Wiadomości z tagiem Zawody  RSS
Jak nauka języka obcego wpływa na rozwój osobisty, kariery, biznesu?

17.07.2024 20:01

Nauka języka obcego ma ogromny wpływ na rozwój osobisty, karierę zawodową oraz możliwości biznesowe. Oto kompleksowe omówienie tego zagadnienia, które zawarliśmy w poniższym artykule, zapraszamy do lektury! Materiał powstał przy współpracy z firmą językową teachersteam.pl...

Źródło: www.kariera24.info

Zmiany w stażu pracy dopiero od 2026 roku - projekt nowelizacji kodeksu pracy. Zlecenie, pozarolnicza działalność, umowa agencyjna i inne nowe okresy wliczane do okresu zatrudnienia

09.07.2024 18:51

Zmiany w stażu pracy dopiero od 2026 roku - projekt nowelizacji kodeksu pracy. Zlecenie, pozarolnicza działalność, umowa agencyjna i inne nowe okresy wliczane do okresu zatrudnieniaW dniu 9 lipca 2024 r. opublikowano zapowiadany wcześniej projekt nowelizacji kodeksu pracy dotyczący stażu pracy. Na mocy nowych przepisów okres wykonywania pracy na podstawie umów zlecenia lub świadczenia usług zawartych z obecnym pracodawcą zostanie zaliczony zarówno do ogólnego, jak i do tzw. zakładowego stażu pracy. Ponadto do stażu pracy (okresu zatrudnienia) będzie wliczany okres prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej, wykonywania wolnego zawodu, bycia wspólnikiem jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wspólników spółki jawnej, komandytowej lub partnerskiej i inne przypadki. Zmiany te mają wejść w życie od 2026 roku.

Źródło: www.infor.pl

Zrozumieć PIT (7) Źródła przychodów - Przychody z działalności wykonywanej osobiście

09.07.2024 11:01

W tej lekcji poznasz informacje, które mogą okazać się szczególnie istotne dla twórców, freelancerów i osób wykonujących wolne zawody - przedstawiamy bowiem charakterystykę źródła przychodów, które występuje w przypadku tej grupy najczęściej - to przychody z działalności wykonywanej osobiście.

Tagi: PIT, Zawody
Źródło: www.podatki.biz

Szkolnictwo zawodowe potrzebuje tylko i aż trzech rzeczy

08.07.2024 12:46

Dane resortu edukacji wskazują, że w minionym roku szkolnym 59 proc. absolwentów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych kształciło się w systemie szkolnictwa zawodowego. To od kilku lat tendencja wzrostowa, ale z punktu widzenia nauczycieli nauki zawodu jest jeszcze wiele do zrobienia. Zwłaszcza, że spośród 1 mln 220 uczniów szkół tego typu, jedynie około 16 proc. wybiera szkoły branżowe I stopnia.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Nie tylko angielski. Znajomość tych języków, to szansa na lepiej płatną pracę

02.07.2024 15:40

Nabywanie nowych umiejętności, w tym nauka nowego języka obcego, może otworzyć przed nami szerokie możliwości zawodowe. Posiadanie umiejętności językowych w CV staje się nie tylko dodatkowym atutem, ale niezbędnym dla wielu pracodawców elementem. Jakie języki warto więc znać?

Źródło: www.pulshr.pl

Pracownikowi przysługuje nawet 64 tys. zł. Są dwa istotne warunki

02.07.2024 12:03

Pracownikowi przysługuje odprawa w przypadku zwolnienia grupowego lub indywidualnego z przyczyn niezwiązanych z jego działalnością zawodową. Kwota odprawy zależy od kilku czynników, a w niektórych przypadkach pracownik może dostać ponad 64 tys. zł.

Źródło: www.pulshr.pl

Polacy pracują coraz dłużej. GUS ujawnił dane

27.06.2024 10:48


Przeciętny Polak w wieku 15 lat lub więcej w 2023 roku pracował zawodowo dłużej o 11 minut niż dekadę wcześniej - wynika z informacji Głównego Urzędu Statystycznego. W ubiegłym roku Polacy poświecili także o 14 minut więcej czasu na prace domowe.

Tagi: Zawody, Prawo, GUS
Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Kontakt z nami