Wiadomości z tagiem Elektryk  RSS
Polski elektryk coraz bliżej. Jest zgoda na budowę fabryki Izery w Jaworznie

10.05.2024 13:56


Spółka ElectroMobility Poland uzyskała pozwolenie na budowę zakładu produkcyjnego w Jaworznie - poinformowały spółka oraz miasto Jaworzno. Dodali, że przyznanie pozwolenia na budowę zakładu produkcyjnego samochodów marki Izera formalnie umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych.

Źródło: www.bankier.pl

Spięcie w sprzedaży elektryków. Ceny lecą w dół, ale kupujących brak

06.05.2024 9:17


Spadki sprzedaży lub rachityczne wzrosty - tak wygląda sytuacja na rynku aut elektrycznych w UE. Nawet w Chinach widzą już problem. Czy to tylko chwilowe wahnięcie, czy jednak początek problemów w e-rewolucji? - pisze w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Źródło: www.bankier.pl

Stellantis znów zwalnia pracowników. Tak chce obniżyć cenę elektryków

02.05.2024 18:08

Elektryczne samochody są za drogie. Jak to zmienić? Zdaniem szefa koncernu Stellantis Carlosa Tavaresa - tnąc koszty, na przykład zwalniając pracowników fabryk. Tym razem pracę stracą zatrudnieni w amerykańskich fabrykach koncernu.

Źródło: www.pulshr.pl

Dwa razy więcej stacji ładowania elektryków. Unijne przepisy wymuszą na Polsce inwestycje

12.04.2024 7:35


13 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie AFIR dotyczące rozwoju infrastruktury paliw alternatywnych. Unijne przepisy zakładają m.in. budowę wzdłuż najważniejszych unijnych korytarzy transportowych stacji do szybkiego ładowania i podniesienie łącznej mocy punktów ładowania o niemal połowę w mniej niż dwa lata.

Źródło: www.bankier.pl

Przyszłość zielonej energii: Budowa i konserwacja elektrowni odnawialnej

27.03.2024 18:35

W obliczu nieustannie rosnących potrzeb energetycznych ludzkości oraz wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, budowa i konserwacja elektrowni odnawialnej staje się jednym z kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju. Rozwój technologii zielonej energii …

Źródło: www.polskibiznes.info

W tym zawodzie fachowcy są na wagę złota. Pensja sięga nawet 20 tys. zł

23.03.2024 8:56


Choć mogłoby się wydawać, że w dobie postępu technologicznego i rozwoju sztucznej inteligencji to pracownicy z szeroko pojętego sektora IT będą najbardziej poszukiwani na rynku pracy, to wcale tak nie jest. Eksperci wskazują, że w całej Polsce brakuje nawet tysięcy elektryków. Jak się okazuje, ich umiejętności cenione są naprawdę wysoko, bo w tym zawodzie można zarobić ponad 20 tys. zł miesięcznie. Poszukiwane są jednak osoby o określonych kompetencjach.

Źródło: biznes.interia.pl

W całej Polsce brakuje elektryków. To teraz zawód na wagę złota

19.03.2024 20:00

Elektryków brakuje w całej Polsce. Zapotrzebowanie na nich rośnie wraz z postępem technologicznym i wzrostem liczby inwestycji, w tym sektora energetyki wiatrowej.

Źródło: www.pulshr.pl

Rząd nie chce rezygnować z Izery. Przeznaczy na polskiego elektryka 5 mld złotych

19.03.2024 10:23


Chcemy przenieść z części grantowej KPO do części pożyczkowej inwestycje, których celem jest zwiększenie produkcji pojazdów niskoemisyjnych – powiedział we wtorek wiceminister w MFiPR Jan Szyszko. Jesteśmy jeszcze przed decyzją, jak realizować nabory w ramach tej inwestycji - dodał.

Źródło: www.bankier.pl

Minister funduszy o Izerze: jako chińska montownia "elektryków" nie będzie dla Polski korzystna

18.03.2024 13:14


Kluczowym jest nie tylko czy chcemy zachować projekt Izery, ale jak go ewentualnie rozwijać - wskazała w poniedziałek minister funduszy Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Dodała, że "Izera" jako chińska montownia elektryków nie będzie dla Polski korzystna; ważne jest zaangażowanie polskich podwykonawców.

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami