Wiadomości z tagiem Kierowcy  RSS
2,5 razy wyższa pensja. Setki tysięcy pracowników czekają na te przepisy

18.07.2024 18:11

Związkowcy ze Związkowej Alternatywy podkreślają, że setki tysięcy pracowników - kelnerki, ochroniarze, pielęgniarki, kierowcy, energetycy, konduktorzy, stewardesy - czekają na regulacje dotyczące pracy w niedziele i święta.

Źródło: www.pulshr.pl

Składki ZUS kierowców w transporcie międzynarodowym

17.07.2024 11:03

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne kierowcy międzynarodowego zatrudnionego na podstawie umowy o świadczeniu usług ustala się na takich samych zasadach jakie obowiązują wobec kierowców zatrudnionych w ramach stosunku pracy - stwierdził Zakład Ubezpieczeń Społecznych w interpretacji indywidualnej.

Źródło: www.podatki.biz

Ubezpieczenia przy wyjazdach za granicę samochodem - o czym trzeba pamiętać?

16.07.2024 11:02

Co roku stosunkowo liczna grupa Polaków organizuje wypoczynek wybierając się za granicę i decyduje się na jego samodzielną organizację z pominięciem touroperatorów. W takich przypadkach samochód staje się ich preferowanym środkiem transportu. Wyjeżdżając za granicę samochodem trzeba pamiętać o poważnych ryzykach jakie wiążą się z podróżowaniem poza granicami Polski, a także upewnić się czy ochrona ubezpieczeniowa pojazdu i pasażerów jaką posiadamy zawierając ubezpieczenia komunikacyjne w Polsce będzie świadczona również za granicą zarówno w kraju docelowym, do którego podróżujemy jak i terytoria krajów przez które będziemy przejeżdżać. Ku przestrodze należy przypomnieć, że według danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych co roku kierowcy pojazdów z polską rejestracją są sprawcami ponad 60 tysięcy wypadków drogowych. W 2023 roku liczba ta nawet zbliżyła się do 70 tysięcy.

Źródło: www.podatki.biz

Czytanie sprawozdań finansowych (12) Rachunek zysków i strat - Wariant kalkulacyjny i porównawczy - cz. 1

16.07.2024 11:00

W przypadku jednostek sporządzających sprawozdania finansowe zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz sprawozdania finansowe zgodnie z MSSF generalnie to kierownik jednostki podejmuje decyzję o wyborze wersji rachunku zysków i strat.

Źródło: www.podatki.biz

Uwaga kierowcy, będą utrudnienia. Branża transportowa ma dość

13.07.2024 10:50

Podróżujący trasą S5 musza liczyć się z utrudnieniami. Jak zapowiada Stowarzyszenie Ambasador Polskiego Transportu, spowolniony zostanie ruch na trasie pomiędzy Prusicami a Trzebnicą.

Źródło: www.pulshr.pl

Strażnicy miejscy już zatrzymują kierowców. Ich samochody są wykluczone, wyświetlają się na czerwono w strefie czystego transportu

11.07.2024 18:51

Strażnicy miejscy już zatrzymują kierowców. Ich samochody są wykluczone, wyświetlają się na czerwono w strefie czystego transportuOd początku lipca strażnicy miejscy pouczyli już kilkudziesięciu kierowców, którzy wjechali do strefy czystego transportu w Warszawie nieuprawnionym autem. System widzi, które samochody są dopuszczone do ruchu w strefie czystego transportu, a które nie.

Źródło: www.infor.pl

Rynek pracownika w tej branży to przeszłość. Kierowcy sami dopytują o wolne miejsce

28.06.2024 21:00

W ubiegłym roku 25 proc. firm miało problem ze znalezieniem odpowiedniego kandydata do pracy. Rok wcześniej było to 44 proc. badanych. Tak na branżę wpłynęło spowolnienie w gospodarce.

Źródło: www.pulshr.pl

Kolejne zwolnienia grupowe w Polsce. Pracę stracą krawcowe, kierowcy i magazynierzy

26.06.2024 17:14


Fala zwolnień grupowych przetacza się przez polski rynek pracy. Konieczność przeprowadzenia zbiorowej redukcji zatrudnienia firmy tłumaczą m.in. znaczącym wzrostem kosztów czy mniejszą ilością zamówień. Tym razem dowiadujemy się o zwolnieniach grupowych, do których ma dojść w Pabianicach (woj. łódzkie). Z pracą w dwóch firmach pożegna się w sumie 218 osób, w tym m.in. księgowi, logistycy, magazynierzy czy krawcowe.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama
Kontakt z nami