Wiadomości z tagiem Nowelizacje  RSS
Procedury planowania przestrzennego mają być prostsze i bardziej jednolite

24.03.2023 15:40

Rząd zamierza uprościć, ujednolicić i przyspieszyć procedury planistyczne w obszarze planowania przestrzennego. Projekt nowelizacji, który trafił w tym tygodniu do Sejmu, przewiduje m.in. wprowadzenie nowego narzędzia planistycznego dla całej gminy (planu ogólnego) oraz zobowiązanie gmin do posiadania strategii rozwoju. Uruchomiony zostanie także bezpłatny rejestr urbanistyczny.

Źródło: www.podatki.biz

Nowelizacja Prawa o notariacie. Minister zaprowadzi dyscyplinę wśród notariuszy

23.03.2023 9:51

Nowelizacja Prawa o notariacie. Minister zaprowadzi dyscyplinę wśród notariuszy
Kolejna nowelizacja Prawa o notariacie niebawem trafi do Sejmu. Resort sprawiedliwości chce zwiększyć kontrolę nad notariatem. Twierdzi jednak, że w porównaniu z projektem nowelizacji odrzuconej przez Sejm w grudniu złagodzono propozycje dotyczące odpowiedzialności dyscyplinarnej i zawieszania notariuszy.&

Źródło: www.infor.pl

WTZ z wyższą dotacją

22.03.2023 9:51

Z 27 696 zł do 29 496 zł wzrośnie tegoroczne dofinansowanie na osobę niepełnosprawną, która jest uczestnikiem warsztatu terapii zajęciowej (WTZ) – przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 13 maja 2003 r. w sprawie algorytmu przekazywania środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych samorządom powiatowym i wojewódzkim (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1605 ze zm.).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wiążące informacje podatkowe i celne zostaną zelektronizowane

17.03.2023 15:26

System wiążących informacji podatkowych i celnych zostanie w pełni zelektronizowany - wynika z projektu opublikowanego przez resort finansów. Po zmianach obsługa informacji WIT, WIP, WIA i WIS będzie prowadzona wyłącznie w formie elektronicznej. Nowe regulacje zostaną wprowadzone przy okazji nowelizacji dotyczącej obowiązkowego e-fakturowania, która ma wejść w życie w połowie 2024 r.

Źródło: www.podatki.biz

Nadchodzą zmiany w egzaminie ósmoklasisty, maturalnym i zawodowym

16.03.2023 12:09

Projekt nowelizacji ustaw oświatowych, który właśnie trafił do wykazu prac rządu przewiduje między innymi zmiany dotyczące organizacji egzaminów: ósmoklasisty, maturalnego zawodowego.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Rząd zajmie się projektem dotyczącym branżowych centrów umiejętności

16.03.2023 9:24

Do wykazu prac legislacyjnych rządu trafił projekt zmian prawa oświatowego i niektórych innych ustaw. Nowelizacja dotyczy między innymi tworzenia branżowych centrów umiejętności (BCU).

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Co zmienia w prawie wyborczym?

11.03.2023 18:51

Nowelizacja Kodeksu wyborczego. Co zmienia w prawie wyborczym?
Nowelizacja Kodeksu wyborczego. - My umożliwiamy obywatelom korzystanie ze swojego podstawowego prawa, prawa wyborczego. Kodeks wyborczy, który przyjęliśmy, zakłada tylko kilka istotnych zmian, które oznaczają podwyższenie frekwencji wyborczej – mówił w dzisiaj w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródło: www.infor.pl

Planowanie przestrzenne do zmiany. Każda gmina będzie posiadać strategię

08.03.2023 15:50

Od 2026 r. każda gmina w Polsce będzie musiała posiadać strategię rozwoju gminy, która ma obejmować kierunki polityki lokalnej, w tym także przestrzennej - wynika z przyjętego przez rząd projektu nowelizacji. Wprowadzony zostanie także tzw. plan ogólny, czyli nowe narzędzie planistyczne dla całej gminy. W ramach pakietu zmian dojść ma do uproszczenia i ujednolicenia procedur dotyczących planowania przestrzennego na poziomie gmin.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami