Wiadomości z tagiem Urlop wypoczynkowy  RSS
Zmiana pracy i niewykorzystany urlop

25.04.2024 11:00

Czy niewykorzystany urlop wypoczynkowy może zostać wykorzystany podczas zatrudnienia u kolejnego pracodawcy?

Źródło: www.podatki.biz

Czy wniosek urlopowy zawsze musi być złożony w formie pisemnej?

25.04.2024 9:51

Pracownik po urlopie rodzicielskim poinformował kadrową o zamiarze wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Uczynił to telefonicznie w formie kategorycznej, bez zapytania o moją zgodę. Czy można uznać to zachowanie za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych polegające na samodzielnym udzieleniu sobie urlopu przez pracownika?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rezygnacja nauczyciela z funkcji kierowniczej w trakcie roku szkolnego wywołuje wątpliwości dotyczące urlopu

25.04.2024 9:51

Wicedyrektor szkoły 30 kwietnia 2024 r. na mocy porozumienia stron zrezygnował z funkcji. Nadal będzie pracował w szkole na stanowisku nauczyciela. Wicedyrektor nie wykorzystał przysługującego mu urlopu wypoczynkowego. Czy należy wypłacić mu ekwiwalent za urlop?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Czy pracodawca może odwołać nas z urlopu?

21.04.2024 18:51

Dla wielu firm czas wakacji jest także okresem wytężonej pracy. Z tego względu zdarzają się sytuacje, które wymagają natychmiastowej obecności osób, które akurat są na urlopie. To z oczywistych względów budzi liczne pytania o możliwość odwołania pracownika z urlopu wypoczynkowego. Czy takie odwołanie jest możliwe?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Urlop z powodu siły wyższej. Zasady są jasne

13.04.2024 9:00


Osoby, które pracują na pełny etat, mogą skorzystać z urlopu z powodu siły wyższej w wymiarze dwóch dni lub szesnastu godzin. Choć można z niego skorzystać, gdy dojdzie do niespodziewanego wydarzenia, to wciąż potrzebujemy zgody pracodawcy. Wyjaśniamy, jak wziąć urlop z powodu siły wyższej, ile dni przysługuje pracownikowi i czy wlicza się on do urlopu wypoczynkowego.

Źródło: biznes.interia.pl

Niepełny etat a urlop wypoczynkowy. Jak wyliczyć ile dni wolnego nam przysługuje?

30.03.2024 9:51

Standardowo osobie zatrudnionej na pełny etat przysługuje, w zależności od stażu pracy, 20 lub 26 dni urlopu w roku. Inaczej ten wymiar będzie jednak wyliczany w przypadku zatrudnionych na niepełny etat. Poniżej wraz z przykładami wyjaśniamy najważniejsze zasady dotyczące obliczania urlopu przysługującego niepełnoetatowcom.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Urlop wypoczynkowy 2024. Podstawowe zasady udzielania

30.03.2024 9:51

Każdemu pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę przysługuje prawo do 20 lub 26 dni urlopu w roku - w zależności od stażu pracy. Poniżej precyzujemy najważniejsze zasady dotyczące udzielania pracownikowi urlopu oraz przedstawiamy praktyczne przykłady wyliczeń dni urlopowych.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Jeśli nie urlop, to pieniądze. Tyle szef zapłaci za brak wolnego

29.03.2024 6:00


Urlop wypoczynkowy to prawo pracownika do skorzystania z dni wolnych w ciągu roku. Jednak bywa, że kończymy pracę, w której nie zdążyliśmy wykorzystać przysługujących nam dni wolnych. Wówczas pracodawca jest zobowiązany wypłacić nam należny ekwiwalent za urlop. Znamy już współczynnik ekwiwalentu 2024, dlatego też wiemy ile szef musi zapłacić pracownikowi, który urlopu nie wykorzystał.

Źródło: biznes.interia.pl

Rozwiązanie umowy o pracę a ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Kiedy może być wypłacony?

22.03.2024 9:51

W zależności od przyczyn, sposobu rozwiązania stosunku pracy oraz rodzaju umowy o pracę pracownikowi może przysługiwać szereg świadczeń. Najczęściej będzie to ekwiwalent za urlop wypoczynkowy.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

18 dni – o tyle mogą przedłużyć urlop wypoczynkowy niektórzy pracownicy. Zgodnie z prawem i bez utraty wynagrodzenia.

20.03.2024 18:51

18 dni – o tyle mogą przedłużyć urlop wypoczynkowy niektórzy pracownicy. Zgodnie z prawem i bez utraty wynagrodzenia.Wynagrodzenie czy czas wolny? Taki wybór mają niektórzy pracownicy gdy dochodzi do rozliczania nadgodzin. A co, jeśli czas wolny można połączyć z urlopem?

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami