Wiadomości z tagiem Sport  RSS
Polski sport bardzo dużo może się nauczyć od biznesu

21.09.2023 16:13

Ja trenerom kadry piłkarskiej nie zazdroszczę. Śpieszmy się ich kochać, tak szybko odchodzą. To nie służy odważnym i dalekowzrocznym decyzjom, kiedy lider boi się permanentnie o swoje stanowisko - mówi trener mentalny Jakub B. Bączek.

Źródło: www.pulshr.pl

17 tys. zł stypendium dla najlepszych studentów

21.09.2023 9:51

Od 1 października br. rektorzy będą mogli składać do ministra edukacji i nauki wnioski o stypendia dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wysokość jednorazowo wypłacanego świadczenia wyniesie 17 tys. zł.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

UODO rozpatruje skargę dotyczącą ChatGPT

20.09.2023 18:52

UODO rozpatruje skargę dotyczącą ChatGPT
Jak poinformował Urząd Ochrony Danych Osobowych, skarżący zarzuca twórcy tego narzędzia - firmie OpenAI to, że m.in. przetwarza ona dane w& sposób niezgodny z& prawem, nierzetelny, a& zasady na jakich się to odbywa są nieprzejrzyste.

Źródło: www.infor.pl

Imigrant pracujący w polu został astronautą NASA. Osiągnął to dzięki pięciu radom ojca

20.09.2023 11:05

Historia José M. Hernándeza, czyli jednego z nielicznych latynoskich astronautów NASA, okazała się tak inspirująca, że doczekała się produkcji filmowej. "A million miles away" pokazuje, w jaki sposób migrant, który pracował na farmie, znalazł się na pokładzie jednego z wahadłowców. Astronauta zawdzięcza swój sukces pięciu radom, jakie usłyszał od ojca w dzieciństwie.

Źródło: businessinsider.com.pl

Jak działa bęben napędowy w przenośniku taśmowym?

19.09.2023 22:08

Bębny napędowe to integralne elementy przenośników taśmowych. Ich zadaniem jest wprowadzenie całego układu w ruch, dzięki czemu można go wykorzystywać do transportu ładunków na małe lub średnie odległości. Jak …

Tagi: Sport
Źródło: www.polskibiznes.info

Zbliża się ważna data dla pracodawców. Jej przegapienie może sporo kosztować

18.09.2023 14:08

Do 30 września, zgodnie z Kodeksem pracy, pracodawca musi udzielić zaległego urlopu za 2022 rok. Jeśli tego nie zrobi, zapłaci karę - nawet 30 tys. zł.

Źródło: www.pulshr.pl

Koniec omijania zakazu handlu. Jest wyrok Sądu Najwyższego

18.09.2023 9:51

Dwie paletki do ping-ponga nie wystarczą, aby obejść zakaz pracy w handlu w niedzielę, korzystając ze sposobu na wypożyczalnię sprzętu sportowego – uznał Sąd Najwyższy. Państwowa Inspekcja Pracy wykrywa coraz więcej nieprawidłowości w tym zakresie.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zakaz handlu w niedziele. Nowy wyrok SN zgodny ze stanowiskiem PIP

15.09.2023 15:35

Organizacja na terenie sklepu np. wypożyczalni książek czy sportowego sprzętu nie jest wyjątkiem, który pozwalałby na prowadzenie handlu w niedziele - wynika z nowego wyroku Sądu Najwyższego. Orzeczenie jest zgodne ze stanowiskiem Państwowej Inspekcji Pracy, według której może być ono ważne także w kontekście prób podobnego obchodzenia zakazu w przyszłości.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami