Wiadomości z tagiem Prawo  RSS
Ważne zmiany dla pracodawców od 30 września. Tego nie będą mogli zlecać pracownikom

21.09.2023 14:25

30 września wejdzie w życie nowe rozporządzenie dotyczące wykazu prac wzbronionych młodocianym oraz warunków ich zatrudniania przy niektórych z tych prac.

Źródło: www.pulshr.pl

Wycinka choinek – Dania praca od zaraz bez języka w leśnictwie 2023

21.09.2023 9:53

Od zaraz (październik) w rejonie Jutlandia Środkowa do podjęcia sezonowa praca w Danii w leśnictwie przy wycince choinek. Zatrudnienie bez znajomości języka duńskiego jest możliwe. Wynoszenie choinek – Dania Jesteśmy siecią firm wyspecjalizowaną w rekrutacji i administrowaniu pracownikami w Danii. Zapewniamy w Danii świetne warunki zatrudnienia pracownikom z Europy Wschodniej i Środkowej – to nie […]

Źródło: praca-sezonowa24.pl

Praca w Hiszpanii jako animator hotelowy z językiem angielskim 2024

21.09.2023 9:53

Od zaraz poszukiwani na sezon 2024 animatorzy hotelowi ze znajomością języka angielskiego do podjęcia pracy w Hiszpanii w hotelach zlokalizowanych na terenie: Mallorca, Ibiza, Mennorca, Formentera, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneriffe. Na sezon 2024 poszukiwani animatorzy hotelowi z dobrą znajomością języka angielskiego do pracy w Hiszpanii. Dostępne destynacje takie jak: Mallorca, Ibiza, Mennorca, Formentera, Gran Canaria, […]

Źródło: praca-sezonowa24.pl

Pracodawca będzie musiał przywrócić zwolnionego pracownika do czasu, aż zapadnie prawomocny wyrok

21.09.2023 9:51

Jutro wchodzi w życie nowelizacja, która nakazuje pracodawcy przywrócenie zwolnionego pracownika do pracy do czasu, aż zapadnie prawomocny wyrok w jego sprawie. Pracownicy widzą w tym rozwiązaniu remedium na ciągnące się latami postępowania, pracodawcy są zgodni, że to nie oni powinni ponosić koszty niewydolności sądów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nauczyciele za szewcami, radni w ogonie stawki. Jeszcze słabiej oceniamy ministrów i posłów

21.09.2023 9:40

Polacy największym poważaniem darzą strażaków oraz przedstawicieli zawodów medycznych, najniższym twórców internetowych i polityków. Słabo wypadają także radni gminni. Powodów do zadowolenia nie mają też nauczyciele. Wyżej od nich w "Ranking prestiżu zawodów" oceniono pracę... szewca.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Lycamobile: brak sieci – dlaczego jakość połączeń staje się problemem

20.09.2023 18:53

W dzisiejszym szybkim tempie życia, niemal każdy z nas jest zależny od swojego telefonu komórkowego. To narzędzie stało się nie tylko nieodłącznym towarzyszem codziennego życia, ale także kluczowym narzędziem do pracy, nauki i utrzymywania...

Tagi: Prawo, Niemcy
Źródło: www.kariera24.info

UODO rozpatruje skargę dotyczącą ChatGPT

20.09.2023 18:52

UODO rozpatruje skargę dotyczącą ChatGPT
Jak poinformował Urząd Ochrony Danych Osobowych, skarżący zarzuca twórcy tego narzędzia - firmie OpenAI to, że m.in. przetwarza ona dane w& sposób niezgodny z& prawem, nierzetelny, a& zasady na jakich się to odbywa są nieprzejrzyste.

Źródło: www.infor.pl

Czy dzieciom wolno być głośniej w miejscach publicznych? BADANIE

20.09.2023 18:52

Czy dzieciom wolno być głośniej w miejscach publicznych? BADANIE
Czy dzieci mają prawo do głośnego zachowywania się w miejscach publicznych? Firma badawcza IRCenter zapytała& Polaków& o ich nastawienie do trudnych dziecięcych zachowań w& przestrzeni publicznej. Gdzie krzyki i hałasy są akceptowane, a gdzie nie do przyjęcia? Sprawdźmy.

Źródło: www.infor.pl

reklama
Kontakt z nami