Wiadomości z tagiem Radca Prawny  RSS
Praca na śmieciówkach i samozatrudnienie będą wliczane do stażu pracy

02.04.2024 18:54

Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą cieszę się z takiego rozwiązania - tak o pomyśle wliczania do stażu pracy czasu przepracowanego na umowie cywilnoprawnej lub jednoosobowej działalności gospodarczej mówi radca prawny, członek Pracodawców RP dr Marcin Wojewódka.

Źródło: www.pulshr.pl

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatel

14.03.2024 18:51

Legitymacja radcy prawnego i aplikanta radcowskiego w aplikacji mObywatelW aplikacji mObywatel 2.0 pojawiły się dwa nowe dokumenty. Są to legitymacja radcy prawnego i legitymacja aplikanta radcowskiego. Kolejna grupa zawodowa ma możliwość potwierdzania swoich uprawnień zawodowych za pomocą dokumentu w smartfonie.

Źródło: www.infor.pl

Umowa najmu instytucjonalnego mieszkania z dojściem do własności („Rent to Own”). Na czym polega? Jakie przepisy ją regulują?

06.03.2024 18:51

Umowa najmu instytucjonalnego mieszkania z dojściem do własności („Rent to Own”). Na czym polega? Jakie przepisy ją regulują?Na czym polega umowa najmu instytucjonalnego mieszkania z dojściem do własności (tzw. „Rent to Own”)? Co powinno się znaleźć w takiej umowie? Jakie przepisy w tym zakresie obowiązują w Polsce? WyjaśniaK. Jakub Gładkowski, radca prawny, partner, z Kancelarii radców prawnych KG LEGAL KIEŁTYKA GŁADKOWSKI

Źródło: www.infor.pl

Ekspert prawa pracy: Spór zbiorowy to ostateczność [WYWIAD]

04.03.2024 9:51

Musimy jednak pamiętać, że relacje pracownicze, zarówno na płaszczyźnie indywidualnej, jak i zbiorowej, są dość ściśle określone prawem. - mówi Agata Majewska, radca prawny, ekspert ds. prawa pracy.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Jakie tantiemy przysługują twórcom i artystom filmowym w Polsce? Co rząd chce zmienić w prawie autorskim a czego oczekują filmowcy?

01.03.2024 18:51

Jakie tantiemy przysługują twórcom i artystom filmowym w Polsce? Co rząd chce zmienić w prawie autorskim a czego oczekują filmowcy?W połowie lutego 2024 r. opublikowano projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych przygotowany w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dlaczego z tego projektu nie są zadowoleni twórcy i artyści filmowi w Polsce i jakie tym osobom przysługują obecnie tantiemy - wyjaśnia Przemysław Juściński, radca prawny, associate w KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy.

Źródło: www.infor.pl

Priorytetami rządu powinny być uproszczenie i przyśpieszenie procedur w zatrudnianiu cudzoziemców [WYWIAD]

26.02.2024 18:51

- Przedsiębiorcy muszą mieć zapewnioną przewidywalność i sprawność procesów związanych z zatrudnianiem zagranicznych pracowników - mówi Adam Smuga, radca prawny, partner zarządzający w firmie doradczej TIAS.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Migranci są nam potrzebni. To oni uratują naszą gospodarkę

13.02.2024 0:00

- Migranci nie uratują demografii, ale uratują naszą gospodarkę. Stanowią dziś koło napędowe polskiej gospodarki. A demografia nie pozostawia złudzeń, że ich wsparcie jest dla naszego kraju niezbędne - mówi Artur Gregorczyk, radca prawny i dyrektor działu prawnego w EWL Group.

Źródło: www.pulshr.pl

Compliance i tajemnica przedsiębiorstwa, czyli na co pracodawcy muszą się przygotować w 2024 roku

18.01.2024 18:51

Przede wszystkim czeka ich wdrożenie przepisów o sygnalistach, nad którymi znowu ruszyły prace. W dalszej perspektywie muszą mieć na uwadze wdrożenie dyrektywy o jawności wynagrodzeń - pisze Agata Majewska, radca prawny, kancelaria Ślązak, Zapiór i Partnerzy.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Ministerstwo włączyło piąty bieg. Ważny projekt na finiszu

15.01.2024 10:55

Jest nadzieja i szansa na sprawne procedowanie i szybkie wprowadzenie ustawy do naszego systemu prawnego - tak ostatnie działania resortu pracy ws. ustawy o sygnalistach komentuje Iwona Smolak, radca prawny i partner w kancelarii Gardocki i Partnerzy Adwokaci i Radcowie Prawni.

Źródło: www.pulshr.pl

reklama
Kontakt z nami