Wiadomości z tagiem Ustawy  RSS
Nowy projekt zmian w ustawie o podatku dochodowym CIT

29.06.2022 16:33

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowelizacji ustawy o podatku dochodowym CIT oraz niektórych innych ustaw. Nowy projekt zakłada ok. 20 różnych zmian. Resort szykuje np. uchylenie przepisów o tzw. ukrytej dywidendzie oraz modyfikacje dotyczące opodatkowania zagranicznych jednostek kontrolowanych. Nowela będzie mieć głównie charakter naprawczy i doprecyzowujący.

Tagi: Ustawy, CIT
Źródło: www.podatki.biz

Diety z tytułu podróży służbowych jako koszt podatkowy firmy

29.06.2022 11:01

Przepisy ustawy o PIT, obejmując swoją dyspozycją sytuacje odbywania podróży służbowych przez osoby prowadzące działalność gospodarczą, nie przewidują do tej kategorii podatników żadnych wyłączeń o charakterze przedmiotowym lub podmiotowym. W szczególności przepisy te nie przewidują żadnych ograniczeń kręgu osób uprawnionych ze względu na rodzaj lub miejsce wykonywania czynności w ramach działalności, ani też nie rozróżniają wyjazdu służbowego w celu zawarcia umowy o świadczenie usług, dokonania zakupu środka trwałego, czy świadczenia usług w wykonaniu zawartej umowy.

Źródło: www.podatki.biz

Pieniądze dla kandydatów na żołnierzy pod znakiem zapytania

29.06.2022 9:51

Ministerstwo nie może w rozporządzeniu określić wysokości stypendium dla studentów zainteresowanych służbą w wojsku, bo w ustawie brakuje delegacji, która na to pozwala – tak wynika z uwag Rządowego Centrum Legislacji do projektu rozporządzenia ministra obrony narodowej w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Dorzucimy się do składek najbiedniejszych twórców. Temat ustawy o artystach zawodowych powraca

29.06.2022 9:51

Wraca temat dofinansowania należności do ZUS dla najmniej zarabiających z branży artystycznej. Rząd, po ponad roku od publikacji projektu ustawy w tej sprawie, pokazał jego nową wersję. Ma wejść w życie w 2023 r.

Tagi: Ustawy, ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zmiany w specustawie pomocowej ułatwią delegowanie Ukraińców

29.06.2022 9:18

Łatwiej będzie delegować pracowników z Ukrainy. W nowelizacji specustawy pomocowej znalazł się zapis, dzięki któremu pracownicy z Ukrainy unikną nieprzyjemnych konsekwencji wyjazdu z Polski na dłużej niż miesiąc. Obecnie wiązało się to z utratą uprawień, jakie otrzymywali na mocy specustawy.

Źródło: www.pulshr.pl

Trzęsienie ziemi w branży pogrzebowej. Nadchodzi zmiana reguł

28.06.2022 18:10

Koniec z zatrudnianiem pracowników w branży pogrzebowej na czarno. Do Sejmu niebawem ma trafić projekt ustawy regulujący zasady pracy w tym sektorze. Dorywczych pracowników mają zastąpić osoby odpowiednio przygotowane i zatrudniane na stałe.

Tagi: Ustawy, Sejm
Źródło: www.pulshr.pl

Mechanizm poboru podatku u źródła zostanie złagodzony

28.06.2022 16:28

Mechanizm poboru podatku u źródła (WHT) będzie zmodyfikowany i złagodzony - wynika z informacji opublikowanych w wykazie prac legislacyjnych rządu. Szykowane jest m.in. wyłączenie stosowania niektórych obowiązków. Szczegółowy projekt zmian w ustawach o podatkach dochodowych ma zostać przedstawiony w III kwartale br.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami