Wiadomości z tagiem Budownictwo  RSS
Wkręceni w nowoczesność: zakrętarka pneumatyczna w świecie nowych technologii

22.05.2024 9:51

Nowa era narzędzi pneumatycznych W dobie rosnącej automatyzacji i digitalizacji, narzędzia pneumatyczne, takie jak zakrętarka pneumatyczna, zyskują na znaczeniu. Są one nieodłącznym elementem wielu gałęzi przemysłu, od motoryzacji po budownictwo. …

Źródło: www.polskibiznes.info

Kaźmierczak: Perspektywy dla polskiego budownictwa są bardzo dobre, a nawet za dobre

09.05.2024 11:26


W krótkim terminie sytuacja w budownictwie jest słaba, w średnim i długim perspektywy są bardzo dobre - ocenił główny ekonomista Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa Damian Kaźmierczak.

Źródło: www.bankier.pl

Edyta Chromiec awansowała w Colliers

17.04.2024 17:23

Edyta Chromiec poprowadzi linię zajmującą się certyfikacją nieruchomości i analizami zrównoważonego budownictwa w Colliers.

Źródło: www.pulshr.pl

Warunki techniczne budynków 2024 – nowe przepisy od 1 sierpnia. Przegrody między balkonami, place zabaw, tereny zielone, stanowiska postojowe, pomieszczenia dla rowerów, wózków i inne zmiany

15.04.2024 18:51

Warunki techniczne budynków 2024 – nowe przepisy od 1 sierpnia. Przegrody między balkonami, place zabaw, tereny zielone, stanowiska postojowe, pomieszczenia dla rowerów, wózków i inne zmianyW dniu 1 sierpnia 2024 r. wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Co się zmieni w porównaniu do obecnego stanu prawnego?

Źródło: www.infor.pl

Dlaczego podatek od garaży jest taki wysoki?

11.04.2024 11:03

W polskim systemie prawa podatkowego preferencje przyznano budownictwu mieszkaniowemu i zaspakajaniu potrzeb mieszkaniowych obywateli. W podatku od nieruchomości realizacja tej preferencji, wyraża się tym, że domy i lokale mieszkalne opodatkowane są według najniższych stawek tego podatku. Zatem zróżnicowanie w wysokości opodatkowania budynków służących celom mieszkaniowym oraz budynków garażowych, które ze swej istoty nie służą celom mieszkaniowym, należy uznać za zasadne - wyjaśniło Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na zapytanie poselskie.

Źródło: www.podatki.biz

Rząd zapowiada rewolucję: ułatwienia dla polityki mieszkaniowej oraz większe wsparcie finansowe dla budownictwa socjalnego, komunalnego i czynszowego (BSK i SBC)

09.04.2024 9:51

Rząd zapowiada rewolucję: ułatwienia dla polityki mieszkaniowej oraz większe wsparcie finansowe dla budownictwa socjalnego, komunalnego i czynszowego (BSK i SBC)Rząd zamierza przeprowadzić rewolucję w sektorze wsparcia społecznego i komunalnego budownictwa mieszkaniowego. „Sytuacja na rynku mieszkaniowym, wysokie ceny najmu i kupna mieszkań sprawiają, że wprowadzenie nowych rozwiązań stało się ogólnospołeczną koniecznością” – mówi minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman.

Źródło: www.infor.pl

Nie tylko w IT można solidnie zarobić. W cenie konkretna grupa pracowników

09.04.2024 7:00


W budownictwie w dalszym ciągu można dobrze zarobić - pensje sięgają nawet tych wśród pracowników z sektora IT. I choć branża budownictwa doświadcza stabilizacji po okresie dynamicznego rozwoju, to w dalszym ciągu zapotrzebowanie na utalentowanych pracowników utrzymuje się na wysokim poziomie. Na szczególnie dobre zarobki mogą liczyć budowniczy posiadający rzadko spotykane umiejętności. Zarobki w branży sięgają nawet 45 tys. zł, ale nie wszyscy mogą na tyle liczyć.

Źródło: biznes.interia.pl

Tyle zarabia się w budownictwie. Pensje sięgają 45 tys. zł

06.04.2024 9:59

Po falach podwyżek w ubiegłych latach obserwujemy wyhamowanie wzrostu wynagrodzeń w branży budowlanej. Najwyższe pensje otrzymują dyrektorzy kontraktu (infrastruktura) - ich stawki wahają się od 28 tys. zł do 45 tys. zł.

Źródło: www.pulshr.pl

W budownictwie wciąż potrzeba rąk do pracy. Zarobki sięgają 40 tys. zł

07.03.2024 13:45

Mimo spowolnienia inwestycji zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę w nieruchomościach i budownictwie jest na wysokim poziomie. Niemal od ręki pracę dostaną specjaliści do prowadzenia inwestycji w zakresie energooszczędnych technologii, zielonej energii i specjalistów ESG.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami