Wiadomości z tagiem Szwajcaria  RSS
Delegowanie pracowników w ramach świadczenia usług

21.06.2024 10:44

Przedsiębiorca, który ma siedzibę lub stałe miejsce wykonywania działalności na terytorium Polski i zatrudnia pracowników, może ich tymczasowo kierować do pracy na terytorium innego państwa Unii Europejskiej (UE), Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) lub Szwajcarii w ramach usług świadczonych za granicą. Skierowanie do pracy w tym trybie to delegowanie w ramach świadczenia usług. Można je stosować:

Źródło: www.podatki.biz

Polacy uwielbiają tę markę. Tanie ubrania mają powstawać w dramatycznych warunkach

14.05.2024 17:28


Podwykonawcy pracujący dla chińskiego giganta odzieżowego - Shein - mogą wykorzystywać pracowników - informuje CNN. Mowa tu o zmuszaniu do pracy po 75 godzin tygodniowo. Taki zarzut koncernowi postawiła szwajcarska fundacja, która już 2 lata temu alarmowała o powyższym problemie.

Źródło: biznes.interia.pl

ETPC: Szwajcaria winna złamania konwencji praw człowieka, bo niedostatecznie walczy ze zmianami klimatycznymi

09.04.2024 18:51

ETPC: Szwajcaria winna złamania konwencji praw człowieka, bo niedostatecznie walczy ze zmianami klimatycznymiEuropejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC) w Strasburgu orzekł 9 kwietnia 2024 r., że Szwajcaria jest winna złamania konwencji praw człowieka poprzez brak działań na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

Źródło: www.infor.pl

Prezes globalnego giganta uderza w pracę zdalną. Brak zapału i kreatywności

24.01.2024 10:21

CEO L'Oreal skierował do pracowników zdalnych kilka dosadnych słów. W swoim przemówieniu podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii, że brakuje im przywiązania, zapału i kreatywności.

Źródło: businessinsider.com.pl

Black Friday 2023. Będą zakupy jakich nie było od dawna – Polacy liczą na powrót prawdziwych okazji cenowych i wyprzedaży

14.11.2023 9:51

Black Friday 2023. Będą zakupy jakich nie było od dawna – Polacy liczą na powrót prawdziwych okazji cenowych i wyprzedaży
Kupowanie na promocjach weszło nam w krew – tak chyba najprościej można wytłumaczyć fakt, iż rekordowo duża Polaków szykuje się na duże promocje w czasie Black Friday i następujących po nim kolejnych przedświątecznych wyprzedażach. Bijemy pod tym względem nie tylko powściągliwych w zakupach Szwajcarów, ale i rozmiłowanych w takich cenowych akcjach obywateli USA.

Źródło: www.infor.pl

Zapłacą Ukraińcom nawet 19 tys. zł za powrót do domu

13.10.2023 15:15

Jak informuje portal Swissinfo.ch, szwajcarski Państwowy Sekretariat ds. Migracji (SEM) we współpracy z władzami kantonów opracował plan finansowy dla uchodźców z Ukrainy mający zachęcić ich do dobrowolnego opuszczenia Szwajcarii.

Źródło: www.pulshr.pl

Szwajcaria kończy z serami? Po raz pierwszy w historii import przewyższy eksport

22.09.2023 15:15


Po raz pierwszy w historii Szwajcarii import zagranicznych serów przewyższy eksport serów szwajcarskich; ta nierównowaga rzuca cień na bogatą tradycję mleczarską kraju - twierdzą szwajcarscy producenci, których cytuje w piątkowym artykule portal SwissInfo.

Źródło: www.bankier.pl

Kasjerka okradała muzeum przez 10 lat. Uzbierał się milion dolarów

08.08.2023 20:20


Sąd w Szwajcarii wydał wyrok w sprawie kasjerki, która przez ponad dziesięć lat okradała własnego pracodawcę - muzeum Beyeler Foundantion pod Bazyleą. Szacuje się, że podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków, krok po kroku, kobieta zrabowała ponad milion dolarów.

Źródło: biznes.interia.pl

Dzień wolności podatkowej. Polska na 10. miejscu w Europie

12.06.2023 16:30

W bieżącym roku dzień wolności podatkowej wypadł w Polsce na 11 czerwca, co daje 10. pozycję wśród 30 europejskich krajów - wynika z nowego raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Na pierwszych trzech miejscach znalazły się Irlandia, Szwajcaria i Litwa. Eksperci PIE wskazują, że podatki w Polsce są aktualnie umiarkowane na tle innych krajów Unii Europejskiej.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami