Wiadomości z tagiem Elektryk  RSS
Czas taniej siły roboczej i globalizacji się kończy. Trzeba inwestować w lokalność

12.11.2023 9:32

Firma z Łazisk Górnych (Śląskie) stawia na trend skracania łańcuchów dostaw. Własne środki inwestuje w automatyzację. W Wilk Elektronik wiedzą, że czas taniej siły roboczej się skończył.

Źródło: www.wnp.pl

KGHM stawia na kształcenie elektryków. Uruchomił kolejną klasę patronacką

09.11.2023 15:37

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie dołącza do edukacyjnego programu KGHM „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM - kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Łącznie patronatem KGHM objętych jest 10 szkół w Zagłębiu Miedziowym i w województwie lubuskim.

Tagi: Elektryk
Źródło: www.pulshr.pl

Tańsze samochody elektryczne? Goldman Sachs prognozuje ceny baterii

27.10.2023 15:31


Rynkowe ceny metali, niezbędnych do produkcji baterii elektrycznych aut: litu, kobaltu i niklu będą dalej spadać - prognozuje bank inwestycyjny Goldman Sachs. Jako przyczyny wskazuje, niższe tempo wzrostu popytu na "elektryki" oraz wyraźną nadwyżkę podaży metali.

Źródło: www.bankier.pl

Izera nigdy nie wyjedzie na polskie drogi? Projekt pochłonął setki milionów

23.10.2023 8:51


Wydaje się, że na polskiego “elektryka” będzie trzeba poczekać dłużej, niż wcześniej sądzono. Portal  “francuskie.pl”  poinformował, że projekt Izera może zostać niebawem zlikwidowany. Co więcej, problemy prawdopodobnie czekają również na Electromobility Poland SA.

Źródło: www.bankier.pl

Jak wspierać rozwój wykwalifikowanej kadry w Polsce? Mistrzostwa EuroSkills pokazały, jak biznes wspiera młodych branżowych specjalistów [WIDEO]

25.09.2023 16:47


Brak wykwalifikowanych specjalistów to problem, który od ponad trzech dekad widać w całej Unii Europejskiej. Według danych GUS-u polska gospodarka pilnie potrzebuje tysięcy budowlańców, a także dekarzy, elektryków, mechaników samochodowych […]

Źródło: raportcsr.pl

Volkswagen zaciąga hamulec. Kolejni pracownicy pracujący przy elektrykach do zwolnienia

22.09.2023 11:21

W lipcu Volkswagen zwolnił część pracowników w swojej fabryce w Emden. To jednak nie koniec redukcji, teraz bowiem firma ogłosiła, że ograniczenie produkcji aut elektrycznych i zwolnienia dotkną fabrykę w Zwickau.

Źródło: www.pulshr.pl

Co dalej z polskim "elektrykiem"? NIK wzięła pod lupę spółkę, która ma wyprodukować Izerę. Zarobki zarządu budzą wątpliwości

18.08.2023 11:30


Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła spółkę, która ma wyprodukować pierwszy polski samochód elektryczny – Izerę. Wątpliwości w Electromobility Poland budzą przede wszystkim przedłużające się przygotowania do realizacji projektu oraz wynagrodzenia zarządu.  

Źródło: www.bankier.pl

Fabryka elektryków z Wietnamu wyceniona na więcej niż Ford czy General Motors

16.08.2023 15:20


W pierwszym dniu notowań wycena producenta samochodów elektrycznych VinFast "przeskoczyła" Forda (48 mld dolarów) i General Motors (46 mld dolarów), osiągając poziom 85 mld dolarów. Na zamknięciu w Nowym Jorku w dniu debiutu akcje kosztowały powyżej 37 dolarów.

Źródło: www.bankier.pl

A więc nie elektryk? Zaskakujący zwrot w sprawie pożaru na statku Fremantle Highway

13.08.2023 17:26


Sprawa palącego się frachtowca Fremantle Highway jest bardziej ekscytująca niż fabuła filmów sensacyjnych w kinach. Otóż okazuje się, że po wstępnej inspekcji na statku dokonanej przez h olenderską firmę Boskalis odsądzane od czci i wiary samochody elektryczne są nietknięte. Co więc spowodowało pożar?

Źródło: www.bankier.pl

reklama
Kontakt z nami