punkta kod zniżkowy
Wiadomości z tagiem Prawo  RSS
Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?

23.05.2024 9:54

Energetyczna linia bezpośrednia – dla kogo nowe rozwiązanie?Energetyczna linia bezpośrednia. 7 września 2023 roku weszły w życie zmiany w ustawie Prawo energetyczne, które zwiększają dostępność rozwiązania technologicznego nazywanego linią bezpośrednią. Choć przepisy w nowym kształcie obowiązują już od niemal roku, przedsiębiorcy podchodzą do tego rozwiązania z dystansem, co może wynikać z braku dostatecznej wiedzy. Wyjaśniamy więc, czym jest linia bezpośrednia i kto może z niej skorzystać.

Źródło: www.infor.pl

Sąd Najwyższy: Przedawnienie może nastąpić w dzień wolny od pracy

23.05.2024 9:51

Jeżeli termin przedawnienia upływa w sobotę, niedzielę czy dzień wolny od pracy, nie obowiązuje reguła przedłużenia tego terminu do następnego dnia roboczego. To sedno fundamentalnego rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego w kwestii liczenia terminów przedawnienia.

Tagi: Prawo, Dzieci
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Kiedy przypada Boże Ciało? Będzie kolejny długi weekend w maju?

23.05.2024 6:00


W tym roku maj to miesiąc długich weekendów. Po majówce, która już dała nam przedsmak lata, Boże Ciało otwiera drugą szansę na przedłużony wypoczynek. W 2024 roku święto to tradycyjnie wypada 60 dni po Wielkanocy, czyli 30 maja, dając nam perfekcyjną okazję do wzięcia jednego dodatkowe dnia urlopu i cieszenia się czterodniowym weekendem. Przybliżamy historię świętą Bożego Ciała i wyjaśnimy od kiedy jest dniem wolnym od pracy.

Źródło: biznes.interia.pl

[27.05.2024] Szkolenie on-line: Rachunkowość fundacji i stowarzyszeń

22.05.2024 18:54

Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest zdobycie praktycznej wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do prawidłowego dostosowania i przygotowania księgowości fundacji i stowarzyszeń. Ponadto uczestnicy zapoznają się z zasadami sporządzania sprawozdań finansowych. Udoskonalą również wiedzę w zakresie księgowości fundacji i stowarzyszeń, w szczególności w zakresie sporządzania odpowiedniej dokumentacji księgowej, przygotowania polityki rachunkowości i zakładowego planu kont, księgowości, sprawozdawczości finansowej. 

Źródło: www.podatki.biz

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanie

22.05.2024 18:51

Działalność socjalna pracodawców a opodatkowanieDziałalność socjalna pracodawców a opodatkowanie. Czy świadczenia socjalne, otrzymywane przez pracownika z zakładowego funduszu socjalnego (ZFŚS), podlegają opodatkowaniu? Co mówi prawo podatkowe w tym zakresie?

Źródło: www.infor.pl

Pracownikom przysługuje dodatkowe 10, a nawet 21 dni urlopu. Niewykorzystane przechodzą na kolejny rok

22.05.2024 18:47

Pracownikom, którzy mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, przysługuje prawo do 10 dni dodatkowego, płatnego urlopu.

Źródło: www.pulshr.pl

Sprawozdawczość podatkowa coraz bardziej uciążliwa dla firm

22.05.2024 16:37

Przedsiębiorstwa coraz mocniej odczuwają wzrost obciążeń w obszarze sprawozdawczości podatkowej. Eksperci wskazują, że czasem dochodzi do dublowania pracy w zakresie sprawozdawczości, co z kolei pochłania więcej czasu i pieniędzy. Temat coraz bardziej uciążliwych obowiązków sprawozdawczych był poruszany na VIII Kongresie Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Źródło: www.podatki.biz

Brain food w Żabce – lepsza pamięć i koncentracja z „Porcją DobreGO!”

22.05.2024 14:54


Egzaminy, wystąpienia publiczne, praca koncepcyjna. Wydarzenia, od wyników których w dużej mierze zależy przyszłość i uczniów, i osób pracujących. Powtarzając ostatnie partie materiałów czy próbując stworzyć świetne projekty, warto pamiętać […]

Tagi: Prawo
Źródło: raportcsr.pl

reklama
Kontakt z nami