Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Podatek wyrównawczy - to będzie nowy podatek w Polsce, zapłacą go przedsiębiorstwa

04.03.2024 9:51

Podatek wyrównawczy - to będzie nowy podatek w Polsce, zapłacą go przedsiębiorstwaDo polskiego systemu prawnego ma zostać wprowadzony podatek wyrównawczy. Rząd pracuje nad projektem ustawy wdrażającej dyrektywę UE zapewniającą minimalny poziom opodatkowania międzynarodowych grup przedsiębiorstw oraz dużych grup krajowych.

Tagi: Ustawy
Źródło: www.infor.pl

Ustawa jest, pieniędzy nie ma, winnych brak. Jesteśmy o krok od kompromitacji

04.03.2024 8:59

Choć to Rzecznik Praw Obywatelskich ostatecznie ma zajmować się zgłoszeniami od sygnalistów, to pieniędzy na ten cel w ustawie budżetowej na 2024 rok mu nie przekazano. Trafiły one do Państwowej Inspekcji Pracy, która miała pełnić tę rolę. Odkręcenie tego nie będzie proste.

Tagi: Ustawy, Prawo
Źródło: www.pulshr.pl

Czegoś takiego nie ma w całej UE. Rząd Orbana bije w cudzoziemców

01.03.2024 19:14


Zakaz łączenia rodzin gastarbeiterów; lista miejsc pracy całkowicie niedostępnych dla cudzoziemców spoza UE; konieczność opuszczenia kraju w ciągu sześciu dni po ustaniu legalnego zatrudnienia - m.in. takie regulacje zawiera ustawa, która właśnie (w piątek 1 marca) weszła w życie na Węgrzech. Nikt nie ma wątpliwości - to najbardziej rygorystyczna ustawa antymigracyjna w UE.

Źródło: biznes.interia.pl

Jakie tantiemy przysługują twórcom i artystom filmowym w Polsce? Co rząd chce zmienić w prawie autorskim a czego oczekują filmowcy?

01.03.2024 18:51

Jakie tantiemy przysługują twórcom i artystom filmowym w Polsce? Co rząd chce zmienić w prawie autorskim a czego oczekują filmowcy?W połowie lutego 2024 r. opublikowano projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przygotowany w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dlaczego z tego projektu nie są zadowoleni twórcy i artyści filmowi w Polsce i jakie tym osobom przysługują obecnie tantiemy - wyjaśnia Przemysław Juściński, radca prawny, associate w KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy.

Źródło: www.infor.pl

Nowe zasady legalizacji pobytu cudzoziemców nie do końca po myśli biznesu

01.03.2024 17:33

Projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach przewiduje zmiany w zasadach legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców w Polsce. Zdaniem Konfederacji Lewiatan niektóre zawarte w nim regulacje wymagają doprecyzowania.

Tagi: Ustawy, Biznes, Fed
Źródło: www.pulshr.pl

Resort infrastruktury zaostrzy przepisy o przewozach drogowych

01.03.2024 15:35

Do ustawy o transporcie drogowym wprowadzone zostaną nowe przepisy zakazujące zlecania przewozu drogowego nieuprawnionym podmiotom. Szykowane przez Ministerstwo Infrastruktury regulacje dotyczyć mają przypadków, gdy dany podmiot nie posiada wymaganego zezwolenia lub licencji. Nowelizacja wprowadzi też modyfikacje dotyczące kar finansowych.

Źródło: www.podatki.biz

Wakacje od składek ZUS. Rząd obniża szacunki ich kosztu

01.03.2024 12:16


Resort rozwoju opublikował po konsultacjach publicznych nową wersję projektu ustawy o tzw. wakacjach składkowych dla małych przedsiębiorców. Obniżono szacunek kosztu rozwiązania dla finansów publicznych w 10 lat do 20,4 mld zł z niemal 25 mld zł. Do projektu wprowadzono roczny limit wydatków.

Tagi: Ustawy, ZUS, Banki
Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami