Wiadomości z tagiem Catering  RSS
Catering w kosztach działalności jednoosobowej

23.03.2023 10:01

Ratownik medyczny na jednoosobowej działalności gospodarczej pełni dyżury 12- lub 24-godzinne. Aby mógł mieć możliwość uzyskania przychodu lub mieć możliwość zapewnienia funkcjonowania prowadzonej przez niego działalności musi odżywiać się poprzez formę cateringu, gdzie catering gwarantuje mu, że ma gotowe do spożycia jedzenie bez potrzeby przyrządzania go. Czy przedsiębiorca może zakup cateringu zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

Tagi: Catering
Źródło: www.podatki.biz

WSA. Stawka VAT na usługi związane z wyżywieniem

21.12.2022 10:02

W aktualnym stanie prawnym nie ma znaczenia czy wydany posiłek jest spożywany na miejscu czy też na wynos, czy oferowana jest obsługa kelnerska, możliwość spożycia posiłku przy stoliku czy skorzystanie z toalety w lokalu. Okoliczności te miałyby znaczenie w przypadku konieczności przyporządkowania czynności opodatkowanej do kategorii usług (restauracyjnych lub cateringowych), jednak usługi związane z wyżywieniem nie ograniczają się wyłącznie do tych kategorii.

Tagi: VAT, Catering
Źródło: www.podatki.biz

Maciej Lubiak o miłości do sportu i biznesu: Jestem self made manem

22.10.2022 18:15

Założył, a potem rozwinął catering dietetyczny Maczfit, ale jest też świetnie znany fanom sportów motorowych jako kierowca rajdowy. Maciej Lubiak, bo o nim mowa, w 2000 roku został Mistrzem Polski PZM w Rajdowym Pucharze Fiata Seicento i nadal dąży do podium Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej. Ma też osiągnięcia w tenisie i squashu. O tym, co daje pasja i jak bardzo przydatne na polu biznesowym mogą być umiejętności wyniesione z wychowania w sporcie, opowiada na łamach nowego cyklu Well.pl.

Źródło: www.well.pl

PIT: Koszty uzyskania przychodów - catering vs spotkania biznesowe w restauracji

07.09.2022 11:04

  Dokonując porównania wydatków na usługi cateringowe oraz na spotkania biznesowe w restauracji należy mieć przede wszystkim na uwadze treść art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy PIT, który wskazuje, iż nie uważa się za koszt uzyskania przychodów kosztów reprezentacji, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych.  

Źródło: www.podatki.biz

Wakatów nie brakuje, pensja do 25 tys. zł miesięcznie. Chętnych jak na lekarstwo

15.03.2022 20:00

Z danych Hays Poland wynika, że aż 98 proc. firm z branży HoReCa zamierza rekrutować. Ile mogą zarobić pracownicy hoteli, restauracji i cateringu?

Źródło: www.pulshr.pl

Elżbieta Kantowicz prezesem Impel Catering

02.03.2022 17:56

Elżbieta Kantowicz objęła stanowisko prezesa spółki Impel Catering działającej w obszarze żywienia zbiorowego w placówkach medycznych.

Źródło: www.pulshr.pl

Wydatki na usługi cateringowe w kosztach działalności

21.10.2021 11:00

Wydatki na zakup usług cateringowych, zarówno w zakresie, w jakim dotyczą pracowników, jak i osób współpracujących na podstawie umów cywilnoprawnych spełniają przesłanki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów. Wydatki te nie znajdują się w zamkniętym katalogu wydatków niestanowiących kosztów uzyskania przychodów. W szczególności przedmiotowe wydatki nie mogą zostać uznane za koszty reprezentacji.

Źródło: www.podatki.biz

Dobrowolna wymiana na kasę online nie daje prawa do ulgi

22.06.2021 11:03

Obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kas online od 1 stycznia 2021 r. dotyczy tylko ściśle określonych grup podatników. Zatem, prawo do ulgi w związku z dokonaną wymianą kasy rejestrującej na kasę online przedsiębiorcy nie przysługiwało, bowiem świadcząc usługi cateringowe nie został objęty obowiązkiem prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu nowego rodzaju kas. Tak uznał Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami