Jest kilka sposobów na usunięcie z umowy kredytu klauzuli zmiennego oprocentowania opartej o WIBOR. Polemika prawników – mecenas Stalski odpowiada mecenasowi Wandzlowi
Podczas spektaklu, sztukmistrz odwraca uwagę publiczności gestem jednej ręki, a drugą wykonuje swoją sztuczkę. Lubimy iluzję, bo pozwala nam na odskocznię od prozy życia codziennego. Tymczasem z informacjami krążącymi w debacie publicznej jest zgoła inaczej niż w trakcie spektaklu magii. Zamiast rozsiąść się wygodnie i delektować się pokazem, chodzi o to, aby nie dać się zwieść temu, czym próbuje się odwrócić naszą uwagę.
28.04.2025 18:51

"Dobra robota" działa lepiej niż służbowy laptop
Nie komputer czy telefon dostarczony już pierwszego dnia pracy ma największe znaczenie dla przedstawicieli pokolenia Z podczas ich onboardingu. W tym czasie chcą jak najlepiej poznać, na czym będzie polegała ich praca.
Jedno z pierwszych orzeczeń sądów powszechnych po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 czerwca 2024 r. SK 140/20 jest już prawomocne
Jedno z pierwszych orzeczeń sądów powszechnych, które odnosiło się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 czerwca 2024 r. sygn. akt SK 140/20 jest już prawomocne. Chodzi owyrok Sądu Okręgowego w Szczecinie VI Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zdnia 3lipca 2024 r. VI U 528/24.
28.04.2025 9:51

Tagi: Prawo
Źródło:
www.infor.pl
Urlopowe ABC dla pracowników i pracodawców
28.04.2025 9:18
Prawo do urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi, czyli osobie świadczącej pracę na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania oraz spółdzielczej umowy o pracę.
Źródło:
www.podatki.biz
Odmowa podpisania sprawozdania finansowego - obowiązek złożenia pisemnego uzasadnienia
Podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (pdof), którzy prowadzą księgi rachunkowe, są zobowiązani do elektronicznego przesyłania sprawozdań finansowych do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), zgodnie z art. 45 ust. 5 ustawy o pdof. Powstają jednak wątpliwości interpretacyjne dotyczące sytuacji, gdy osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg, odmawia podpisania takiego sprawozdania. Ustawa o rachunkowości (art. 52) przewiduje w takim przypadku sporządzenie pisemnego uzasadnienia odmowy, które dołącza się do sprawozdania finansowego. Pytanie brzmi, czy obowiązek ten rozciąga się również na konieczność przesłania tego uzasadnienia wraz ze sprawozdaniem do Szefa KAS przez podatników pdof, skoro art. 45 ust. 5 ustawy o pdof nie wspomina o tym wprost, w przeciwieństwie do przepisów dotyczących podatników pdop (art. 27 ust. 2 ustawy o pdop).
Księgi handlowe krok po kroku (49) Podpisanie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego
28.04.2025 9:00
Sprawozdanie finansowe stanowi kluczowy dokument prezentujący sytuację majątkową i finansową jednostki. Jego prawidłowe podpisanie jest nie tylko wymogiem formalnym, ale także potwierdzeniem, że dokument ten spełnia wszystkie wymagania przewidziane w ustawie. Artykuł 52 ustawy o rachunkowości (który cytujemy nieco dalej) szczegółowo reguluje zasady związane z podpisywaniem sprawozdań finansowych.
Aldi startuje z praktykami dla studentów. Płaci prawie 4700 zł miesięcznie
Niemiecka sieć dyskontów spożywczo-przemysłowych Aldi zaprasza studentów na płatne praktyki, które potrwają od lipca do września 2025 roku.
To druga po kosztach pracy największa bariera dla firm. "Mamy szansę wyjść wzmocnieni"
27.04.2025 16:20
Niepewność gospodarcza jest rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Źródło:
www.pulshr.pl
reklama