemy w UE. Ruszyło nowe postępowanie antymonopolowe

25.06.2024 14:17


Komisja Europejska rozpoczęła we wtorek nowe postępowanie antymonopolowe przeciwko Microsoftowi. Jej zdaniem amerykański koncern naruszył unijne przepisy, wiążąc swój produkt do komunikacji Teams ze swoimi popularnymi aplikacjami do zwiększania produktywności zawartymi w pakietach dla firm Office 365 i Microsoft 365.

Źródło: www.bankier.pl

Apple pod ostrzałem KE. Wszczęto dodatkowe dochodzenie przeciwko gigantowi

25.06.2024 11:48


Komisja Europejska wszczęła przeciwko Apple nowe postępowanie w sprawie nieprzestrzegania przepisów w związku z obawą, że nowe wymogi umowne firmy wobec zewnętrznych twórców aplikacji i sklepów z aplikacjami, w tym nowa opłata za podstawową technologię nie zapewniają skutecznego wypełniania przez Apple obowiązków wynikających z aktu o rynkach cyfrowych - podała KE w komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Procedura nadmiernego deficytu. Jakie będą realne konsekwencje?

20.06.2024 16:20

Komisja Europejska uznała za uzasadnione wszczęcie wobec Polski procedury nadmiernego deficytu. To konsekwencja przekroczenia dopuszczalnego poziomu 3 proc. w relacji do PKB. Eksperci wskazują, że rząd będzie musiał przygotować propozycje cięć budżetowych i/lub podnieść podatki w celu zwiększenia dochodów państwa.

Źródło: www.podatki.biz

KE nałoży cła na import jaj z Ukrainy

19.06.2024 18:50


Komisja Europejska wprowadzi w ciągu najbliższych dwóch tygodni cła na import jaj z Ukrainy - poinformował w środę PAP rzecznik KE Olof Gill. Stanie się tak, ponieważ przywóz jaj z tego kraju przekroczył w tym roku średnią wielkości importu odnotowaną w ostatnich latach.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami