Wiadomości z tagiem Ministerstwo Cyfryzacji  RSS
Ministerstwo Cyfryzacji: Prace nad wdrożeniem unijnego Aktu w sprawie danych (Data Act). Zaproszenie do prekonsultacji

04.04.2024 18:51

Ministerstwo Cyfryzacji: Prace nad wdrożeniem unijnego Aktu w sprawie danych (Data Act). Zaproszenie do prekonsultacjiMinisterstwo Cyfryzacji rozpoczyna prace nad wdrożeniem do polskiego prawa Data Act, czyli Aktu w sprawie danych, i zaprasza do udziału w prekonsultacjach. Data Act jest unijnym aktem prawnym, który wszedł w życie 11 stycznia 2024 r., a będzie stosowany od 12 września 2025 r.

Źródło: www.infor.pl

Ministerstwo Cyfryzacji informuje. Kolejny krok w walce z nadużyciami w komunikacji elektronicznej [komunikat]

26.03.2024 9:51

Ministerstwo Cyfryzacji informuje. Kolejny krok w walce z nadużyciami w komunikacji elektronicznej [komunikat]Wchodzą w życie przepisy przyjęte w ramach ustawy o zwalczaniu nadużyć w komunikacji elektronicznej. Wiadomości podszywające się pod podmioty publiczne będą blokowane.

Źródło: www.infor.pl

Zmiany w mObywatelu. Będą dostępne nowe dokumenty

25.03.2024 18:51

Zmiany w mObywatelu. Będą dostępne nowe dokumentyMinisterstwo Cyfryzacji poinformowało, że jeszcze w tym roku będą zgłaszane nowe funkcjonalności w mObywatelu.

Źródło: www.infor.pl

Co z największą zagraniczną inwestycją w Polsce? Rząd podejmuje kroki w sprawie fabryki Intela

09.02.2024 12:20


Wysłaliśmy do UOKiK prenotyfikację dotyczącą zamiaru udzielania pomocy publicznej firmie Intel w związku planowaną inwestycją w budowę fabryki półprzewodników w gminie Miękinia pod Wrocławiem - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji w piątkowym komunikacie.

Źródło: www.bankier.pl

Polskie prawo zostanie dostosowane do zmian dotyczących usług cyfrowych

23.01.2024 15:40

Do polskiego systemu prawnego wprowadzone zostaną rozwiązania przewidziane w unijnym akcie o usługach cyfrowych. Na razie Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało założenia projektu nowelizacji w tej sprawie. Eksperci Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oceniają, że jedną z kluczowych kwestii będzie uniknięcie wdrożenia przy okazji zmian dodatkowych obowiązków i bardziej restrykcyjnych wymogów.

Źródło: www.podatki.biz

Nowy standard nadawania kanałów TVP od połowy grudnia 2023 r. [dwa terminy zmian]. Sprawdź telewizor i dekoder czy będziesz mógł odbierać te programy!

05.12.2023 18:51

Nowy standard nadawania kanałów TVP od połowy grudnia 2023 r. [dwa terminy zmian]. Sprawdź telewizor i dekoder czy będziesz mógł odbierać te programy!Ministerstwo Cyfryzacji i Telewizja Polska SA informują, że między 15 a 19 grudnia 2023 r. nastąpi w całej Polsce zmiana standardu nadawania multipleksu 3 (MUX-3) naziemnej telewizji cyfrowej, który umożliwia odbiór większości programów Telewizji Polskiej S.A. Chodzi tu o TVP1, TVP2, TVP3, TVP Historia, TVP Sport i TVP Info (jednocześnie TVP Historia i TVP3 przejdą na standard HD). Zmiana ta zostanie dokonana w dwóch etapach.

Źródło: www.infor.pl

Wdrożenie e-doręczeń zostanie opóźnione

24.11.2023 15:38

Wdrożenie nowego systemu e-doręczeń zostanie opóźnione z 10 grudnia na 30 grudnia br. - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Resort zapowiedział też inicjatywę legislacyjną, która miałaby pozwolić na przesunięcie maksymalnej daty wdrożenia na początek 2025 r. O opóźnienie zmian apelowały m.in. Związek Powiatów Polskich, Naczelna Rada Adwokacka oraz dostawcy systemów elektronicznego obiegu dokumentów.

Źródło: www.podatki.biz

Ważna zmiana terminu. Urzędy będą miały więcej czasu na wdrożenie e-Doręczeń

23.11.2023 11:51

Termin obowiązkowego wdrożenia systemy elektronicznych doręczeń przez urzędy, w tym jednostki samorządu terytorialnego, zostanie przesunięty - z 10 grudnia 2023 r. na 30 grudnia bieżącego roku - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

reklama
Kontakt z nami