Wiadomości z tagiem Kierowcy  RSS
Stoją kilkanaście dni w korku do granicy. "Psychika siada po 3, 4 dniach"

17.02.2024 21:30

Grzeją się przy koksownikach. Załatwiają się w przydrożnych rowach. Myślą jak rozliczyć czas pracy, kiedy przez kilka dni stoją w korku. Tak od kilku miesięcy wygląda codzienność wielu kierowców samochodów ciężarowych.

Źródło: www.pulshr.pl

Dieta kierowcy zwiększy firmowe koszty

16.02.2024 10:04

Czy, jako właściciel firmy, świadczący osobiście usługi transportowe w charakterze kierowcy w transporcie międzynarodowym na rzecz innego podmiotu przedsiębiorca ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej wartość diet z tytułu podróży służbowych, w części nieprzekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom?

Źródło: www.podatki.biz

320,00 zł dofinansowania można w 2024 r. dostać na naukę pływania dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Sprawdź jak.

13.02.2024 18:51

320,00 zł dofinansowania można w 2024 r. dostać na naukę pływania dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Sprawdź jak.W 2024 r. można uzyskać z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów do 320,00 zł dofinansowania na naukę pływania dla uczniów klas I–III szkoły podstawowej. Program powszechnej nauki pływania jest propozycją uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych dla uczniów, którzy chcą podejmować aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego. Jest kierowany do dzieci bez selekcjonowania na mniej lub bardziej sprawnych czy uzdolnionych ruchowo.

Źródło: www.infor.pl

Nie każdy kierownik pracuje w nadgodzinach bez dodatkowego wynagrodzenia

09.02.2024 9:51

Wątpliwości dotyczą sytuacji, gdy w tym czasie wykonuje on zadania niewchodzące w zakres jego zwykłych czynności. Specjalne zasady dotyczą także osób niepełnosprawnych.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ile zarabia minister, a ile kierowca? Ujawniono stawki w resortach

01.02.2024 13:19

Ile zarabia się w poszczególnych ministerstwach? Jakie stawki dla kierowcy, a jakie dla specjalisty czy doradcy ministra? Uchylamy rąbka tajemnicy.

Tagi: Kierowcy
Źródło: www.dlahandlu.pl

UE planuje zmiany ws. warunków i czasu pracy kierowców autokarów

31.01.2024 15:40

Organy unijne osiągnęły wstępne porozumienie dotyczące projektu zmiany regulacji o czasie jazdy i odpoczynku w sektorze okazjonalnego przewozu pasażerów. W efekcie np. kierowcy autokarów będą mogli liczyć na większą elastyczność, która będzie zależeć od samego kierowcy. Zmiany nie będą jednak dotyczyć maksymalnego czasu jazdy czy też minimalnych okresów odpoczynku.

Tagi: Kierowcy
Źródło: www.podatki.biz

Zapytaliśmy rektorów, jakie kierunki studiów poleciliby swoim dzieciom i wnukom. Oto lista

29.01.2024 0:01

Pasja powinna być najważniejszym drogowskazem przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów. Zaraz za nią prestiż zawodu, dobre zarobki i perspektywy, jakie ma przed sobą dane zajęcie. Tym powinni kierować się młodzi ludzie przy wyborze kierunku studiów.

Źródło: www.pulshr.pl

Zabraknie nam kierowców. Starsi przejdą na emeryturę, a młodzi nie chcą spędzić życia za kółkiem

26.01.2024 13:45

Kierowcy i magazynierzy - przedstawiciele tych dwóch zawodów w branży TSL (transport, spedycja, logistyka) są rozchwytywani na rynku pracy. Nikt nie zamierza pozbywać się wykwalifikowanych kadr, a znalezienie nowych pracowników, zwłaszcza kierowców, nie będzie proste.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami