Wiadomości z tagiem Gastronomia  RSS
Zastosowanie szaf chłodniczych w sektorze restauracyjnym

01.08.2023 19:13

Wszyscy lubimy jeść w restauracji, ale abyśmy mogli delektować się smakiem potraw, w kuchni za kulisami ma miejsce ciężka praca wielu osób, które przygotowują posiłki. W gastronomii istotne jest, aby serwowane dania były świeże,...

Źródło: www.kariera24.info

Automatyzacja gastronomii. Stworzono robota odtwarzajÄ…cego prace kucharza

30.07.2023 12:47

Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge zaprogramowali robota-kucharza tak, by nauczył się ośmiu przepisów na sałatki. Po obejrzeniu filmu, na którym człowiek demonstruje jeden z przepisów, robot był w stanie zidentyfikować, który przepis jest przygotowywany, i go odtworzyć.

Źródło: www.pulshr.pl

Pracownicy tymczasowi latem potrzebni jak nigdy

27.07.2023 11:46

Gastronomia, rolnictwo, logistyka, branża hotelarska to sektory, które szczególnie potrzebują pracowników sezonowych. Wakacje to także ogromne wyzwanie dla pracodawców, którzy w związku z urlopami pracowników, często zatrudniają pracowników tymczasowych na ten okres.

Źródło: www.pulshr.pl

Inwestycje w dywersyfikację działalności sektora HoReCa – dyżur Eksperta PARP

13.07.2023 15:10


W związku z ogłoszonym naborem na realizację przedsięwzięć przez operatorów, których celem będzie udzielenie wsparcia mikroprzedsiębiorcom, małym i średnim przedsiębiorcom z sektora hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka, kultura, eksperci PARP będą odpowiadać na Państwa pytania… Zobacz

Źródło: unifund.pl

Pracodawcy obawiają się kosztów podwyższenia płacy minimalnej

07.07.2023 16:31

W przyszłym roku płaca minimalna wzrośnie najprawdopodobniej do 4242 zł od 1 stycznia i do 4300 zł od 1 lipca - wynika ze wstępnych propozycji rządu. Podwyżka budzi spore zaniepokojenie wśród pracodawców. Eksperci przewidują, że wzrost kosztów będzie szczególnie groźny dla drobnych firm oraz przedsiębiorstw zajmujących się gastronomią, hotelarstwem i handlem.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawcy mocno dostaną po kieszeni. Już liczą, ile będą musieli zapłacić

06.07.2023 12:35

Pracodawcy już szacują koszty przyszłorocznego wzrostu płacy minimalnej. Mocno odczują to zwłaszcza gastronomia, hotelarstwo i handel.

Źródło: www.pulshr.pl

Fala skarg od pracowników handlu przed długim weekendem

08.06.2023 18:00

Przed długim weekendem, który przypada na 8-11 czerwca najwięcej wiadomości od pracowników handlu dotyczy konieczności pracy do późnych godzin nocnych czy konieczności pracy w niedzielę. Rośnie ilość skarg od pracowników gastronomii czy stacji benzynowych.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami