Wiadomości z tagiem Adwokaci  RSS
Adwokaci: Stawki za świadczenie pomocy prawnej z urzędu są na rażąco niskim poziomie

05.04.2024 9:51

Adwokaci: Stawki za świadczenie pomocy prawnej z urzędu są na rażąco niskim poziomieStawki za świadczenie pomocy prawnej z urzędu nie zmieniają się od 22 lat. Przemysław Rosati, prezes NRA, skierował do ministra sprawiedliwości Adama Bodnara pytania dotyczące oczekiwanej przez adwokatów podwyżki wynagrodzeń za „urzędówki”.

Źródło: www.infor.pl

Sześć konkretów Tuska z prawa pracy i ani jeden nie został zrealizowany

22.03.2024 20:18

- Realizacja postulatów związanych z prawem pracy jest znikoma. Konkretów bezpośrednio dotyczących prawa pracy i pracowników było w programie Koalicji Obywatelskiej 6 – spośród nich żaden, pomimo obietnic polityków, nie został wprowadzony w życie - zaznacza adwokat Tomasz Katrycz

Źródło: www.pulshr.pl

Czy pracodawca może skrócić pracownikowi odpoczynek? [REGULACJE I WYJĄTKI]

01.03.2024 9:51

Czy pracodawca może skrócić pracownikowi kodeksowy odpoczynek tygodniowy z 35 do 24 godzin poprzez zlecenie dodatkowej pracy nadliczbowej w okresie odpoczynku? Kwestia ta budzi wątpliwości polskich pracodawców. Adwokat, z którą rozmawiamy, wskazuje, że w sytuacji, w której mamy do czynienia z pracą zmianową i następuje akurat zmiana pory wykonywania pracy w związku z przejściem na inną zmianę, zlecenie pracy w godzinach nadliczbowych w okresie odpoczynku jest możliwe, jeżeli tylko nie przekracza przepisowych 24 godzin.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ministerstwo włączyło piąty bieg. Ważny projekt na finiszu

15.01.2024 10:55

Jest nadzieja i szansa na sprawne procedowanie i szybkie wprowadzenie ustawy do naszego systemu prawnego - tak ostatnie działania resortu pracy ws. ustawy o sygnalistach komentuje Iwona Smolak, radca prawny i partner w kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.

Źródło: www.pulshr.pl

Czy strzelanie fajerwerkami jest legalne? Adwokat rozwiewa wątpliwości

29.12.2023 18:51

Czy strzelanie fajerwerkami jest legalne? Adwokat rozwiewa wątpliwościPokazy fajerwerków zwykle towarzyszą hucznym zabawom sylwestrowym. Trzeba jednak pamiętać o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Jakich? Oto najważniejsze informacje!

Źródło: www.infor.pl

Doręczenia elektroniczne opóźnione co najmniej do marca

18.12.2023 15:32

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o doręczeniach elektronicznych, która zakłada przełożenie w czasie wdrożenia e-doręczeń. W efekcie nowe regulacje zaczną obowiązywać najwcześniej 30 marca 2024 r. W konsekwencji m.in. doradcy podatkowi, radcy prawni i adwokaci będą później objęci obowiązkami odnoszącymi się do posiadania adresu do e-doręczeń. Pierwotnie system miał zacząć funkcjonować jeszcze w 2023 r.

Źródło: www.podatki.biz

E-doręczenia zostaną opóźnione o co najmniej kilka miesięcy

07.12.2023 15:31

Termin wdrożenia regulacji dotyczących e-doręczeń ma zostać przesunięty w czasie o co najmniej kilka miesięcy - wynika z poselskiego projektu nowelizacji, który trafił do Sejmu. Aktualnie obowiązuje data graniczna ustalona na 31 grudnia br. Posłowie Trzeciej Drogi i Lewicy, którzy zgłosili projekt, proponują wskazanie w ustawie, by był to najwcześniej 30 marzec 2024 r. W efekcie m.in. adwokaci, radcy prawni i doradcy podatkowi zostaną później objęci obowiązkami dotyczącymi posiadania adresów do e-doręczeń.

Źródło: www.podatki.biz

reklama
Kontakt z nami